Co streamovat v dubnu? Třeba seriálový remake Talentovaného pana Ripleyho.

Co streamovat v dubnu? Třeba seriálový remake Talentovaného pana Ripleyho. Zdroj: Netflix, A24 / Grafika: Kateřina Špičáková

Co streamovat v dubnu? Remake Talentovaného pana Ripleyho nebo drama o „rozhovoru dekády“

Černobílý pan Ripley s Andrewem Scottem v hlavní roli, drama o novinářkách, jimž se podařilo vyzpovídat prince Andrewa po Epsteinově skandálu nebo akční seriálová adaptace kultovní hry Fallout. Dubnové novinky v nabídkách streamingových služeb stojí za to. Vytipovali jsme ty nejzajímavější tituly, na vás už je jen si vybrat, co vás nejvíc láká.

Netflix novinky – duben 2024

Ripley, od 4. dubna

New York, 60. léta. Vlivný byznysmen si najme Toma Ripleyho (Andrew Scott), aby odjel do Itálie a přivedl jeho marnotratného syna Dickieho (Johnny Flynn) k rozumu. Tom je okouzlen přepychem, v němž si Dickie užívá spolu se svou krásnou snoubenkou Marge (Dakota Fanning). Trojice se spřátelí, když se ale rozmazlený Dickie začne nudit a Toma zavrhne, vydá se odkopnutý cílevědomý mladík na nelítostnou cestu, jejímž prostřednictvím si chce i nadále zachovat výsady a privilegia bohatých a mocných. A neštítí se při tom ničeho… Osmidílný psychologický thriller Ripley je novou adaptací románu Talentovaný pan Ripley, který v roce 1955 vydala Patricia Highsmith – a který možná znáte jako film s Mattem Damonem, Judem Lawem a Gwyneth Paltrow. Minisérie bude na Netflixu k vidění od 4. dubna.

Andrew Scott jako Tom Ripley.
Andrew Scott jako Tom Ripley. | Zdroj: Netflix

Rozhovor dekády, 5. dubna

Skandál Jeffreyho Epsteina otřásl společností, ale i nedotknutelným Buckinghamským palácem, když odhlali jeho propojení s princem Andrewem. Vazby šlechtice s usvědčeným pedofilem pak veřejně rozpitvala reportérka BBC Emily Maitlis. Jak se „rozhovor dekády“, jak kontroverzní interview následně vešlo ve známost, domlouval a proč s ním princ Andrew vlastně souhlasil, když musel vědět, že bude znamenat začátek jeho pádu? To zkoumá životopisné drama Philipa Martina, v němž novinářku Emily Maitlis ztvárnila Gillian Anderson. Film bude na Netflixu k vidění od 5. dubna.

Rufus Sewell jako princ Andrew v dramatu Rozhovor dekády.
Rufus Sewell jako princ Andrew v dramatu Rozhovor dekády. | Zdroj: Netflix

Mrtví malí detektivové, od 11. dubna

Po relativně podařené seriálové adaptaci Sandmana se Netflix pustil do dalšího díla z mysli Neila Gaimana. Mrtví malí detektivové vyprávějí příběh dvou náctiletých kluků – Charlese Rowlanda (Jayden Revri) a Edwina Painea (George Rexstrew) – kteří se po tragické předčasné smrti rozhodnou neodejít na věčný odpočinek do záhrobí. Naopak zůstanou jako duchové mezi nebem a zemí, aby s pomocí nadané jasnovidky (Kassius Nelson) vyšetřovali nadpřirozené případy svých paranormálních klientů. Dobrodružný komediální seriál pro malé i velké se na Netflixu objeví 11. dubna.

Nový seriál Malý mrtví detektivové slibuje dobrodružnou podívanou pro odrostlejší děti i jejich rodiče.
Nový seriál Malý mrtví detektivové slibuje dobrodružnou podívanou pro odrostlejší děti i jejich rodiče. | Zdroj: Netflix

HBO Max novinky – duben 2024

Sympatizant, od 14. dubna

Sedmidílná minisérie na motivy Pulitzerovou cenou oceněného románu diváctvo nechá nahlédnout do života dvojitého agenta sloužícího rozvědce socialistického vietnamského státu i tajné službě jihovietnamského režimu. Ten je těsně před koncem války ve Vietnamu nucen utéct do Spojených států amerických, kde si v utečenecké komunitě začne budovat nový život. Zároveň však stále reportuje Viet Congu o tom, jak se žije v USA. V několika vedlejších rolích se objeví i Oscarem čerstvě oceněný Robert Downey Jr. Sympatizanta pro HBO natočilo studio A24, na Maxu bude k vidění od 24. dubna.

Robert Downey Jr. je v Sympatizantovi namaskován téměř k nepoznání.
Robert Downey Jr. je v Sympatizantovi namaskován téměř k nepoznání. | Zdroj: A24

Prime Video novinky – duben 2024

Fallout, od 11. dubna

Fallout je kultovní herní série odehrávající se v postapokylptické budoucnosti. Hráče zavádí do Los Angeles, které bylo zdecimováno jadernými zbraněmi, a proto musí jeho obyvatelé žít v podzemních buňkách. Na povrchu totiž kromě radioaktivního spadu řádí také vypočítaví a krutí bandité a krvelační mutanti. Na motivy oblíbené gamesy nyní v produkci Amazonu vznikla zatím osmidílná akční série, kterou na Prime Video uvidíme od 11. dubna.

Akční postapo jízda Fallout bude k vidění na Amazon Prime Video.
Akční postapo jízda Fallout bude k vidění na Amazon Prime Video. | Zdroj: Amazon Prime Video

Apple TV+ novinky – duben 2024

Sugar, od 5. dubna

Kriminální minisérie Sugar je moderní žánrovou variací klasického příběhu o soukromém očku, které se zaplete do nebezpečné zločinné hry. Hlavní roli v současné odpovědi na noirové klasiky s mudrujícími detektivy zahalenými v cigaretovém dýmu ztvárnil Colin Farrell, který seriál zároveň produkoval. V dalších rolích na Apple TV+ uvidíme od 5. dubna třeba Kirby Howell-Baptiste nebo Amy Ryan.

Colin Farrell jako soukromý detektiv John Sugar.
Colin Farrell jako soukromý detektiv John Sugar. | Zdroj: Apple TV+

Franklin, od 12. dubna

Píše se rok 1776 a Benjamin Franklin, jeden z amerických otců-zakladatelů, je slavný především díky svým pokusům s elektřinou. Jeho zápal a schopnosti jsou však podrobeny zkoušce, když se vydá na tajnou misi do Francie v době, kdy nezávislost jeho země a národa visí na vlásku. Nová životopisná minisérie Franklin s Michaelem Douglasem v titulní roli bude na Apple TV+ k vidění od 12. dubna.

Michael Douglas se v nové minisérii převtělil do Benjamina Franklina.
Michael Douglas se v nové minisérii převtělil do Benjamina Franklina. | Zdroj: Apple TV+