.

. Zdroj: Zdroj: Kristýna Dobeš Moučková, iStock

Otestováno na vlastní kůži: Řasy husté a dlouhé až do nebes? Zkuste Lash Lifting!

Představte si situaci, kdy ráno vstanete, jdete se do koupelny nalíčit a tam zjistíte, že už nepotřebujete řasenku ani kleštičky na řasy. Zní to lákavě? V tom případě je možná čas zajít na Lash Lifting: beauty proceduru, která na vaše řasy zafunguje jako trvalá a ještě je pořádně vyživí. Žádné umělé náhražky ani doplňování, jen vaše řasy a jejich krása vytěžená na maximum. Jak taková „proměna“ probíhá?

Do vínku jsem dostala dlouhé tmavé řasy. Ještě nedávno mi mnozí nevěřili, že nikam nechodím na jejich prodlužování a doplňování. Někteří byli dokonce přesvědčeni, že ani jejich tmavá barva nemůže být přirozená. Já si ovšem už delší dobu pohrávala s myšlenkou, že by nebylo od věci z nich vytěžit ještě víc. Stále jsem viděla ten obrovský rozdíl, když jsem ráno použila kleštičky a poté pohled ještě podpořila řasenkou. Ale jelikož jsem od přírody tak trochu neohrabanec, často se mi stávalo, že jsem si během dne oko promnula a barva tak zůstala všude, jen ne na řasách. A tak jsem se rozhodla nadobro se těchto nešvarů zbavit a vyrazila na Lash Lifting.

TIP NA VIDEO: Jak šel čas s úpravou ženských chloupků?

Video placeholde

Po laminaci obočí se v posledních letech Lash Lifting stal jednou z nejvyhledávanějších beauty procedur. Princip spočívá v natočení řas na speciální silikonový váleček, který je aplikován na víčko těsně nad řasovou linii. Na řasy se poté postupně nanesou dva speciální produkty (vyvíječe), které je nejprve zjemní a poté zafixují do požadovaného tvaru. Následně přijde na řadu nabarvení, kterým se umocní jejich výraznost. Finální tečkou je pak botoxová výživa, díky které budou řasy krásně zdravé a husté.

Jak probíhá Lash Lifting na vlastní řasy?

O Lash Liftingu jsem uvažovala už delší dobu, ale brzdila mě obava, že skončím se zničenými řasami, které mi po aplikaci akorát vypadají. Pak jsem ale dostala tip na salon Elis Pro Beauty, kde si mne na starost vzala majitelka Eliška Melicharová. A všechny mé strachy byly rázem pryč. Nejprve jsme spolu probraly průběh procedury, která zabere zhruba hodinu, a poté se pustily do práce. Chvíli mi trvalo, než jsem se zcela uvolnila, neboť prvotní aplikace silikonového válečku a dalších oddělovačů řas pro mne byla trochu nepříjemná – na oči jsem velká citlivka a trpím i při běžném líčení. Eliška byla nicméně velmi jemná a šikovná a během chvíle bylo hotovo. Po přípravě přikročila k aplikaci prvního, růžového vyvíječe, který mi řasy zjemnil. Po zhruba deseti minutách, které Eliška využila k úpravě mého obočí, produkt stáhla a aplikovala druhou, modrou fázi, která zajistila, že řasy vydrží hezky natočené směrem nahoru.

Asi nejméně příjemnou částí poté byla aplikace barvy. Opět ale šlo o mou chybu, neboť jsem v jednu chvíli reflexně pootevřela oko a trocha barvy se mi do něj dostala. A pěkně zaštípala! Eliška mne ale ujistila, že jde o normální záležitost, která se stává mnoha klientům. Po stáhnutí barvy (a aplikaci vyživovacího botoxu) stačilo přebytek trochu vymrkat a vyslzet a během dvou minut bylo vše zase v pořádku. Oko mi nijak nezarudlo a po chvíli jsem o nepříjemném pocitu už ani nevěděla.

Na závěr samozřejmě přišlo to nejdůležitější; pohled do zrcadla bych totiž popsala jako šok. A to v tom nejlepším slova smyslu. Jestli jsem si dosud myslela, že mám tmavé řasy, výsledek po Lash Liftingu mě dostal do kolen. Řasy jsem měla dvakrát tak dlouhé, husté a černočerné. „A to vše hlavně díky tomu, že barva dokáže zvýraznit i úplné konce řas, které bývají i u tmavovlásek světlé a nejdou běžně tolik vidět,“ vysvětlila mi Eliška záhadné prodloužení. Dle jejích zkušeností efekt natočení vydrží zhruba jeden a půl až dva měsíce. Řasy postupně přirozeně vypadávají a právě po této době jsou kompletně nahrazeny novými, na kterých už logicky účinky procedury nemohou být vidět.

Vlevo: Před Lash Liftingem. Vpravo: Po Lash Liftingu.
Vlevo: Před Lash Liftingem. Vpravo: Po Lash Liftingu. | Zdroj: Zdroj: Kristýna Dobeš Moučková

Jak se o řasy po Lash Liftingu starat? Není potřeba žádná namáhavá péče. Eliška mi vysvětlila, že by akorát oko v prvních 24 hodinách po proceduře nemělo přijít do kontaktu s vodou ani řasenkou. Stejně tak není vhodné jej nijak mnout a dráždit. Večer jsem si tedy jen vatovým tamponkem opatrně očistila okolí a druhý den se nelíčila. A popravdě ani nebylo potřeba, neboť takhle dobře moje řasy nevypadají ani po aplikaci té nejlepší řasenky. Ostatně posuďte sami podle fotek výše.

Finální verdikt

Oči nemám po aplikaci nijak citlivé, neslzím a rozdíl je obrovský. Ať jsem komukoliv ve svém okolí řekla, že na očích nemám jedinou stopu řasenky, všichni byli v šoku. S klidem v duši tak mohu vyvrátit své prvotní obavy, že mi Lash Lifting akorát uškodí. Ba naopak jej teď budu chtít zařadit mezi své pravidelné beauty procedury. Navíc na rozdíl od jiných zákroků ani nijak extra nezatíží peněženku – cena 990 korun za dva měsíce bez nutnosti si malovat oči za to rozhodně stojí.