Konec suché pokožky: 5 osvědčených tipů, jak se v zimě starat o pleť

Suchá zašedlá pleť není v zimě žádnou raritou. Naštěstí stačí udělat pár drobných změn v pravidelné péči a stav pokožky se rázem začne lepšit. Co tedy v chladných měsících dělat jinak?

Časté přecházení z tepla do zimy a kombinace venkovních mrazíků se suchým vzduchem vytápěných místností je pro pleť pořádná nálož. A proto se může náhle stát, že i když jste nijak nezměnila jediný krok v péči, vaše pokožka bude na produkty reagovat jinak. Nejčastěji začne být vysušená, případně se může objevit mnohem intenzivnější kombinace extra suchých a extra mastných míst. Proč tomu tak je? Pleť se kvůli častým změnám teploty a nízké vlhkosti dostává do stresu, který kromě vysoušení zvyšuje její citlivost a narušuje přirozenou ochrannou vrstvu.

TIP NA VIDEO: Máte mdlou a unavenou pleť? Vyzkoušejte peeling s ženšenem!

Chybu proto nehledejte primárně v produktech ani ve vaší pleti. Pokožka v zimě prostě jen potřebuje o něco cílenější a důkladnější péči, než je tomu v jiných ročních obdobích. Nemusí jít o žádné radikální změny ani kompletní výměnu všech přípravků ve vaší beauty skříňce. Je ale dobré se zaměřit na takovou péči, která si poradí s výše zmíněnými problémy a zajistí, že vaše pleť bude stejně hydratovaná, zářivá a zdravá jako před příchodem zimy.

Jak tedy na to? O zlepšení stavu pokožky se umí postarat pětice pomocníků, které běžně seženete v jakémkoliv obchodě s kosmetikou. Zkuste je tedy zařadit do péče a uvidíte, že pleť během pár dní přestane být napjatá a začne postupně zase zářit.

Které to jsou? To se dozvíte v následujících kapitolách. >>>