bilevlasy_Instagram @iconaccidental @bagandabaret @greceghanem

bilevlasy_Instagram @iconaccidental @bagandabaret @greceghanem

Stříbrná koruna je přednost: Těchto 7 barev vás rozzáří, pokud máte šedé vlasy

Styl se na věk neptá – a na barvu vlasů už vůbec ne! Ať už máte šedé, případně bílé vlasy přirozeně, nebo si o ně pravidelně říkáte kadeřníkovi, možná je pro vás problém najít barvy a kombinace, díky nimž taková hříva nejlépe vynikne. Pokud vsadíte na některý z následujících odstínů, budete k nepřehlédnutí.

Stříbřitě šedá

Šedivá barva je žhavým trendem letošního roku, tak proč to nezkusit i s šedými vlasy a all-grey outfitem? Pokud se outfit navíc ještě bude třpytit, je zaručeno, že v davu nezapadnete. A vůbec se nebojte stejně sladit také šperky! Že se nemůžete zbavit pocitu, že v celostříbrné kombinaci budete připomínat disco kouli? Zkuste pro začátek jen jeden stříbrný kousek. Ideální bude třeba saténová košile nebo stříbrné Mary Jane lakovky, které jsou jedním z největších trendů roku 2024. Zbytek outfitu poskládejte ze světlých, tlumenějších šedých kusů – tak budete skutečně zářit.

TIP NA VIDEO: Jak se v průběhu dekád měnilo barvení vlasů? Dříve bylo tabu!

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Zářivě červená

Červená je barva osudových žen. Podtrhne vášnivost brunetek, blondýnky zbaví křehkosti a dá jim punc femme fatale. Stejnou službu udělá i nositelkám šedých vlasů. V červené je člověk nepřehlédnutelný a v kombinaci s šedými vlasy tvoří jasný statement, že móda a styl neznají věkové hranice. Elegantní midi úpletové šaty jsou ideální kouskem. Vyplatí se ale také investovat do kvalitního červeného kašmírového svetru, s nímž budete mít po mnoho let jistotu, že fádní outfit rychle promění v mladistvě výrazný model. A v neposlední řadě nezapomeňte ani na trendy červené doplňky – třeba kabelku nebo tenisky!

Pokračování 3 / 7

Chladné odstíny zelené

Šedá a zelená si zkrátka rozumí. Spíš než po neonových odstínech se ale poohlédněte po chladnějších tónech. Zda zvolíte jemnou šedozelenou, tlumenou mátovou nebo zemitou lahvově zelenou, je už zcela na vás. Obzvlášť dobře v této barvě budou vypadat kožené kousky; třeba trenčkot nebo hit sezony – kožené kalhoty.

Pokračování 4 / 7

Sytě fialová

Hledáte-li barvu, která bude vašim šedým vlasům slušet prostě a jednoduše, vsaďte na pastelovou levandulovou. Pokud ale chcete být opravdu vidět, rozhodně jděte do sytě fialové. Tahle barva vám dodá šmrnc. A protože ve světě fashion trendů aktuálně platí, že víc je víc, rovnou ji spojte i s výrazným materiálem. Takový fialový kožíšek, fluffy oversize svetr nebo třeba fuzzy bucket hat, zpod něhož vykukují stříbřité či bílé kadeře, vás automaticky vystřelí mezi módní experty.

Pokračování 5 / 7

Šťavnatá malinová

Barva, která je krásná sama o sobě, nesmírně sluší všem světlým vlasům – a ty šedé dokonale podtrhne! Pokud patříte k vyznavačům minimalismu a dosavadní barevné tipy pro vás byly příliš divoké, tohle je cesta. Decentnější kamarádka červené působí elegantně, přesto nepřehlédnutelně. Vyberte si jeden stěžejní malinový kousek a zbytek outfitu slaďte v základních barvách. Pokud zvolíte malinové šaty, slaďte je už jen s černými doplňky a stříbrnými šperky.

Pokračování 6 / 7

Džínová modř

Denim se letos nosí na všem – a ideálně ve spojení s dalším denimem. Džínovina je vidět na každém rohu, a tak se ani vy nemusíte obávat po svém reagovat na návraty trendů z přelomu milénia. Pokud máte šedé nebo bílé vlasy, vybírejte vždy kousky v tmavě modré barvě, případně ve středně modrém odstínu – těm nejsvětlejším se raději vyhněte.

Pokračování 7 / 7

Černočerná

Nesmrtelná klasika. All-black outfity nepatří jen na technoparty, což dokazuje i pravidelná záliba návrhářů v gotické estetice. Výrazně černý outfit dodá šedým vlasům potřebnou hranu, jeho výhodou navíc je, že i kombinace zcela jednoduchých kousků funguje skvěle. Černou plochu můžete rozbít zlatými detaily ve formě knoflíků, šperků nebo třeba spony na pásku.