Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Instagram @tonihaswell @florencegiven

Vlasy pryč z čela i krku! 7 nápadů na jednoduché účesy pro horké letní dny

K létu patří horké počasí a není méně příjemného pocitu než se potit pod načesanou hřívou. Tady je sedm nápadů na rychlé účesy, díky nimž budou vaše čelo i krk během rozpálených měsíců dýchat.

Copy se šátkem

Šátek má během dovolenkové sezóny mnoho využití. Kromě toho, že si jej můžete na hlavě uvázat hned několika způsoby, jej také můžete vplést do copů. Barvu šátku zvolte tak, aby ve vlasech vynikla a zároveň ladila s outfitem. Pletení bude zprvu vyžadovat trochu trpělivosti, uvidíte ale, že výsledek bude stát za to. A pokud je pro vás technika vplétání příliš složitá, klidně si copy zapleťte, jak jste zvyklí, a konce ozdobte mašlemi, které letos patří mezi hlavní vlasové trendy.

TIP NA VIDEO: Pět způsobů, jak v létě nosit šátek

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Vysoký cop

Klasický ohon je sice fajn, občas si ale zaslouží drobný upgrade. Vlasy nejprve vyčešte vysoko nahoru a tam je zafixujte gumičkou. Z ohonu pak začněte zaplétat cop. Pro nenucený look můžete ještě jednotlivé prameny lehce uvolnit a vplést do nich vlasový piercing.

Pokračování 3 / 7

Návrat do dětství

Barevné skřipce ve stylu Y2K – včetně těch ve tvaru motýlka, jež si mnozí pamatují z dětských let – poslední roky slaví velký návrat. A co si budeme povídat, letní rychloúčes se vždy hodí. Vlasy proto zatočte do jednoho copu a ten pak skřipcem připněte k týlu. Podél obličeje můžete vytahat pár pramínků. Stejně tak ale můžete vsadit na zcela uhlazený look, kdy budou všechny lokny na svém místě.

Pokračování 4 / 7

Scrunchie drdol

Uhlazeného looku můžete docílit nejen pomocí skřipce, ale také s velkou scrunchie gumičkou. Hřívu uhlaďte a vzadu vytvořte pomocí zatočení nízko posazený drdol. Nejprve jej zajistěte tenkou gumičkou, která se postará o to, že vám vlasy nebudou vypadávat. Teprve na ni umístěte jako ozdobu látkovou scrunchie, která se postará o veškerou parádu.

Tip: Letošní trendy variantou ke gumičkám jsou barevné skřipce ve tvaru rozkvetlých růží, do nichž se zamilovaly skandinávské influencerky, díky nimž je jich teď plný Instagram. Pokud tedy neholdujete látkovým vlasovým doplňkům, zkuste dát šanci této variantě, která navíc vaše vlasy krásně zafixuje na jednom místě.

Pokračování 5 / 7

70s cop

Přirozené beach vlny, jako byste právě vylezli z moře, vypadají během léta perfektně samy o sobě. Velmi dobře se s nimi dá ale pohrát i při tvorbě jednoduchých účesů. Skvěle budou vypadat třeba v kombinaci s bohémským copem, z něhož necháte sem tam vykouknout nějaký ten pramínek. Look pak doplňte o retro sluneční brýle, které umocní vibe 70. let.

Pokračování 6 / 7

Šátek ve stylu pin-up girls

Módní estetika 50. let sice nemusí být nejžhavějším trendem sezóny, kombinace barevného šátku s uzlem na vršku hlavy a vlasů vyčesaných do vysokého nedbalého drdolu je ale osvědčenou klasikou. Hodí se k vodě i na festival a zejména ve spojení s oversize barevnými napůl průhlednými brýlemi vypadá proklatě dobře.

Pokračování 7 / 7

Vlasy z čela pryč

Nosíte rádi lokny rozpuštěné i v horku? Dobrá! Nejspíš se ale shodneme, že dát si vlasy alespoň z čela pryč nemusí být během teplých dnů vůbec na škodu. Přední prameny lehce natupírujte a začešte (případně zapleťte) je směrem dozadu, kde je ke zbytku hřívy můžete připnout barevnými sponkami nebo menším skřipcem. Vlasům zároveň ponechejte jejich přirozenou texturu, která zajistí, že účes bude vypadat nedbale elegantně.

Doporučujeme

Načíst další články