Ve stylu Brigitte Bardot: Nečekejte na zimu, kozačky se letos nosí k minisukním

1 min čtení

1 min čtení

Jedním z hlavních letošních trendů jsou minisukně, které se vrátily snad ve všech myslitelných podobách. To s sebou přináší i comeback některých klasických kombinací, jako jsou mini s balerínami, s mokasínami nebo teď na podzim s klasickými kozačkami. Inspirovat se přitom můžete i stylem Brigitte Bardot, která zrovna dnes slaví 88. narozeniny.

Klasické kozačky bezesporu patří do základní výbavy botníku, letošní móda si je však žádá o několik týdnů dřív – tedy ještě předtím, než se definitivně zachumláme do dlouhých kabátů. Perfektně totiž zapadají do letošního trendu minisukní, který tak opět posouvají novým, byť v podstatě známým směrem. Po preppy kombinacích s mokasínami nebo botami Mary Janes se totiž vrací stará dobrá pařížská elegance ve stylu herečky Brigitte Bardot, která ji dokonale ovládla v 60. letech (například ve snímku Two Weeks in September z roku 1967). Sama přitom dokazuje, že kozačky nutně nemusí mít vysoký podpatek, aby vypadaly sexy.

TIP NA VIDEO: Jaké basic kousky by neměly chybět ve vašem šatníku?

A jaké kozačky letos letí? Když pomineme některé designové kusy, jež obletěly Instagram (za všechny jmenujme kozačky Cagole od Balenciagy, které disponují devíticentimetrovými jehlami, ostrými špičkami, třásněmi i zipy), klidně můžete vsadit na klasiku – blokový podpatek a kulatou špičku. Nebo prvky v retro stylu, jako jsou prohnuté „ludvíkovské“ podpatky a hranaté špičky. Důležitá je v tomto případě délka kozaček těsně pod kolena (nebo těsně nad), která má v kombinaci s minisukní ten správný náboj. O tom, kolik kůže budete chtít ukázat, nakonec rozhodne výběr sukně.

Loading
Loading
Loading
Loading
Loading

Tip na závěr: Pokud vás na krátké délky neužije, zkuste třeba kozačky a úpletové šaty s vyšším rozparkem.

Loading