Konec konturování ve stylu Kim K: Naučte se přirozené líčení soft sculpting

2 min čtení

2 min čtení

Ruku na srdce, konturování není tak dokonalé, jak se nám mnozí beauty guru v čele s Kardashian klanem snažili v posledních letech namluvit. Na fotkách sice může vypadat skvěle, v reálu jde ale často jen o těžkou vrstvu make-upu, která má k plynulým přechodům mezi tmavšími a světlejšími částmi daleko. Ti, kteří výraznému konturování nikdy nefandili, se teď mohou radovat. Na scénu přichází soft sculpting, líčení, díky němuž docílíte přirozenějšího vzhledu během pár minut.

Kosmetický minimalismus (anglicky skinimalism) je pojem, který poslední měsíce ovlivňuje celý beauty svět. Nespočet krémů, sér a líčidel, které používáme v pečující rutině a při vytváření make-upu, se stávají minulostí. Místo nich se stále více soustředíme na kvalitní produkty, které dají naší pokožce v maximálně třech krocích vše potřebné. Důkladnou, přitom ale rychlou péči pak podporujeme přirozeným nahým líčením, v němž prim hraje zdravá, sjednocená pleť.

TIP NA VIDEO: Jak se dokonale odlíčit v pěti krocích?

Není proto divu, že právě technika soft sculpting teď zažívá velký boom. Jde totiž o formu jemného konturování, které se hodí na denní nošení, a navíc kvůli němu v koupelně nestrávíte drahocenné desítky minut. Zatímco v klasické verzi konturování je cílem si pomocí správné aplikace tmavšího tónu poupravit šířku nosu či zvýraznit lícní kosti, soft sculpting sází pouze na přirozené vyniknutí vašich skutečných rysů.

Jak na to? Na pomoc si místo tvrdých konturovacích tyčinek vezměte tmavší krémový korektor nebo bronzer, krémový rozjasňovač, přirozenou tvářenku a konturovací štětec. Textura těchto produktů zajistí, že mezi nimi vznikne přirozený přechod, nikoliv viditelná barevná hranice. Navíc se mnohem lépe zapracují do pokožky a nevytvoří na pleti těžký film.

Loading

Soft sculpting krok za krokem

  1. Konturovací produkt, tmavší korektor nebo bronzer naneste štětcem na nejvystouplejší bod lícních kostí a co nejvíce jej rozetřete směrem k linii vlasů. Produktu nanášejte poskromnu, aby look vypadal co nejpřirozeněji.

  2. Následně si vezměte na pomoc tvářenku. Usmějte se na sebe do zrcadla a naneste ji na jablíčka tváří, tedy na jejich nejvystouplejší část. Trochu můžete použít i na špičku nosu a do středu čela.

  3. Líčení zakončete aplikací rozjasňovače do míst, od kterých by se přirozeně mělo odrážet světlo. Nejprve jej naneste na vrchní linii lícních kostí a opět rozetřete do ztracena, poté po celé délce nosního hřbetu a na konec ťukněte prstem do žlábku těsně nad horním rtem. A máte hotovo.