Zdroj: Instagram @jeannine.roxas @thevisuelofgrace

Zdroj: Instagram @jeannine.roxas @thevisuelofgrace

Ofiny hlásí comeback! Tady je 8 střihů, ze kterých si vybere každý

Toužíte po změně? Chcete novou vizáž, aniž byste museli měnit délku vlasů, na kterou jste zvyklí? Skvělým řešením může být ofina. I když si pod tímto pojmem mnoho lidí představí rovně střižené prameny jako podle hrnce, skutečnost je jiná, pestřejší. Ofiny se dnes nosí nejen klasické, ale také odrostlé a prostříhané. Nevyžadují ani pověstnou náročnou údržbu, stačí umět pracovat se suchým šamponem a jednou za měsíc si ji nechat přistřihnout. To ostatně zvládnete časem s trochou šikovnosti i sami. Ofina vám může pomoci opticky zúžit a zeštíhlit obličej nebo zjemnit rysy. Stačí jen vědět, kterou si vybrat.

V retro stylu

Ofina ve stylu šedesátých let je poslední dobou velmi trendy. Na rozdíl od své rovně střižené příbuzné působí uvolněněji a romantičtěji. Díky tomu, že je založená na protažených bočních délkách, nebude vypadat špatně ani v případě, že vám přeroste maličko do očí. Když vlasy rozdělíte uprostřed, vytvoříte účes ve stylu ikony Brigitte Bardot. Tento typ ofiny se nicméně dá nosit také na patku. Nejvíc sluší oválnému typu obličeje.

TIP NA VIDEO: Jak si vytvořit krásné účesy pomocí jedné trojkulmy?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 8

Přerostlá ofina

K tomuto typu střihu vedou dvě cesty. Ta první vás dovede ke kadeřníkovi. Pokud se necítíte na výraznou a jasně definovanou ofinu, můžete si od něj nechat sestříhat jen vlasy podél obličeje. Ta druhá pak vede skrze odrůstání již existující ofiny. Ať už zvolíte první či druhý způsob, jedno je jasné: Tento střih je velmi jednoduchý na údržbu a opticky vám prodlouží obličej. Bude velmi lichotit oválné tváři, ale díky jeho zužující schopnosti jej mohou volit i majitelky kulatého obličeje.

Pokračování 3 / 8

Ofina rámující obličej

Tento střih je od klasické ofiny na míle vzdálen, ale ani přesto by vám neměl uniknout. Pokud toužíte po novém vzhledu, ale nechce se vám do razantní proměny, bude pro vás tento look skvělou volbou. Nejvíc vynikne samozřejmě v případě, že k němu zvolíte vyčesaný drdol nebo klasický ohon. Díky tomu si můžete pohrát také s rozmístěním pramenů – některé mohou být zastrčené za uchem, jiné zase mohou rámovat tvář.

Pokračování 4 / 8

Vrstvená ofina

Máte-li kulatý obličej, vrstvená ofina pomůže prodloužit vaše rysy. Nosit ji ale mohou všichni. Bez problémů se hodí pro rovné i pro kudrnaté vlasy, protože její kouzlo tkví v textuře a rozevlátosti. Jedná se o look, který skvěle prezentuje nedbalou eleganci, a rozcuchaný vzhled je zde klíčový.

Pokračování 5 / 8

Klasická rovná ofina

Tato klasická plná ofina bude slušet primárně majitelkám rovných vlasů, neboť kudrnaté by vytvořily hrubou a nevzhlednou deku. Proto zvažte, zda máte vhodný typ vlasů, případně zda vám skutečně nebude vadit ofinu denně narovnávat. Vypadá skvěle k dlouhým kadeřím i nadčasovému mikádu. Sluší převážně hranatému a oválnému obličeji.

Pokračování 6 / 8

Zubatá ofina

Dlouhá, obočí zakrývající, prostříhaná a nerovná ofina umí zjemnit rysy a odlehčí celkový vzhled účesu. Z těchto důvodu je velmi lichotivá pro hranaté tvary obličeje. Tento střih se navíc perfektně hodí pro jakýkoli typ vlasů, protože v tomto případě není cílem mít jasně definovanou ofinu v jedné délce. Mohou ho tak nosit majitelky rovných, vlnitých i kudrnatých vlasů.

Pokračování 7 / 8

Ofina ve stylu Farrah Fawcett

Inspirace z dob minulých přináší i trend ofiny ve stylu herečky Farrah Fawcett, jejíž lví hříva byla v 70. letech proslulá. Tento styl si opět můžete nechat vytvořit přímo kadeřníkem, nebo si jednoduše nechte odrůst vaši stávající ofinu. Klíč k dosažení požadovaného looku spočívá v úpravě: na pomoc si vezměte kulatý kartáč nebo širokou kulmu a veďte vlasy od obličeje směrem ven. Díky této ofině se dočkáte zjemnění linií v obličeji, a dokonce vám pomůže opticky nadzvednout lícní kosti, zvlášť pokud se bude vlna lámat přímo na jejich pomezí.

Pokračování 8 / 8

Mikro ofinka

Tento typ drobné ofiny je jako dělaný pro stejně drobný typ obličeje. Pokud máte hrubší rysy, mohli byste na ně zbytečně upozornit. Jemným tvářím naopak pomůže dotvořit romantický look. Skvěle vypadá v kombinaci s pixie cutem, ale můžete ji zvolit i k delším kadeřím.