.

.

Týdenní přehled: MBPFW i FAMUFEST slibují dny ve znamení umění a kultury

Milujete Harryho Pottera a báli jste se, že vaše děti k němu už tolik nepřilnou? HBO Max přišlo pravděpodobně s řešením v podobě seriálu na motivy knih o kouzelnickém světě, který se má vysílat celých deset let. Než se tak ale stane, můžete navštívit studentský filmový festival nebo přehlídky na pražském týdnu módy. A celý týden pak zakončete oslavným brunchem. Na menu je asijská i středomořská kuchyně a také umělecká díla. Jaká? To se dozvíte v článku!

Co se řeší: Harry Potter se dočká vlastního seriálu, běžet má až 10 let

Skvělá zpráva pro všechny Potterheads! Videotéka Max, která vznikne spojením HBO Max a Discovery, uvede televizní seriál na motivy knih o čarodějnickém učni Harrym Potterovi od spisovatelky J. K. Rowlingové. Seriál staví také na popularitě filmových Fantastických zvířat a nové videohry Hogwarts Legacy. Plánovaných sedm řad pak poběží s přestávkami dohromady deset let. Výkonná producentka seriálu, sama J. K. Rowlingová, tvrdí, že díky seriálové formě bude nová adaptace moct jít příběhově mnohem víc do hloubky. Můžeme se tedy těšit i na dějové linky a postavy, které se objevily pouze v knihách? Nechme se překvapit!

Módní událost: Jarní MBPFW slibuje exkluzivní prostory i návrat Kráľe

Jarní Mercedes-Benz Prague Fashion Week oficiálně začal už v sobotu 15. dubna, ale stále máte možnost jej navštívit a zjistit, co nabízí současná česká fashion scéna. Akce se koná v prostorech velké sázkové haly Chuchle Arena Praha, které jsou během roku veřejnosti nepřístupné. Mimo přehlídky českých návrhářů a studentů designu si můžete užít spoustu doprovodných akcí nebo představení prodejní kolekce Adidas Originals. Po dvou letech hlásí velký návrat také slovenský návrhář Boris Kráľ, který svou novou kolekci představí v úterý 18. dubna od 21.00 v hotelu Andaz Prague. Divoká afterparty je samozřejmost!

Kino tip: Dny evropského filmu slaví 30 let působení

Blíží se jubilejní třicátý ročník festivalu Dny evropského filmu (DEF), který potrvá od 20. do 30. dubna. Těšit se můžete na více než čtyřicet filmů z téměř tří desítek zemí – od debutů až po díla slavných režisérů. Pestrou přehlídku otevře italsko-francouzský film s názvem Nesmírnost, který bude mít v rámci festivalu českou premiéru. 

DEF, jako už tradičně, naplní klasická pražská kina, jako je Lucerna, Světozor nebo Přítomnost, či brněnskou Scalu a Art. Diváci se ale mohou těšit i na netradiční prostory Hvězdárny v Brně a ostravského Planetária. Vidět filmy pod obří kopulí bude nepřenositelný zážitek.

Brunch tip: Spojení gastra a umění v Kunsthalle

Pokud máte rádi dobré jídlo a umění, máme pro vás tip na nedělní brunch ve stylu, který jste pravděpodobně ještě nezažili. Koná se totiž přímo v pražské galerii Kunsthalle. Od 10.00 do 14.00 se můžete těšit na chutné hodování, jehož chody jsou založeny na široké paletě chutí, čerstvých surovinách a lahodných dezertech. Šéfkuchař Martin Kandík a jeho tým vám před očima vytvoří experimentální gastronomická díla od Středomoří až po Asii. A hned po tom se můžete jít pokochat i jinými formami umění – vstup na brunch je totiž také vstupem do Kunsthalle. Co víc si při neděli přát?

.
.

V pořadí 39. ročník studentského festivalu pražské FAMU uvede filmy i divadlo

Tento týden je jako dělaný na míru pro všechny milovníky filmů a umění. FAMUFEST, festival studentů umělecké školy FAMU, nabídne od 19. do 23. dubna více než stovku filmů, ale i spoustu skvělých doprovodných akcí, jako jsou divadelní představení, panelové diskuze, koncerty, výstavy i speciální projekce pro žáky základních i středních škol či seniory. Náš tip z doprovodného programu je koncert The Valentines, který se koná ve středu 19. dubna ve 20 hodin v pražském klubu Bike Jesus.