Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Kristýna Dobeš Moučková, Kateřina Horáková

Test suchých šamponů: Které zanechají vlasy krásné a plné objemu?

Období festivalů a veder je pro naše vlasy pořádnou zátěží. Jenže kdo by si je chtěl mýt a foukat každý den? Mnohdy něco takového ani nejde, a tak saháme po suchých šamponech a doufáme, že nám hřívu na chvíli oživí, zbaví ji mastnoty a dodají jí objem. Občas je ale výběr správného produktu sázkou do loterie. V redakci jsme proto otestovali několik produktů, abychom vám volbu usnadnili. Které suché šampony jsme si zamilovali a které pohořely?

Paul Mitchell Dry Wash

Testovala Kristýna D. M., editorka Ženy.cz

Značku Paul Mitchell miluji, neboť mi před pár lety zachránila vlasy před definitivní přeměnou v přesušenou chemlonovou hmotu. A tak jsem na jejich verzi suchého šamponu, který slibuje vlasové osvěžení, look jako po umytí i příjemnou vůni, byla velmi zvědavá.

Na úvod se musím přiznat, že ve světě suchých šamponů nejsem tolik zběhlá. Nevím, zda jsem je prostě nikdy neuměla používat, nebo jen neměla štěstí na správné produkty. Vždy mi ale přišlo, že etiketa slibovala víc, než čeho se mi ve skutečnosti dostalo.

TIP NA VIDEO: Jak správně aplikovat suchý šampon?

Video placeholde

V aplikaci šamponu Dry Wash není žádná věda. Stačí jej protřepat, nastříkat po jednotlivých pramenech ke kořínkům a pak rozčesat, aby se dostal i do délek. Není tedy potřeba žádné drhnutí ručníkem ani foukání, jak to občas podobné přípravky vyžadují. Bohužel jsem se ale ani tentokrát neubránila zašednutí vlasů – a to produkt sliboval, že stopy nezanechá ani na tmavých vlasech, které mám. Po důkladnějším rozčesání se ale nakonec barva přece jen trochu stabilizovala. Chtělo to však podstatně důkladnější péči a více času stráveného před zrcadlem.

Ihned po aplikaci jsem měla pocit, že jsou mé vlasy přesušené a tak trochu bez života. Poté, co jsem vyšla na sluníčko, několikrát se zapotila a přecházela z tepla do klimatizovaného prostředí, se to vyrovnalo. Po dni plném pobíhání jsem večer dorazila domů s kšticí, která byla navzdory značné zátěži oživená a rozhodně nevyžadovala okamžité umytí (a to od toho posledního uplynuly už čtyři dny).

Podtrženo, sečteno: Paul Mitchell sice nesplnil všechna má očekávání – pokrytí vlasů šedým filmem ihned po aplikaci nelze odpustit – rozhodně mě ale nezklamal.

Paul Mitchell Dry Wash, 777 Kč, paulmitchell.cz
Paul Mitchell Dry Wash, 777 Kč, paulmitchell.cz | Zdroj: Kristýna Dobeš Moučková

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Original & Mineral Dry Queen

Testovala Kateřina Š., externí redaktorka Ženy.cz

Suchý šampon značky Original & Mineral používám již dlouho a mohu jej maximálně doporučit. Po aplikaci a lehkém pročesání vlasů po něm (na světlých vlasech) nezbude žádná výraznější stopa a hřívu zbytečně nezatíží. Vlasy tak svěže nejen vypadají – tento suchý šampon zajistí i relativně fresh pocit. K tomu pomáhá i jemná parfemace, která se po aplikaci produktu příjemně rozplyne a pohltí případné nežádoucí pachy ve vlasech.

OriginalMineral Dry Queen, 799 Kč, notino.cz
OriginalMineral Dry Queen, 799 Kč, notino.cz | Zdroj: Kateřina Horáková

Pokračování 3 / 7

Pudrový Aveda Shampowder

Testovala Ivona H. S., redaktorka Ženy.cz

Tento šampon je díky své velikosti ideální na cesty, takže jsem si ho s sebou zabalila na prodloužený víkend do Vídně. Jak název napovídá, Shampowder je bílý prášek, který má absorbovat mastnotu. Na testování jsem si ho vzala jen se sebezapřením, protože si myslím, že je vhodný spíše pro světlé kštice. Současně ale mám jemné vlasy a Shampowder slibuje objem.

Zajímavá je jeho bylinková uklidňující vůně, na kterou jsem si musela chvilku zvykat, ale nakonec se mi zalíbila. Před použitím je dobré pudr proklepat, aby se aplikoval snáze. Poté je důležité jej vmasírovat nebo tradičně vyčesat – to předchází bílým flekům. Zkusila jsem šampon hned druhý den po umytí a musím přiznat, že mé vlasy vypadaly super: zvěsti o objemu, který drží, nelžou. Čtvrtý den už jsem se ale neubránila nepříjemným pocitům mastných vlasů a moje citlivá pokožka volala po umytí. 

Aveda Shampowder Dry Shampoo, 808 Kč, notino.cz
Aveda Shampowder Dry Shampoo, 808 Kč, notino.cz | Zdroj: Ivona Horváth Souralová

Pokračování 4 / 7

Sol de Janeiro Brazilian Joia Dry Shampoo

Testovala Kristýna D. M., editorka Ženy.cz

Výherce mezi všemi vůněmi! Vždy jsem měla u suchých šamponů zafixovanou specifickou, ne zcela příjemnou vůni, která mě často od použití odrazovala. Suchý šampon Sol de Janeiro s brazilským kaolinovým jílem a rýžovým škrobem je ale něco úplně jiného. Láká totiž na příjemnou kombinaci okvětních lístků jasmínu, vanilky, slaného karamelu a santalového dřeva. A je to skutečně až gurmánská záležitost, po níž vlasy voní i několik hodin po aplikaci.

Co se efektu týče, je to tak trochu fifty-fifty. Produkt totiž perfektně zafungoval i na ofinu, což beru jako obrovské plus – ofinu si totiž musím mýt každý den. Vlasy jsou krásně nadýchané, produkt nezanechá žádné zašedlé stopy a mastnota je hned tatam. Zklamaly mě ale dvě věci: vlasy jsou bohužel zcela bez lesku, což je zejména u mé chladnější hnědé barvy dost nepříjemné, a když si projedu rukou pramínky vlasů, tak i po několika hodinách cítím, že je v nich produkt usazený, a na prstech mi zůstane lehce lepivý prachový film.

Suchý šampon Sol de Janeiro Brazilian Joia Dry Shampoo, 587 Kč, notino.cz
Suchý šampon Sol de Janeiro Brazilian Joia Dry Shampoo, 587 Kč, notino.cz | Zdroj: Kristýna Dobeš Moučková

Pokračování 5 / 7

Pěnový suchý šampon Awapuhi

Testovala Kateřina Š., externí redaktorka Ženy.cz

Pěnový suchý šampon jsem zkoušela poprvé a okamžitě mě zaujal. Forma pěny totiž ruší jeden z důvodů, proč se tolik žen suchým šamponům vyhýbá – nevzhledný pudrový poprašek, který vadí zejména tmavovláskám. Aplikace šamponu je snadná, vlasy rychle zmatní a dodá jim i dost impozantní objem. Po několika hodinách ale hříva začne působit těžce a pocitově mastněji než před použitím produktu. Je nicméně potřeba říct, že ačkoliv výrobce doporučuje použití pro všechny délky a typ vlasů nijak nespecifikuje, možná se šampon zrovna na ty moje prostě nehodí: já mám platinově blond, poměrně jemné a rovné. Brunetce s hustými kudrnami by výrobek podle mě udělal výrazně lepší službu – minimálně za vyzkoušení by stál určitě.

Paul Mitchell Awapuhi Dry Shampoo Foam, 869 Kč, paulmitchell.cz
Paul Mitchell Awapuhi Dry Shampoo Foam, 869 Kč, paulmitchell.cz | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 7

Alcina pro dlouhé vlasy

Testovala Ivona H. S., redaktorka Ženy.cz

Suché šampony mě zpravidla odrazují svojí vůní, tento je však výjimkou – voní příjemně, svěže, dodává pocit čistoty. Další věc, která pro mě bývá jako pro brunetu problematická, jsou bílé fleky, které suché šampony ve vlasech zanechávají. Produkt Long Hair se mezi ně neřadí a žádný trapas s ním nehrozí.

Používala jsem ho třetí a čtvrtý den po umytí vlasů, kdy si je už svazuju do drdolu, nicméně na temeni stále potřebuju objem. Dle očekávání byl třetí den výsledek lepší, nebyl problém vyčesat si objem. Čtvrtý den už jsem tuto kombinaci použila jen s vědomím, že budu na home office – vlasy zůstávaly na temeni i celkově zplihlejší. Podtrženo, sečteno, jde o příjemný, ale ne revoluční produkt.

Suchý šampon Alcina pro dlouhé vlasy, 350 Kč, alcina.cz
Suchý šampon Alcina pro dlouhé vlasy, 350 Kč, alcina.cz | Zdroj: Ivona Horváth Souralová

Pokračování 7 / 7

MoroccanOil pro blond vlasy

Testovala Kateřina Š., externí redaktorka Ženy.cz

Značka MoroccanOil vyrábí výborné pečující vlasové masky s barevnými pigmenty, a tak jsem v rámci testování po jejich suchém šamponu pro blondýnky sáhla s nadšením. Otestovala jsem jej během filmového festivalu Karlovy Vary. Produkt vlasům dodal svěží vzhled i mírný objem. Svěžest zůstala po celý víkend, objem nikoliv, ale to u suchého šamponu není to hlavní. Svou funkci tedy splnil na jedničku, po aplikaci nicméně na vlasech zanechal mírný pudrový film.

MoroccanOil Dry Shampoo, 662 Kč, notino.cz
MoroccanOil Dry Shampoo, 662 Kč, notino.cz | Zdroj: Kateřina Horáková

Doporučujeme

Načíst další články