Na co se v prosinci dívat na Netflixu? Na nové sci-fi Zacka Snydera nebo na psychologický thriller s Julií Roberts.

Na co se v prosinci dívat na Netflixu? Na nové sci-fi Zacka Snydera nebo na psychologický thriller s Julií Roberts. Zdroj: Netflix / Grafika: Kateřina Špičáková

Co streamovat v prosinci? Vesmírnou operu nebo thriller o konci světa s Julií Roberts

Blížící se svátky vybízejí především ke sledování vánočních filmů a pohádek – a i ty samozřejmě v nabídkách streamingových služeb najdete. Na co se má ale koukat člověk, kterého adventní atmosféra zas tak moc nebere? Z prosincových novinek jsme vybrali ty kousky, které s Vánocemi nemají vůbec nic společného: třeba hvězdně obsazený apokalyptický thriller, životopisné drama v režii George Clooneyho nebo fantasy seriál podle slavné knižní ságy.

Netflix novinky – prosinec 2023

Koruna

V listopadu Netflix ovládly první čtyři epizody šesté, závěrečné řady seriálu Koruna. Fanoušci jednoho z nejúspěšnějších projektů streamingového giganta v nich mohli vidět poslední týdny života princezny Diany (Elizabeth Debicki) i dramatizaci konkrétních okolností, jež k jejímu tragickému a předčasnému skonu vedly. 14. prosince pak Netflix vypustí zbývajících šest dílů, v nichž se děj maličko posune v čase. Čeká nás ještě řada významných událostí, které ovlivnily život britské královské rodiny na přelomu tisíciletí: smrt princezny Margaret a královny matky, seznámení prince Williama s Kate Middleton nebo svatba krále Karla III. s královnou Camillou.

TIP NA VIDEO: Připomeňte si, jak si princ William a vévodkyně Kate řekli osudové ano

Video placeholde

Nech svět světem

Amanda Sandford (Julia Roberts) a její manžel Clay (Ethan Hawke) si chtějí užít pěkný víkend s dětmi (Charlie Evans a Farrah Mackenzie), a tak vyrazí odpočívat na Long Island do luxusního pronajatého domu. Pohodu ale naruší dva cizinci – záhadný muž (Mahershala Ali) a jeho dcera (Myha'la Herrold), kteří se objeví uprostřed noci u dveří. Když pak televizí problikne zpráva, že po celých Spojených státech dochází k masivním kyberútokům, atmosféra rychle zhoustne. Dvě cizí rodiny si navzájem nevěří, paranoia se rozjíždí na plné obrátky a zároveň nikdo pořádně neví, co se děje v okolním světě. Bude snad zánik civilizace vypadat takhle? Žádné přírodní katastrofy, ale plíživý nenápadný kolaps, během něhož na povrch vylezou ty nejhorší lidské vlastnosti? Psychologický thriller Nech svět světem je adaptací úspěšné stejnojmenné novely amerického spisovatele Rumaana Alama a na Netflixu bude k vidění od 8. prosince.

V hvězdně obsazeném thrilleru o konci světa hrají Ethan Hawke, Julia Roberts či Mahershala Ali.
V hvězdně obsazeném thrilleru o konci světa hrají Ethan Hawke, Julia Roberts či Mahershala Ali. | Zdroj: Netflix

Slepičí úlet: Zrození nuget

Slepičí úlet se v roce 2000 stal nejvýdělečnějším filmem vyrobeným pomocí stop-motion animace v historii kinematografie. O téměř čtvrt století později přichází sequel, který diváky zavede přesně tam, kde předchozí film končil. Poté, co se jí podařilo celé hejno osvobodit ze spárů paní Tweedy (mluví Miranda Richardson), žije odvážná slípka Ginger (mluví Thandiwe Newton) spolu s rakeťákem Rockym (mluví Zachary Levi) a dcerou Molly (mluví Bella Ramsay) v krásné ptačí rezervaci. Svoboda celé kuřecí party se ale ocitá v ohrožení: jejich stará nemesis s až příliš utaženým drdolem se totiž vrací na scénu a touží po pomstě. Slepičí úlet: Zrození nuget bude na Netflixu k vidění od 15. prosince.

.
. | Zdroj: Netflix

Rebel Moon: První část – Zrozená z ohně

Na okraji galaxie ovládané tyranským impériem se nachází mírumilovná kolonie Veldt, jíž se nadvláda diktatury dosud vyhýbala. Impérium by to rádo změnilo, a tak se miniplaneta chtě nechtě musí začít bránit. Nadějí na přežití se jí stává cizí válečnice Kora (Sofia Boutella), která se ovšem záchranou obyvatel Veldtu chce především vykoupit z hříchů vlastní minulosti. Rebel Moon je příběh inspirovaný sérií Star Wars stejně jako dílem Akiry Kurosawy. Jako epickou vesmírnou sci-fi operu jej natočil Zack Snyder, jedněmi zbožňovaný a druhými zatracovaný režisér, jehož osobitý styl často balancuje na hranici kýče. První ze dvou chystaných filmů s podtitulem Zrozená z ohně se na Netflixu objeví 22. prosince.

Hlavní role v Rebel Moon se zhostila alžírská herečka Sofia Boutella.
Hlavní role v Rebel Moon se zhostila alžírská herečka Sofia Boutella. | Zdroj: Netflix

Disney+ novinky – prosinec 2023

Simpsonovi

Byli tady, když jste byli malí, byli tady, když jste dospívali, jsou tady dnes a dost možná tu budou, až se na ně budou dívat vaše děti. Simpsonovi prostě nekončí a důkazem toho budiž, že v prosinci se na Disney+ objeví prvních pět epizod nové, již 35. řady populárního seriálu o žluté rodince. Mezi fanoušky se dlouho mluví o tom, že kvalita pořadu má sestupnou tendenci, aktuální série ovšem sklízí poměrně nadšené ohlasy. Jak je to doopravdy, se dozvíme 13. prosince. Jisté je, že se můžeme těšit na všechny staré známé v čele s tlouštíkem Homerem, dobrosrdečnou Marge, všetečnou Lízou, raubířem Bartem a věčně mladou Maggie.

Nové díly Simpsonových mimo jiné řeší jednu z největších záhad seriálu: jak je to se stárnutím hlavních postav?
Nové díly Simpsonových mimo jiné řeší jednu z největších záhad seriálu: jak je to se stárnutím hlavních postav? | Zdroj: 20th Century Fox Television / Matt Groening

Percy Jackson a Olympané

Řecká mytologie je našlapaná příběhy polobohů, jež bohové Olympu zplodili s obyčejnými smrtelnicemi. Jak by to asi vypadalo, kdyby tito polobozi žili jako teenageři v 21. století? Tuhle otázku si položil americký spisovatel Rick Riordan a jako odpověď na ni vytvořil sérii fantasy románů pro mladé nazvanou Percy Jackson a Olympané. Úspěšná literární sága se před několika lety dočkala dvou filmových adaptací, žádná z nich se ale nestala vyloženým úspěchem a nenadchla ani fanoušky předlohy. Tu však nyní do podoby seriálu nově přepracoval Jonathan E. Steinberg, který si Riordana přizval k tvorbě scénáře. Režii svěřil Jamesi Bobinovi, jenž má mimo jiné na kontě vynikající sitcom Flight of the Conchords. Nezbývá tedy než doufat, že tentokrát se to povedlo lépe. Zatím osmidílný počin uvidíme na Disney+ od 20. prosince.

Percy Jackson a Olympané představí spoustu nových mladých hereckých tváří.
Percy Jackson a Olympané představí spoustu nových mladých hereckých tváří. | Zdroj: Disney+

Prime Video novinky – prosinec 2023

The Boys in the Boat

Joe Rantz (Callum Turner) živoří: rodina ho opustila, prakticky denně usíná s prázdným žaludkem a dře se v továrně, aby si vydělal aspoň něco. Do toho se snaží studovat, protože si chce zajistit lepší budoucnost a dokázat sám sobě, že není ztracená existence. Když Washingtonská univerzita, jeho alma mater, pořádá kvalifikaci do školního veslařského týmu, mladík neváhá: vidí v tom ale hlavně finanční příležitost a možnost nějaký čas spát v teple a v pohodlné čisté posteli. Vůbec netuší, že právě tento tým se pod vedením cílevědomého trenéra (Joel Edgerton) zapíše do dějin dechberoucím získáním zlaté medaile na olympiádě v Berlíně 1936. Životopisné drama The Boys in the Boat podle stejnojmenné knihy natočil George Clooney. Na Prime Video bude snímek k vidění od 25. prosince.

The Boys in the Boatjsou úžasným příběhem o síle sportu i lidského ducha.
The Boys in the Boatjsou úžasným příběhem o síle sportu i lidského ducha. | Zdroj: MGM