.

. Zdroj: makeuptutorials.com

.
.
.
K lepšímu stavu pleti dokáží přispět i každodenní detaily. KTeré to jsou?
Bezkonkurenční pomocník v boji se zubním plakem
8
Fotogalerie

Beauty triky, které musíte zkusit: Udělejte si třeba domácí test typu pleti

Svěřit se do rukou beauty odborníků a nechat se celý jeden den hýčkat? Třem účastnicím posledního letošního workshopu projektu Buď fit s Dietou se to poštěstilo. Na vlastní kůži otestovaly nejnovější produkty a odnesly si cenné rady, o které se s vámi nyní podělíme. Už jste zkoušely domácí diagnostiku pleti? A co takhle pořídit si novou paletku očních stínů a vyzdvihnout tak barvu svých očí?

Erika, Kristýna a Hanka. Tři odvážné čtenářky, které se jednoho zářijového dne sešly v panoramatickém prostředí wellness zóny M Spa pražského hotelu The Emblem a svůj vzhled svěřily těm nejpovolanějším odborníkům. Nejprve si je do parády vzaly specialistky značky Nivea, které holkám provedly diagnostiku pleti a následně doporučily správný postup péče. Mnoho žen v této oblasti stále tápe, včetně účastnice Kristýny, které poradenství otevřelo oči.

„Velmi mě překvapila informace o typu mé pleti, konkrétně, že ji mám mastnou. Já totiž v domnění, že je spíš suchá, řadu let používala špatnou kosmetiku,“ prozradila třiatřicetiletá maminka na mateřské dovolené. Pokud si stejně jako Kristýna nejste jisté svým typem pleti a ke kosmetičce se jen tak nedostanete, udělejte si rychlý test z pohodlí domova.

1. Ráno po probuzení si opláchněte obličej čistou vodou. Tvář by měla být z předešlého dne odlíčená.

2. Obličej jemně osušte ručníkem a vyčkejte minimálně 30 minut, než pleť začne pracovat a vytvářet maz.

3. Poté stav pleti zhodnoťte v zrcadle, nejlépe na denním světle:

Suchá pleť: pocit pnutí a svědění Smíšená pleť: lesk na čele, nosu a bradě Mastná pleť: lesk na čele, nosu, bradě i tvářích Normální pleť: žádné velké změny

4. Pro otestování použijeme obyčejný papírový kapesník a přitlačíme ho na obličej. Test zhodnotíme na základě mastných stop na kapesníku.

TIP NA VIDEO: Jak si ke krásné pleti zajistit také zářivý úsměv?

Video placeholde

Další na programu byla možnost vyzkoušet ionizačně-sonické kartáčky IONICKISS, které představují bezkonkurenční pomocníky v boji se zubním plakem. Ten je při použití odpuzován od povrchu zubů podobně jako při použití magnetu, navíc bez nutnosti zubní pasty. Tento test kápl do noty především čtyřiačtyřicetileté sportovkyni Erice, která si na krásných bílých zubech velmi zakládá.

Kouzlete s barvami

Účastnice zaujala také škola líčení, kde se dozvěděly spoustu zajímavých tipů, triků a nových informací, které mnohdy vůbec netušily. „Nejvíce mě překvapil výběr očních stínů k barvě mých očí, aby prokoukly a nezanikly,“ svěřila se sedmatřicetiletá kadeřnice Hanka. Každé oči se liší barevnou hloubkou a je jen na nás, zda objevíme tu správnou kombinaci stínů. Které tóny vykouzlí smyslný pohled šelmy a kterým barvám bychom se měly naopak vyhnout?

Modré oči: Pro modré oči je jako stvořená bledě růžová, stříbrná, zlatá a fialová. Zároveň jim lichotí odstíny šedohnědé, perlově růžové a fialové.

Šedé oči: Pokud máte teplý typ odstínu kůže, zvolte zlaté, bronzové a pískově žluté odstíny. Dovolit si ale můžete i zelenou, tyrkysovou, modrou, fialovou nebo růžovou. Studený typ by měl naopak sáhnout po chladně zelené nebo světle fialové. Oči zvýrazní také tmavě modrá a stříbrná s kovovými odlesky. Abyste zabránily tomu, že vaše oči budou vypadat mrtvé a bez života, nikdy nepoužívejte stejný odstín šedých stínů, jak šedé máte oči.

Zelené oči: Vhodný je jakýkoliv odstín hnědé, speciálně ty čokoládové vypadají dokonale, a tmavě zelené s měděnými a zlatými tóny. Půvabně vypadají i odstíny tmavě fialové, švestkové a metalické. Naopak vyhnout byste se měly modrým, růžovým a stříbrným stínům.

Hnědé oči: Pro středně až světle hnědé oči se doporučuje zelená, fialová nebo bronzová. Vyhnout byste se měly černé oční lince a příliš tmavým očním stínům – zmenšovaly by oko. Oči zvýrazníte světlejším stínem a hnědou linkou. Pro večerní vzhled zkuste kovově švestkovou.

In bude kouřové líčení, a to v nude, hnědých nebo šedých odstínech. Trendovat budou i pastelové tóny jako lila nebo olivově zelená a bát se nemusíte ani barevných očních linek.

Znáte trendy pro letošní podzim 2021?

Zaujal vás projekt Buď fit s Dietou a rádi byste se ho sami zúčastnili? Máme pro vás dobrou zprávu. Už v tuto chvíli plánujeme příští ročník! Sledujte proto tištěnou Dietu i naše sociální sítě, brzy se dozvíte víc.

A jak dopadly proměny jednotlivých čtenářek? To se dozvíte na následujících stránkách. >>>

Pokračování 2 / 4

Hanka

Sedmatřicetiletá kadeřnice se na workshopu chtěla přiučit trikům z oblasti každodenního líčení a taky poradit, jak správně vybrat make-up.

.
. | Zdroj: časopis Dieta

Pokračování 3 / 4

Kristýna

Jako maminka na mateřské dovolené se třiatřicetiletá Kristýna těšila, že si užije především čas sama pro sebe.

.
. | Zdroj: časopis Dieta

Pokračování 4 / 4

Erika

Sympatická čtyřiačtyřicetiletá sportovkyně tělem i duší už na začátku zdůrazňovala důležitost péče o zuby pro sebevědomí. Radost jí udělal test kartáčků.

.
. | Zdroj: časopis Dieta

Doporučujeme

Načíst další články