.

.

.
.
.
.
.
20
Fotogalerie

Jak vypadá nejvíc cool účes letošního roku? Možná jste jej nosila v dětství

Zamýšlela jste se někdy nad tím, jakým způsobem si upravujete vlasy? Zda ráda experimentujete, nebo raději zůstáváte věrná klasickému culíku a rozpuštěným délkám? Zkuste to letos jinak a inspirujte se světovými trendy nejen u influencerek, ale i u předních celebrit, jako je Hailey Bieber nebo Dua Lipa. Dejte šanci roztomilým copánkům!

Copánky jsou pro spoustu žen od určitého věku tabu, přitom se jich většina z nich bojí úplně zbytečně. Jsou totiž mnohem zábavnější a praktičtější než klasický culík. Fungují na všech vlasových délkách a dají se kombinovat s různými doplňky, jako jsou mašle, ozdobné skřipce nebo šátky a provázky. Chce to jen trochu cviku a trpělivosti.

TIP NA VIDEO: Naučte se jednoduchý copánek, který ozvláštní rozpuštěné vlasy!

Video placeholde

Copy jsou velmi variabilní, můžete je nosit uhlazené, napevno utažené nebo naopak uvolněné a rozevláté. Velmi moderně též působí tzv. boxerské copy, tedy dva francouzské copy spletené těsně u hlavy. Nenechte se ale zmást, tento styl účesu nepatří pouze do ringu, i když pro sport je ideální hlavně díky tomu, že perfektně zafixuje všechny vlasy – což je nejen pohodlné, ale snižuje to i riziko nejrůznějších zranění.

Účes s copy se navíc hodí i na místa, která jsou prašná a fungují jako semeniště nejrůznějších alergií, tedy třeba kvetoucí park či areál hudebního festivalu. Mezi takto napevno zapletené copánky se totiž na rozdíl od rozpuštěných kadeří nedostane tak velké množství prachu či pylu, což alergici velmi ocení.

Pokud však toužíte víc po francouzském než boxerském stylu copů, a navíc máte ofinu, zvolte uvolněnější variantu účesu. Copánky začněte zaplétat v úrovni uší, zafixujte jen tenkou gumičkou v barvě vašich vlasů a jednotlivé prameny opatrně povytáhněte.

Copy a mašle? To je další nesmrtelná kombinace! V tomto případě se inspirujte cottagecore stylem, který se těší velké oblibě už od dob pandemie. Copánky s mašlemi ale nemusíte hned kombinovat s venkovsky romantickými kostkovanými šaty, naopak. Uvažte si je třeba po vzoru Hailey Bieber ke koženému křiváku.

Chcete zůstat věrné svému stylu a pohodlí v podobě rozpuštěných vlasů? V tom případě si z tohoto trendu vezměte jen to, co sama uznáte za vhodné a co je vám příjemné. Zkusit můžete například i tenoučký copánek upletený od temene, který necháte volně rámovat vaši tvář.

Stejně tak můžete zkusit do vlasů zaplést ozdoby, přidat skřipce nebo dokonce šperky. Influencerka Megan Adelaide Vega použila stříbrné kruhové náušnice a výsledný efekt je neskutečně cool. Oproti tomu Lelet, značka luxusních vlasových šperků, ukazuje, že do copu můžeme zaplést i štrasový řetízek. Takový účes je, mimo jiné, jako dělaný pro romantickou letní svatbu.

Letos jsou trendem copy minimálně dva! Co je ale ještě víc trendy? Multiple braids! Ty vycházejí z jednoho, většinou uhlazeného, culíku. Je na vás, zda ho vyčešete nahoru, nebo ho budete nosit nízko posazený. Volit můžete též různé tloušťky jednotlivých copánků i jejich finální počet.

19 inspirativních účesů s copánky najdete v galerii.

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.