Tyto barvy si podmaní manikúru v roce 2022. Líbí se vám?

2. ledna 2022 • 06:00
 • Tyto barvy si podmaní manikúru v roce 2022. Líbí se vám?

  Sociální síť Pinterest přišla s pravidelnou predikcí trendů pro rok 2022, a jak se podle odhadů zdá, právě nehty se stanou novým způsobem, jak vyjádřit své postoje, sny i touhy. Očekávejte snílkovskou nálož plnou barev, protikladů, přírodních motivů i umění!

  Nailscapes, tedy úniky do jiné reality, nebo alespoň do přírody skrze manikúru. Tak zní hlavní nehtový trend pro rok 2022. Manikúra se (jako doposud třeba móda) stane prostředkem k vyjádření našeho rozpoložení i názorů. I proto se podle Pinterestu začneme postupně odklánět od hitu roku 2021 – francouzské manikúry – a mnohem více budeme inspiraci hledat v přírodě, astrologii nebo prostě jen na noční obloze. Hlavními motivy se tak stanou například moře, poušť nebo polární záře a od nich se odvíjející barevná škála.

  Pojďme si je ale představit hezky postupně…

  TIP NA VIDEO: Naučte se o své nehty pečovat i během zimy!
  Péče o nehty: Vyzkoušejte po zimě včelí vosk! VIDEO Adam Balažovič

   

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Přirozená krása

  Neutrální a zemité odstíny sice nikdy z módy nevyšly, zdá se ale, že se tentokrát bude celkově mnohem víc klást důraz na dokonalý tvar i ošetřenou kůžičku. A jak tato pravidelná péče vynikne nejlépe? No přece na přírodních nehtech! Chybu proto neuděláte, když na rozjezd roku zvolíte elegantní béžový, světle růžový nebo třeba bílý lak.

 • Výlet po galaxii

  Noční obloha, metalické odlesky, třpytky, ale i motivy jako planety, hvězdy a znamení zvěrokruhu. To vše bude doplněné o nespočet odstínů od námořnické po temně fialovou. Rozhodně se v tomto ohledu nebojte popustit uzdu fantazii a naplno do nehtového designu vtiskněte svou snílkovskou povahu (či alespoň náladu).

 • Barva roku

  Seznam by rozhodně nebyl kompletní bez barvy roku, za kterou institut Pantone tentokrát zvolil fialový odstín Very Peri inspirovaný květem barvínku. Jestli vás ale na první dobrou barva moc neoslovila, zkuste ji na nehtech přetřít ještě perleťovým lakem, který jí dodá příjemný metalický punc, případně ji na jednotlivých prstech zkombinujte s barvou zralých hroznů.

 • Noc v poušti

  Vyprahlá prérie, kojoti, hadi, štíři a sukulenty. Na nehtech se stejně tak bude nosit odkaz k Divokému západu v tom nejdoslovnějším slova smyslu. Očekávejte proto hojné využívání motivu kaktusů i tradiční pouštní krajiny. Stejně tak ale poletí i metalické a třpytivé laky, a to právě v odstínech rozpáleného písku.

 • Dekadence na hraně

  Skvělá zpráva pro všechny tajemné duše (nebo prostě jen milovníky tmavé manikúry). Černý lak se vrací zpátky do hry a vypadá proklatě sexy! Hodí se zcela ke všemu a i seberoztomilejšímu outfitu dokáže dodat na rebelství. Lak klidně přetřete extra zářivým top coatem, případně na nehtech zkombinujte lesklou a matnou texturu.

 • Minerálová inspirace

  Oslnila vás obrovská sbírka minerálů v Národním muzeu či jen nevěřícně kroutíte hlavou nad krásou přírodních úkazů? Skvěle! V tomto roce budete mít perfektní příležitost to dát najevo. Na nehtech se totiž stále více bude objevovat technika připomínající vybroušený ametyst, opál i další podobné kameny. Začněte třeba tím, že zkombinujete zlatý lak s metalickou zelenou či bílou.

 • Čerstvě utržené olivy

  Zelená barva byla loni trendem v manikúře i oblékání. Neonové a trávové tóny si ovšem tento rok dávají pohov a místo nich na scénu vstupuje bohatý odstín olivové až zelenožluté, který bude možné perfektně kombinovat s růžovým, vínovým i fialovým lakem.

 • Rozbouřené moře

  Zejména u generace mileniálů v poslední době stoupl zájem o nápady na mořské nehty. I proto Pinterest usuzuje, že se tento motiv během roku 2022 stane hitem. V zimních měsících jej můžete využít jako vzpomínku na bezstarostné léto, v červenci ho zase můžete rovnou vynést na dovolené. A pokud vás malování na nehtech neláká, sáhněte po klasickém odstínu královsky modré nebo naopak pastelové baby blue. Hitem budou obě dvě.

 • Tlumené tóny

  Mechově zelená, vínová, starorůžová. Na takové laky jsme většinou zvyklí během podzimního období, teď se ovšem zdá, že si podmaní celý rok. Při výběru sahejte klidně po svých oblíbených barvách, nebojte se jít ale do více neutrálních odstínů či do šediva laděných tónů, které se navíc budou skvěle hodit i třeba na formálnější příležitosti.

 • Nude není nuda

  Nebaví vás klasické nude barvy? Na změnu je přece vždy vhodná chvíle! Pro příjemnou, stále ale decentní obměnu proto zvolte lak v odstínu slaného karamelu. A pokud si troufáte i na funky manikúru, nalakujte si každý nehet jinou barvou, aby vám celá ruka tvořila krásný barevný gradient od světle hnědé až po tmavou.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy