Jednoduché, a přitom cool: 5 tipů na rychlé zimní líčení

3. prosince 2021 • 06:00
 • Zima je plná protikladů. Na jedné straně bychom se nejraději zabalily do kabátu nebo vůbec nevytáhly paty z domova, na druhé se chceme oblékat do třpytek a být za královny večera. Letos bude ale asi vše trochu jinak, tak proč neskloubit rychlost a 100% efekt a nevytvořit líčení, které se bude hodit jak na denní, tak i večerní nošení? Navíc vám nezabere více než pár minut.

  Kouzla s multilíčidlem

  Jeden produkt, který za vás vyřeší celé denní líčení? Ano prosím! Trik se skrývá v multilíčidle – tyčince, která vám zasupluje rtěnku, oční stíny i tvářenku. Nejenže díky ní vytvoříte přirozený make-up tón v tónu, ale taky vám nezabere tolik místa v kosmetické taštičce. Skvěle se tak hodí i na cestování (dokud je ještě dovolené).

  TIP NA VIDEO: Těchto osm beauty trendů vládne letošnímu podzimu i zimě!
  Osm žhavých kosmetických trendů na podzim VIDEO Videohub

  Před aplikací dejde dostatek prostoru kvalitní péči, které zajistí, že vaše pleť bude zářivá a sjednocená, aniž byste na ni musela použít tunu make-upu. Pak už jen stačí aplikovat multilíčidlo bříškem prstu (trochu větší vrstvu naneste na rty), upravit a zafixovat obočí a případně přidat řasenku. Hotovo budete mít doslova za pár sekund a ještě s takovým líčením v této nejisté zimě uděláte spoustu parády.

   

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Metalické odlesky

  Dá se vůbec letos ještě mluvit o nějaké party sezóně? Těžko říct. Nic to ale nemění na faktu, že si oslavu můžete udělat i v pohodlí domova nebo třeba přes Zoom či Google Meets. Na dávce třpytu a glamu by vám ani pandemie neměla nic ubírat – toho jsme si vloni užili až až.

  Sáhněte proto po metalických stínech (hitem jsou hlavně ty zelené), které aplikujte do tvaru kočičích očí na spodní i vrchní víčko. Přidejte pořádnou dávku rozjasňovače na líce a na rty naneste tmavší nude rtěnku, kterou ještě ve stylu Y2K módy přetřete super šťavnatým bezbarvým leskem. A pokud jste si zamilovala návrat devadesátek a nultých let, nebojte se sáhnout ani po tmavší konturce.

 • Růžová smršť

  Zdá se, že růžová bude v roce 2022 doslova všude. A potvrzují to i první predikce organizace Pantone, která mimo jiné stojí za očekávaným vyhlášením barvy roku. Mezi své černé koně pro následující měsíce řadí například baby pink odstín Potpourri nebo saturovanější Bubblegum. Pojďte tedy trendu naproti a už během zimy zařaďte do své make-upové rutiny kapku barev.

  Růžová bude perfektně vypadat na rtech, lících, očích, ale i třeba jen v jemném náznaku jako barevná oční linka. Případně můžete vše smíchat dohromady a vytvořit jemné, přitom ale lehce drzé celorůžové líčení. Záleží jen na vašich preferencích a odvážnosti.

 • Románek jedné femme fatale

  O trendu femme fatale 2021 se již nějakou dobu mluví a zdá se, že všechny odhady byly správné. Sice teď budeme rty pod respirátory schovávat ještě častěji než dosud, o to větší překvapení ale přijde po jejich odhalení.

  Pleť nechte zcela přirozenou, pouze sjednocenou korektorem (případně pudrem, pokud máte mastnější T-zonu – ale aplikujte s mírou). Oči nechte též bez jakékoliv úpravy, pouze obočí zafixujte gelem. Hlavní představení se bude odehrávat na rtech. Volte studené vínové až fialové odstíny v lesku, které aplikujte dokonale podle tvaru vašich rtů. Pokud ovšem chcete působit, jakože právě procházíte sexy líbacím románkem, rtěnku nedbale naneste bříškem prstu a kontury nechte lehce rozmazané. Femme fatale přeci případné nedokonalosti budou odpuštěny – zejména, když jde o lásku a vášeň (ke rtěnkám).

 • Ledová královna

  Look moderní ledové královny nikdy v zimě nezklame. A letošek nebude žádnou výjimkou. Buď se můžete vydat cestou kombinace perleťových bílých stínů v kombinaci s modrými, nebo vsadit na matnější verzi, které dominuje jedna z nejoblíbenějších barev letošní zimy – fialková.

  Pastelové odstíny máme sice většinou spojené s jarním obdobím, faktem ale je, že perfektně fungují i v chladných měsících. Pro extra cool look je navíc můžete smíchat s trochou šedivého stínu. Mix pak bude perfektně ladit s výraznější růžovou tvářenkou (též ve studeném odstínu) a matnou rtěnkou v odstínu mauve. Zapomenout byste v tomto případě neměla ani na řasy: extra délka i hustota jim v tomto typu líčení bude slušet dvojnásob.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy