Jak používat rozjasňovač? Naučíme vás to!

2 min čtení

2 min čtení

Zvýrazní vše, co potřebujete, a na letní party i denní nošení ve slunečních paprscích je jako dělaný. Na rozjasňovače nedají dopustit beauty gurus, slavné osobnosti ani světoví vizážisté. Ukážeme vám, jak tohoto kosmetického pomocníka využít naplno i kde sehnat ty nejosvědčenější produkty.

Jak vybrat správný rozjasňovač?

Rozjasňovače mají hned několik podob. Mohou být pudrové, krémové, gelové nebo v tyčince a někdy na ně narazíte i coby součást tvářenkové nebo make-up kazety. Takové jsou ideální na cesty, neboť vám v zavazadle ušetří místo a budete je mít vždy po ruce. Kromě konzistence můžete vybírat též mezi jednotlivými odstíny, z nichž každý umí něco trochu jiného. Perlově růžové tóny podpoří zářivý vzhled pleti, béžové odstíny zase její tón prohřejí, meruňkové zvýrazní opálení a metalické jsou ideální pro večerní a party líčení.

TIP NA VIDEO: 5 kroků k dokonalému odlíčení make-upu

Jak používat rozjasňovač?

Protože chceme dosáhnout dojmu, že naše pleť přirozeně odráží světlo, nanášíme rozjasňovač na nejvystouplejší části obličeje. Pro vytvoření přirozeného lesku jej proto můžete používat na líce, nos, rty, víčka i pod obočí. Pudrový rozjasňovač nanášejte štětcem, tekutý a tuhý v tyčince houbičkou na make-up nebo prstem.

  1. Pleť nejprve připravte. Použijte svůj oblíbený make-up i korektor a teprve poté si k ruce vezměte rozjasňovač.

  2. Higlighter nejprve aplikujte na lícní kosti a jemně rozetřete do ztracena směrem ven. Pro jemný efekt aplikujte jednu vrstvu, pro umocnění zářivého looku se nebojte jednu dvě vrstvy přidat.

  3. Ukazováčkem naneste trochu rozjasňovače po celé délce nosního hřbetu. Zde ovšem platí pravidlo, že větší vrstva by byla na škodu. Stačí jen nenápadné poklepání.

  4. Malé množství též naneste na spodní linii obočí. Jeho tvar bude vypadat o něco dokonaleji a rozjasňovač vám vytvoří krásně klenutý oblouk. Pokud toužíte po projasnění pohledu, též můžete trochu produktu nanést do vnitřních koutků očí.

  5. Pro plnější rty naneste na závěr trochu rozjasňovače do žlábku nad horním rtem.

Tip navíc: Jak na tekutý rozjasňovač

Za předpokladu, že jste si vybrali krémový nebo tekutý rozjasňovač, je na něj správný čas po nanesení make-upu a před aplikací pudru. Jinak by totiž mohly na tváři vzniknout fleky. Tekutý rozjasňovač můžete také využít pro jemné prozáření celého obličeje. Stačí ho vmíchat do vašeho pleťového krému nebo make-upu a aplikovat tak jako obvykle. Kromě obličeje se jej nebojte nanést třeba i na ramena nebo klíční kosti.