Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Trend, který si oblíbila Hailey Bieber i Demi Lovato! Už znáte underpainting?

Patříte mezi fanoušky přirozeného líčení a představa silného konturování vás vyloženě děsí? Co když vám řekneme, že ani pro vás nemusí být vyrýsovaný obličej úplným tabu? Seznamte se s technikou zvanou underpainting. Jde oblíbený způsob vrstvení líčidel, skrze který vizážisté celebrit docilují dokonalého a svěžího vzhledu.

Underpainting, neboli česky „podmalba“, je technika pocházející primárně z oblasti umění a známá je několik stovek let. Jak název napovídá, jedná se o malbu, která je dále překrývaná dalšími vrstvami barev nebo materiálu. Tato původně umělecká technika je dnes hojně využívána i vizážisty a díky sociálním sítím, zejména TikToku, se šíří do celého světa. Nenechte se ale zmýlit, underpainting není kdovíjakou novinkou. Už v devadesátých letech se takto často líčily supermodelky a dnes se vrací jako funkční metoda pro přirozený vzhled

TIP NA VIDEO: Jak se dokonale odlíčit pomocí pěti kroků?

Video placeholde

Podstatou této techniky je správné vrstvení produktů na pečlivě připravenou pokožku. Postupně se vrství nejprve kontury, rozjasňovač, tvářenka a až poté make-up. Hollywoodská make-up artistka Jill Powell, mezi jejíž klienty patří například Demi Lovato, popisuje underpainting jako „filtr pro vaše líčení“, který vytvoří „efekt rozostřeného obrazu“. Doporučuje jej hlavně pro ty, kteří nevědí, jak správně konturovat nebo je pro ně tato technika příliš výrazná či složitá. Underpainting naopak dokáže vykouzlit přirozený a svěží vzhled bez výrazných přechodů či nánosů líčení

Jak snadno zvládnout techniku underpaintingu? 

1.   Pleť je důležité před nanášením produktů připravit pomocí precizně provedené skin care rutiny, aby se zamezilo tvorbě skvrn. Aby byl výsledný efekt co nejpřirozenější, pleť musíte řádně zvlhčit. Volte kvalitní hydratační séra a krémy. 

2.   Po nanesení hydratačních produktů se můžete pustit do zakrývání nedokonalostí pleti jako jsou pupínky, kruhy pod očima či žilky. 

3.   Dalším krokem je samotný contouring a nanesení tvářenky s rozjasňovačem. Vše se v případě underpaintingu provádí krémovými líčidly v tyčince, protože ty pudrové by mohly vytvořit nevzhledné žmolky či flíčky. Tyčinkou pro konturování obličeje zvýrazněte lícní kosti, postranní linie čela a brady. Poté nad lícní kosti aplikujte rozjasňovač a na „jablíčka“ tvářenku. Důkladně produkty rozetřete prsty nebo beautyblenderem. 

4.   Nakonec vše zafixujte tenkou vrstvou tekutého make-upu pomocí houbičky nebo štětce. 

Doporučujeme

Načíst další články