Seriálové a filmové novinky na Netlixu a HBO GO v září 2021 | Ženy.cz
 


Zářijové novinky na Netflixu i HBO: Tipy, za které ručíme

31. srpna 2021 • 06:00
Podívejte se na seriálové a filmové novinky z Netflixu a dalších streamovacích služeb na září • Foto: HBO

Pětidílná sonda do rozpadu jednoho manželství, nový seriál od tvůrce seriálů MOST! a Vyšehrad nebo životopisné drama o advokátovi, který rozhodoval o odškodnění rodin přímo poškozených teroristickými útoky 11. září. Nová sezóna znamená také novou nabídku na Netflixu, HBO GO i v programu staré dobré televize. Co by vám nemělo uniknout?

Prázdniny jsou u konce. Školní rok začíná, někomu ještě možná zbývá jeden týden dovolené, ale noční i časně ranní teploty jasně říkají „podzim“. A podzim, ten také každoročně znamená začátek seriálové sezóny, tedy mnoho novinek. Streamingové služby jako Netflix sice nejsou vázané tímto typicky televizním schématem, ale i ony vědí, že v létě si lidé raději užívají slunce, než aby vysedávali před obrazovkou. S příchodem září to je už ale úplně jiný příběh.

TIP NA VIDEO: Filmový festival v Karlových Varech očima módní policie. Co říkáte na zvolené outfity?

VIDEO Ina T.

Právě teď je čas zamotat se do deky, uvařit si čaj nebo si nalít sklenku vína a pustit se do prozkoumávaní seriálové a filmové nabídky streamingových služeb i českých televizních programů. 

Pokud chcete kvalitní seriál, určitě nepropásněte Scény z manželského života. Pětidílná minisérie z produkce HBO bude mít premiéru 12. září a vychází ze slavného stejnojmenného snímku Ingmara Bergmana z roku 1973. Oscar Isaac a Jessica Chastain se představí v roli páru, jehož vztah je v rozkladu. Intimní a autentická sonda do soužití dvou lidí je v původním provedení skvělá a my věříme, že stejně silné to bude i v moderní verzi na pokračování.

Jestli se rádi bojíte, zkuste nový kousek tvůrce úspěšných hororových seriálů The Haunting: Dům na kopci a Záhadné sídlo Bly. Půlnoční mše režiséra Mikea Flanagana diváka zavede na odlehlý ostrov, jehož poklidný život naruší příjezd tajemného kněze. Na Netflixu bude k vidění od 24. září. Od 3. září se naopak budete moci zasmát u seriálu Osada, který pro Českou televizi napsal oblíbený scenárista Petr Kolečko. Kolečko stojí například se veleúspěšnou satirou Most! či seriály Vyšehrad a Lajna. Jeho hvězdně obsazený aktuální počin si bere na paškál zálibu, která je Čechům vlastní – chataření.

Na seriály nemáte čas a více si užijete film? I tady je, co vyhlížet. Za pozornost určitě stojí akční sci-fi Tenet od režiséra Temného rytíře, odpočinete si u Podfukářek, komedie ve stylu Dannyho parťáků. Připomenout si můžete také staronovou životopisnou klasiku Frida s úžasnou Salmou Hayek v hlavní roli slavné mexické malířky.

Podívejte se do galerie a račte si vybrat! Tyhle filmové a seriálové novinky rozhodně budou stát za to:

Fotogalerie

24 fotografií

Autor: Kateřina Horáková
Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy