Letní test suchých šamponů: Které zanechají vlasy krásné a plné objemu?

5 min čtení

5 min čtení

Období festivalů a teplotních výkyvů je pro naše vlasy pořádnou zátěží. Jenže kdo by si je chtěl mýt a foukat každý den? Mnohdy něco takového ani nejde, a tak saháme po suchých šamponech a doufáme, že nám hřívu na chvíli oživí, zbaví ji mastnoty a dodají objem. Občas je ale výběr správného produktu sázkou do loterie. V redakci jsme proto otestovali několik šamponů, abychom vám případnou volbu usnadnili. Které suché šampony jsme si zamilovali a které pohořely?

Paul Mitchell Dry Wash

Testovala Týna D. M., redaktorka Ženy.cz

Značku Paul Mitchell miluji, neboť mi před pár lety zachránila vlasy před definitivní přeměnou v přesušenou chemlonovou hmotu. A tak jsem na jejich verzi suchého šamponu, který slibuje vlasové osvěžení, look jako po umytí i příjemnou vůni, byla velmi zvědavá.

Na úvod se musím přiznat, že ve světě suchých šamponů nejsem tolik zběhlá. Nevím, zda jsem je prostě nikdy neuměla používat, nebo jen neměla štěstí na správné produkty. Vždy mi ale přišlo, že etiketa slibovala víc, než čeho se mi ve skutečnosti dostalo.

TIP NA VIDEO: Tohle jsou nejvíc trendy účesy roku 2022

V aplikaci šamponu Dry Wash není žádná věda. Stačí jej protřepat, nastříkat po jednotlivých pramenech ke kořínkům a pak rozčesat, aby se dostal i do délek. Není tedy potřeba žádné drhnutí ručníkem ani foukání, jak to občas podobné přípravky vyžadují. Bohužel jsem se ale ani tentokrát neubránila zašednutí vlasů – a to produkt sliboval, že stopy nezanechá ani na tmavých vlasech, které já mám. Po důkladnějším rozčesání se ale nakonec barva přece jen trochu stabilizovala. Chtělo to ale podstatně důkladnější péči a více času stráveného před zrcadlem.

Ihned po aplikaci jsem měla pocit, že jsou mé vlasy přesušené a tak trochu bez života. Poté, co jsem vyšla na sluníčko, několikrát se zapotila a přecházela z tepla do klimatizovaného prostředí, se to vyrovnalo. Po celém náročném dni stráveném na karlovarském festivalu jsem tak večer přišla na hotel se kšticí, která byla navzdory značné zátěži oživená a rozhodně nevyžadovala okamžité umytí (a to od toho posledního uplynuly už čtyři dny).

Podtrženo, sečteno: Paul Mitchell sice nesplnil všechna má očekávání – pokrytí vlasů šedým filmem ihned po aplikaci nelze odpustit – rozhodně mě ale nezklamal.

Paul Mitchell Dry Wash, 777 Kč, paulmitchell.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>