Čas na domácí pedikúru: Připravte chodidla do sandálů pomocí jednoduchých kroků
Teploty stoupají a je třeba čelit realitě. Nošení otevřených bot a sandálů je blíž, než si myslíme, ale naše chodila jsou stále zazimována v pevných botách a v hrubých ponožkách. Pokud se vám na pedikúru ještě nechce nebo zkrátka nemáte možnost ji navštívit, následujte náš tutoriál, který vás procesem provede krok po kroku.
Chodidla jsou část těla, kterou v péči zanedbáváme nejčastěji. Takže overthinking nad tím, že jste jediný člověk, který nechal návštěvu pedikérky na poslední chvíli, klidně stopněte. Nohy jsou zkrátka schované valnou většinu roku v uzavřené obuvi, a mnozí z nás vytahují sandály až během balení na dovolenou. Možná také oddalujete pedikúru proto, že si nejste schopni sjednat termín nebo je vám nepříjemné, když se vás cizí člověk dotýká na chodidlech – v takových případech se nemusíte do návštěvy salonu nutit. Připravila jsem pro vás základního průvodce domácí péčí, se kterým to zvládnete sami i v koupelně.
TIP NA VIDEO: Jaké jsou nejžhavější nehtové trendy v roce 2023?
Vezměte to z gruntu
1. Nejprve důkladně odstraňte starý lak na nehty. Co nezvládne odlakovač, odstraní pufr (abrazivní houbička ve tvaru hranolu, která nehty zároveň vyhladí). Nehty zastřihněte rovně a ne úplně nakrátko, abyste zamezili zarůstání. Ponechání tenkého bílého konečku nehtů je u nohou správná délka. Zároveň pilníkem zahlaďte nerovnosti, aby byly nehty hladké a nezatrhávaly se o ponožky nebo punčocháče.
2. Pomocí hrubého pilníku nebo pemzy odstraňte mozoly a tvrdou kůži. Obojí se lépe odstraňuje nasucho.
3. Nyní je čas na lázeň. Napusťte si teplou vodu a přidejte Epsomskou nebo Rochovu sůl a 10 minut relaxujte.
4. Nohy osušte a pomocí peelingu nebo jemnější pemzy pokožku nohou opět vydrhněte. Poté opláchněte a znovu osušte.
5. Na takto ošetřená chodidla aplikujte masku na nohy nebo je alespoň hutně namažte krémem a natáhněte bavlněné ponožky.
Pokud je pro vás obroušení pat pouhou pemzou nedostačující, můžete vyzkoušet exfoliační ponožky. Ty nabízí například značka Parasoftin nebo Lirene. Obsahují aktivní látky jako kyseliny AHA a BHA, ovocné kyseliny nebo ureu. Slibují hladké nohy jako ze salonu už za sedm dní, což je ale velmi individuální. Ze zkušenosti vím, že proces může trvat až 14 dní. Než exfoliace skončí, není vhodné navštěvovat bazény či wellness.
Náš tip: Exfoliační ponožky
Lakování krok po kroku
1. Prvním krokem je odmaštění nehtu. K tomu vám poslouží tampon napuštěný odlakovačem. Já osobně doporučuji při lakování použít rozdělovače prstů. Poté naneste vrstvu průhledného laku, který nehet ochrání před pigmentací.
2. Teď přichází na řadu lakování vámi zvolenou barvou. Naučte se začínat u nehtové kůžičky a tahy vést od ní směrem ke konečkům. Až budete hotová, nechte nehty zaschnout a aplikujte druhou vrstvu.
3. Teď přichází na řadu korekce. Vezměte si na pomoc buď nail polish corrector nebo tyčinku to uší namočenou v odlakovači a jemně odstraňte barvu z míst, kde jste omylem přetáhla.
4. Naneste vrchní lak neboli top coat. Některé z nich urychlují zatvrdnutí barvy, a navíc prodlouží vydrž laku na maximum.