Co streamovat v únoru? Třeba novou řadu Zlaté labutě nebo seriál o Diorovi.

Co streamovat v únoru? Třeba novou řadu Zlaté labutě nebo seriál o Diorovi. Zdroj: Apple TV+, TV Nova / Grafika: Kateřina Špičáková

Co streamovat v únoru? Minisérii o Christianu Diorovi nebo nové díly Zlaté labutě

Doba přeje remakeům a to se odráží i na únorových novinkách v nabídkách streamingových služeb. Čeká nás třeba hraná verze kultovního animovaného fantasy Avatar: Legenda o Aangovi nebo předělávka akční romance Mr. & Mrs. Smith. Po Balenciagovi dostane minisérii o životě a díle také Christian Dior a Voyo zase čerstvými díly potěší fanoušky dobové Zlaté labutě.

Netflix novinky – únor 2024

One Day, 8. února

Emma (Ambika Mod) a Dexter (Leo Woodall) jsou spolužáci, kteří si jeden druhého nikdy nijak zvlášť nevšímali. Po promoci spolu ale stráví noc, a i když si jde ráno poté každý vlastní cestou, jejich osudy už zůstanou navždycky svázané. Vyroste mezi nimi pevné pouto, které přesahuje běžné přátelství, ale do partnerství mu kousek chybí. Ovšem jak se v průběhu let vyvíjí hlavní dvojice, proměňuje se i jejich vztah a okolnosti kolem něj. Čtrnáctidílná série One Day podle literární předlohy Davida Nichollse je chytrou romantickou komedií, která vás perfektně navnadí na Valentýna. Na Netflixu bude k vidění od 8. února.

V minisérii Jeden den spolu Emma a Dexter stráví noc, která navždy spojí jejich osudy.
V minisérii Jeden den spolu Emma a Dexter stráví noc, která navždy spojí jejich osudy. | Zdroj: Netflix

Láska, stalking, vražda, 9. února

V roce 2012 byl Američan Dave Kroupa čerstvě po konci dlouhého vztahu a chtěl se vrátit do hry nezávazným randěním. Proto se zaregistroval na on-line seznamce, kde potkal Liz Golyar. Po několika schůzkách si řekli, že je to fajn, ale nemá to budoucnost: hned nato Dave poznal jinou ženu, Cari Farver, a okamžitě se do ní zamiloval. Tím se roztočil milostný trojúhelník, který vyvrcholil tragédií. Dokumentární film Láska, stalking, vražda rozebírá bizarní a mrazivé okolnosti tohoto příběhu. Na Netflixu bude k vidění od 9. února.

Dokument Láska, stalking, vražda ukazuje, jak se může zvrtnout online seznamování.
Dokument Láska, stalking, vražda ukazuje, jak se může zvrtnout online seznamování. | Zdroj: Netflix

Avatar: Legenda o Aangovi, 22. února

Avatar: Legenda o Aangovi je legendární animované fantasy, v němž vyvolení dokážou ovládat čtyři živly pomocí mysli. Mezi nimi je jeden Avatar, který má za úkol udržovat ve světě rovnováhu. Posledním z tohoto rodu strážců je dvanáctiletý Aang a příběh seriálu sleduje právě jeho cestu. 22. února Netflix uvede hraný remake populárního příběhu, který propracovanou výpravou a působivými vizuálními efekty okouzlí děti, teenagery i dospělé.

Avatar: Legenda o Aangovi je hranou adaptací legendárního animovaného fantasy seriálu.
Avatar: Legenda o Aangovi je hranou adaptací legendárního animovaného fantasy seriálu. | Zdroj: Netflix

Disney+ novinky – únor 2024

Suncoast, 9. února

Jaké to je vyrůstat vedle těžce nemocného sourozence? Jak jeho stav a celkově bezvýchodná náročná situace ovlivňuje vás, vaše rodiče, vaše vztahy a v konečném důsledku i vaši budoucnost? Odpovědi na tyto otázky hledá semibiografický filmový debut scenáristky a režisérky Laury Chinn. V hlavní roli náctileté Doris se ukáže talentovaná Nico Parker, kterou si možná pamatujete z úspěšného The Last of Us. Její těžce zkoušené, ale odhodlané rodiče ztvárnili Laura Linney a Woody Harrelson. Suncoast bude od 9. února k vidění na Disney+.

Suncoast je semibiografické drama Laury Chinn o mladé ženě, která se vyrovnává s vážnou nemocí svého bratra.
Suncoast je semibiografické drama Laury Chinn o mladé ženě, která se vyrovnává s vážnou nemocí svého bratra. | Zdroj: Searchlight Pictures

Šógun, od 27. února 

Desetidílný Šógun je novou adaptací slavného románu Jamese Clavella. Příběh se odehrává v Japonsku roku 1600 na počátku občanské války, která poznamenala celé století. Lord Joši Toranaga (Hiroyuki Sanada) musí bojovat o život poté, co se proti němu sjednotí jeho nepřátelé. Poblíž rybářské vesnice je však objevena ztroskotaná evropská loď… 27. února na Disney+ proběhne premiéra prvních dvou epizod, nové díly pak budou vycházet na týdenní bázi každé úterý.

Seriál Šogún je novým přepracováním klasického románu Jamese Clavella.
Seriál Šogún je novým přepracováním klasického románu Jamese Clavella. | Zdroj: Disney+

Apple TV+ novinky – únor 2024

The New Look, 14. února

V lednu měla na Disney+ premiéru minisérie o Balenciagovi, 14. února se na Apple TV+ dočká vlastního pořadu Christian Dior. Desetidílná minisérie The New Look mapuje dění na fashion scéně v Paříži po skončení druhé světové války, kdy legendární návrhář přišel s revoluční kolekcí, která změnila tvář módy a z níž designéři čerpají dodnes. Diora hraje Ben Mendelsohn, jeho protipól – obdivovanou kolegyni a rivalku zároveň – Coco Chanel ztvárnila Juliette Binoche. Diorově sestře Catherine propůjčila tvář Maisie Williams a hvězdný ansámbl doplňuje John Malkovich v úloze couturiéra Luciena Lelonga. 

Christiana Diora v minisérii ztvární Ben Mendelsohn.
Christiana Diora v minisérii ztvární Ben Mendelsohn. | Zdroj: Apple TV+

Prime Video novinky – únor 2024

Mr. & Mrs. Smith, 2. února

Mr. & Mrs. Smith si pravděpodobně pamatujete jako filmovou špionážní romanci s Bradem Pittem a Angelinou Jolie v titulních rolích. Nyní přichází moderní verze příběhu, v němž jsou dva tajní agenti kvůli misi donuceni předstírat, že jsou manželským párem. Hlavních rolí se tentokrát chopili Maya Erskine a Donald Glover, který je znám také jako hudebník s pseudonymem Childish Gambino. Osmidílná akční krimisérie bude na Prime Video k vidění od 2. února.

V seriálu Mr. & Mrs. Smith přebírají štafetu po Bradovi a Angelině Donald Glover a Maya Erskine.
V seriálu Mr. & Mrs. Smith přebírají štafetu po Bradovi a Angelině Donald Glover a Maya Erskine. | Zdroj: Amazon Prime Video

Voyo novinky – únor 2024

Zlatá labuť, od 1. února

Úspěšný dobový seriál TV Nova inspirovaný příběhem obchodního domu Bílá labuť před několika lety okouzlil diváky a nyní se vrací s novou, již třetí sérií. Jak se budou dál vyvíjet osudy oblíbených postav? Čerstvé díly nové řady seriálu můžete na Voyo streamovat od 1. února, v televizi se pak objeví o týden později.

Nová řada Zlaté labutě se na Voyu objeví 1. února, v televizi ji potom uvidíme od 8. února.
Nová řada Zlaté labutě se na Voyu objeví 1. února, v televizi ji potom uvidíme od 8. února. | Zdroj: Archiv TV Nova / Mikuláš Křepelka