Konec suché pokožky: 5 osvědčených tipů, jak se v zimě starat o pleť

3 min čtení

3 min čtení

Suchá zašedlá pleť v zimě není žádnou raritou. Naštěstí stačí udělat pár drobných změn v pravidelné péči a stav pokožky se rázem zlepší. Co v chladných měsících dělat jinak?

Časté přecházení z tepla do zimy a kombinace venkovních mrazíků se suchým vzduchem ve vytápěných místnostech je pro pleť pořádná nálož. A proto se může stát, že i když jste nijak nezměnili jediný krok vaší skin care, pokožka bude na produkty najednou reagovat jinak. Nejčastěji začne být vysušená, případně se může objevit mnohem intenzivnější kombinace extra suchých a extra mastných míst. Proč tomu tak je? Pleť se kvůli častým změnám teploty a nízké vlhkosti dostává do stresu, který kromě vysoušení zvyšuje její citlivost a narušuje přirozenou ochrannou bariéru.

TIP NA VIDEO: Co umí udržitelná a čistá kosmetika?

Chybu proto nehledejte primárně v produktech ani v pleti jako takové. Pokožka v zimě prostě jen potřebuje o něco cílenější péči, než je tomu v jiných ročních obdobích. Nemusí jít o žádné radikální změny ani kompletní výměnu všech přípravků. Je ale dobré se zaměřit na takovou skin care rutinu, která si poradí s výše zmíněnými problémy a zajistí, že vaše pleť bude stejně hydratovaná, zářivá a zdravá jako před příchodem chladných dní.

Jak na to? O zlepšení stavu pokožky se umí postarat pětice pomocníků, které běžně seženete v jakémkoliv obchodě s kosmetikou. Zkuste je zařadit do péče a uvidíte, že pleť během pár dní přestane být napjatá a začne postupně zase zářit.

Které produkty to jsou? To se dozvíte v následujících kapitolách. >>>