Jak používat rozjasňovač? Naučíme vás to!

29. května 2018 • 06:00
• Foto: istock.com

Highlighter neboli rozjasňovač stále ještě nebývá v našich kosmetických taštičkách tak často jako třeba pudr nebo korektor. Celebrity a vizážisti po celém světě však bez něj už nedají ani ránu. A tady je 5 důvodů, proč by rozjasňovač rozhodně ve vašem kosmetickém arzenálu neměl chybět!

1. Ten pravý si najde každá!

Rozjasňovače mají hned několik podob. Mohou být pudrové, tekuté nebo v tyčince. Každá z nás si tak může vybrat, který jí nejvíce vyhovuje. Rozjasňovač může být také součástí tvářenky nebo make-upu. Takové jsou ideální na cesty, protože ušetří místo i čas.

Kromě konzistence můžete vybírat ještě mezi jednotlivými odstíny, z nichž každý umí něco trochu jiného. Perlově růžové tóny obnoví zář pleti, béžové odstíny ji zase prohřejí, meruňkové zvýrazní opálení a metalické jsou ideální pro večerní líčení. 

2. Rozzáří vám tvář

Rozjasňovač můžete požívat hned na několik míst na obličeji. Protože chceme dosáhnout dojmu, že naše pleť svým zdravým leskem přirozeně odráží světlo, nanášíme rozjasňovač na nejvystouplejší částí obličeje. Začněte na vrcholu lícních kostí. Pudrový make-up naneste štětcem, tekutý a tuhý v tyčince houbičkou na make-up (nebo prstem – já to mám stejně nejradši). 

3. Zdokonalí obočí

Naneste malé množství rozjasňovače pod celou spodní linii obočí. Obočí bude na první pohled vypadat dokonale upravené a oblouk bude krásně klenutý. 

4. Rozzáří unavené oči

Po náročné noci se rozjasňovač stane spolu s korektorem vaším největším parťákem. Stačí ho nanést přímo do vnitřních koutků očí, kde se nejčastěji tvoří nelichotivé stíny, které mají na svědomí náš unavený vzhled. Oči se ihned rozzáří a probdělá noc nebude poznat. 

5. Vykouzlí plnější rty

Toužíte po plnějších rtech? Optická hra se světlem vám je zařídí během pár sekund. Stačí malé množství rozjasňovače nanést do žlábku nad horním rtem. Voilà, plnější rty jsou na světě!

Dreaming of a summer vacation ⚡️🌟✨

Příspěvek sdílený Hung Vanngo (@hungvanngo),Kvě 12, 2018 v 5:54 PDT

Co o rozjasňovačích možná nevíte

Rozjasňovače fungují na principu odrazu světla, a proto obsahují drobounké třpytky nebo třeba perličky. Každý správný rozjasňovač by měl jít lehounce rozetřít do ztracena a zanechat na pleti přirozeně lesklý odstín. Nezapomeňte, že každé místečko, kam nanesete lesk, bude přitahovat pozornost. Pokud tedy vnitřně bojujete se svým větším nosem, rozhodně na něj nenanášejte rozjasňovač!

Za předpokladu, že jste si vybrala krémový nebo tekutý rozjasňovač, je na něj správný čas po nanesení make-upu a před aplikací pudru! Po přepudrování by totiž mohly na tváři vzniknout fleky. Tekutý rozjasňovač můžete také využít pro jemné prosvětlení celého obličeje. Stačí ho vmíchat do vašeho pleťového krému nebo make-upu. 

Ten pravý rozjasňovač třeba najdete v naší galerii:

Fotogalerie

11 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy