Seznamte se! Tohle jsou nejpohodlnější kozačky letošní zimy

Vloni se zdálo, že budou pouze mikrotrendem na jednu sezónu. Letos se ale vrátily v plné parádě a opět se stávají nejoblíbenější obuví chladných měsíců. Jsou vysoké, mají masivní podrážku a nebudou vás tlačit ani po celodenním nošení.

Už od podzimu o sobě začaly dávat vědět klasické kozačky na podpatku přesně podle stylu Pařížanek. Mnozí tak začaly očekávat změnu a příklon k eleganci, který by nahradil nadvládu chunky rovných kozaček, inspirovaných těmi od dánské značky Ganni. Jenže člověk míní, trendy mění. A pohodlné robustní kozačky, které často připomínají siluetu holínek, jsou zpět na scéně v plné síle a s přehledem opět válcují i onu zmíněnou francouzskou eleganci.

TIP NA VIDEO: Jak správně nosit kozačky? Naučíme vás to!

Tuto zimu jsou ale přeci jen nějaké detaily trochu jiné. Jistě, stále narazíte na modely jako vystřižené z roku 2020 – tedy ty s kulatou špičkou, zcela rovné a sahající po koleno. Spousta současných kousků ale dostává i drobných obměn. Jednou z nich je pogumovaná špička a ještě výraznější a masivnější platforma, jejíž barva se mnohdy liší od zbytku boty. Stejně tak se ale o slovo hlásí i kozačky, které si sice zachovávají traktorovou podrážku, jinak ale nohu zcela obepínají, sahají až nad koleno a občas jsou v oblasti kotníku ozdobené ještě výrazným kovovým řetízkem. Sexy, stále ale dostatečně cool.

Loading
Loading
Loading

Kde takové kozačky sehnat? Podívejte se do naší fotogalerie!