Klasické čelenky jsou passé, místo nich teď letí retro účes Brigitte Bardot

1 min čtení

1 min čtení

Když se řekne „účes na Bardotku“, vybaví se člověku proslulé „zelí“, tedy natupírovaný, vyčesaný a ležérně sepnutý drdol, který ženy hojně kopírovaly v 60. letech. Slavná francouzská herečka Brigitte Bardot ale proslula ještě jedním účesem. A ten se do módy dostává právě teď.

„Oblékala jsem se tak, jako jsem přistupovala i ke svým vlasům, řídila jsem se prostě tím, co mě zaujalo a jak jsem se v té chvíli cítila,“ vysvětluje Brigitte Bardot svůj pověstný nonšalantní cit pro módu v knize Brigitte Bardot: My Life In Fashion. Jako bývalá baletka si například zamilovala ploché střevíčky značky Repetto. Aspirující baletku si zahrála i ve filmu Soukromý život (1961) a právě v něm poprvé předvedla svou natupírovanou kštici v kombinaci se sportovní látkovou čelenkou. Podruhé se v obdobné image objevila ve slavném Godardově filmu Pohrdání (1963) – v tomto případě měla vlasy sepnuté širokým pásem látky, který připomínal napůl šátek a napůl čelenku.

TIP NA VIDEO: Jak správně používat suchý šampon?

Brigitte Bardot ve filmu Soukromý život (1961)

Profimedia.cz

Brigitte Bardot ve filmu Pohrdání (1963)

Profimedia.cz

Stejný bardotkovský účes si poté ve filmu vyzkoušely i další krásky tehdejší doby – Ursula Andress nebo Romy Schneider. Jak ale čas ubíhal směrem k 70. létům, načesaného objemu ubývalo. Na eleganci však tento účes neztratil.

Ursula Andress ve filmu Modrý Max (1966)

Profimedia.cz

Romy Schneider ve filmu Věci života (1970)

Profimedia.cz

V současnosti se do tohoto retro vlasového doplňku zamilovala třeba supermodelka Bella Hadid, která odstartovala novou vlnu jeho popularity. Natupírované vlasy ani perfektní lokny už nejsou potřeba, stačí ta nejpřirozenější úprava vlasů nebo jen standardní foukaná přes kulatý kartáč. Bella čelenku nosí i ve chvílích, kdy si nechává odrůst ofinu. A protože patří nejen k nejobsazovanějším modelkám, ale i k vlivným módním influencerkám, brzy se tento jednoduchý účes rozšířil i na sociálních sítích. Velkou vlasovou inspiraci proto najdete níže.

Bella Hadid (2022)

Profimedia.cz

Bella Hadid na dovolené (2023)

Profimedia.cz

Inspirace z Instagramu: Čelenka à la Brigitte Bardot

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading
Loading