Seznamte se! Tohle jsou nejpohodlnější kozačky letošní zimy

29. listopadu 2021 • 06:00
Kozačky s výraznou podrážkou jsou chic a zároveň extra pohodlné • Foto: Instagram @syanalaniyan @kenzas

Vloni se zdálo, že budou pouze mikrotrendem na jednu sezónu. Letos se ale vrátily v plné parádě a opět se stávají nejoblíbenější obuví chladných měsíců. Jsou vysoké, mají masivní podrážku a nebudou vás tlačit ani po celodenním nošení.

Už od podzimu o sobě začaly dávat vědět klasické kozačky na podpatku přesně podle stylu Pařížanek. Mnozí tak začaly očekávat změnu a příklon k eleganci, který by nahradil nadvládu chunky rovných kozaček, inspirovaných těmi od dánské značky Ganni. Jenže člověk míní, trendy mění. A pohodlné robustní kozačky, které často připomínají siluetu holínek, jsou zpět na scéně v plné síle a s přehledem opět válcují i onu zmíněnou francouzskou eleganci.

TIP NA VIDEO: Jak správně nosit kozačky? Naučíme vás to!
Styl od A do Z: Jak správně nosit kozačky? VIDEO Adam Balažovič/BPŽ

Tuto zimu jsou ale přeci jen nějaké detaily trochu jiné. Jistě, stále narazíte na modely jako vystřižené z roku 2020 – tedy ty s kulatou špičkou, zcela rovné a sahající po koleno. Spousta současných kousků ale dostává i drobných obměn. Jednou z nich je pogumovaná špička a ještě výraznější a masivnější platforma, jejíž barva se mnohdy liší od zbytku boty. Stejně tak se ale o slovo hlásí i kozačky, které si sice zachovávají traktorovou podrážku, jinak ale nohu zcela obepínají, sahají až nad koleno a občas jsou v oblasti kotníku ozdobené ještě výrazným kovovým řetízkem. Sexy, stále ale dostatečně cool.

Kde takové kozačky sehnat? Podívejte se do naší fotogalerie!

Fotogalerie

31 fotografií

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy