Srpnové novinky: Netflix představí Sandmana, HBO prequel ke Hře o trůny

4 min čtení

4 min čtení

Návrat do světa Hry o trůny, seriálová adaptace legendárního Sandmana, další minisérie pod značkou Star Wars z produkce Disney+ nebo třídílný dokument o nechvalně proslulém Woodstocku 99. Jaké zajímavé novinky nás v srpnu potěší v nabídkách streamingových služeb?

Co vám (možná) uteklo v červenci

Jedním z nejsledovanějších pořadů se v červenci na Netflixu stala třídílná minisérie Nejnenáviděnější chlap na internetu. Pojednává o kauze Huntera Moora, odsouzeného zločince, který si tuto přezdívku vysloužil od magazínu Rolling Stone. Moore provozoval stránku Is Anyone Up?, kde bez konsentu zveřejňoval intimní fotografie různých lidí, často včetně jejich osobních údajů. Dokument pojednává o Charlotte Laws, matce jedné z dívek, jejichž fotky se na webu objevily. Ta se rozhodla Moora dohnat před soud. Pokud jste ještě neviděli, doporučujeme.

Z dokumentární minisérie Nejnenáviděnější chlap na internetu.

Máte chuť okořenit svůj intimní život? Ať už toužíte po něčem novém pro vás a vašeho partnera, nebo si přejete mít svojí vlastní domácí oázu rozkoše, řešením pro vás je postavit si doma sex room. Inspirací vám může být netflixácká série Jak se staví sex room, kterou vás provede interiérová designérka Melanie Rose.

Chuťovka pro milovníky britského humoru: fanoušky výborného britského sitcomu Black Books jistě potěší, že se všech jeho 18 epizod v červenci objevilo na iVysílání – samozřejmě v originálním znění s titulky. Pokud jste ještě neměli tu čest s nevrlým knihkupcem Bernardem, idealistou Mannym a potrhlou Fran, určitě to dožeňte.

Foto z britského sitcomu Black Books, který ani po 20 letech neztratil kouzlo.

Srpnové novinky na Netflixu

Woodstock v roce 1969 vstoupil do dějin jako svátek svobody, lásky a míru, protest hippies proti válce ve Vietnamu a jeden z nejzásadnějších momentů v historii hudby. Neobešel se ale bez komplikací: počasí proměnilo terén v bažinu a naprostému chaosu zabránila jen pohotová komuna Hog Farm, která rychle zorganizovala improvizovanou samosprávu akce. To ovšem není nic vedle Woodstocku z roku 99, který se do dějin zapsal jako ekvivalent pekla na zemi. O tom, co se pokazilo na akci, která se změnila v doslova hořící pustinu plnou vzteky pološílených, dehydrovaných lidí a dějiště několika znásilnění, k nimž docházelo přímo v kotlích během koncertů, pojednává třídílná dokumentární minisérie Když se všechno po*ere: Woodstock 99. Na Netflixu je k vidění od 3. srpna.

Záběr z dokumentu Když se všechno po*ere: Woodstock 99.

Dlouho očekávaný svátek příznivců fantasy je tu. Pátého srpna Netflix konečně uvede seriálovou adaptaci legendární grafické novely Sandman s pera Neila Gaimana. Mytického vládce snů hraje Tom Sturridge a dle upoutávek se předpokládá, že seriál začne tam, kde komiksová série – zajetím Sandmana, v němž hrdina stráví celé století – a bude postupovat chronologicky dle předlohy. Na výrobě seriálu se podílel sám Gaiman, ve vedlejších rolích uvidíme například Gwendoline Christie coby Lucifera či Davida Thewlise jako Johna Deea.

Loading

Je libo letní oddechovku, u které si natáhnete nohy, do klína si položíte popcorn a vypnete opravdu všechny mozkové závity? V akční fantasy komedii Denní směna hraje Jamie Foxx dříče, co chce vlastníma rukama zařídit dobrý život svojí bystré dceři. Čištění bazénů v údolí San Fernando je jenom fasáda pro jeho skutečné živobytí: tím je lov a zabíjení upírů pod křídly Mezinárodní unie lovců upírů. Na Netflixu je snímek k vidění od 12. srpna.

Foto z akční komedie Denní směna.

Naopak trochu letní romantiky přinese komedie Z každého konce, která má na Netflixu premiéru 17. srpna. Lili Reinhart, kterou zná generace Z coby Betty ze seriálu Riverdale, hraje středoškolačku Natalie. Ta si těsně před zkouškami na vysokou udělá ještě jiný test – ten těhotenský. My pak sledujeme, jak mladá žena prožívá dva zcela odlišné paralelní životy podle jeho výsledku.

Foto z romantické komedie Z každého konce.

Kleo Straub je bývalá východoněmecká špionka, která po pádu Berlínské zdi skončila ve vězení. Když se dostane ven, chce zjistit, kdo ji prozradil, a náležitě se mu za to odvděčit. Německý seriál Kleo z produkce Netflixu slibuje sympatickou antihrdinku, svižnou akci a super raně devadesátkovou atmosféru. K vidění bude od 19. srpna.

Foto z německého seriálu Kleo.

Srpnové novinky na HBO Max

Jsou tomu tři roky, kdy jsme se definitivně rozloučili s Hrou o trůny, celosvětového seriálového fenoménu, s nímž televizní diváci strávili osm let. Ještě než HBO odvysílalo poslední epizodu, vyšlo najevo, že se chystá několik spin-offových projektů, které svět GoT doplní. Od 21. srpna si tak na HBO Max budeme moci pustit Rod draka – desetidílný prequel vycházející z románu George R. R. Martina „Oheň a krev“ z roku 2018. Děj se odehrává dvě stě let před událostmi Hry o trůny a popisuje počátek konce rodu Targaryenů, události vedoucí k občanské válce Targaryenů a válku samotnou.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na trailer k sérii Rod draka

Srpnové novinky na Disney+

Disney+ v červnu s velkou slávou vstoupilo na český trh, a co se týče doplňování nabídky novinkami, zatím poněkud pokulhává. Ze srpnových kousků vypadá nejzajímavěji dvanáctidílná minisérie Andor, v níž se dozvíme víc o Cassianu Andorovi, jehož si fanoušci Star Wars pamatují již z filmu Rogue One. Jak se Andor, znovu se sympatickou tváří Diega Luny, stal hrdinou Povstání? Dozvíte se to na Disney+ od 31. srpna.

Loading

Srpnové novinky Amazon Prime Video

Velké vítězství je film z roku 1992, v němž září Tom Hanks, Geena Davis a Madonna a který pojednává o vzniku první profesionální americké baseballové ženské ligy. K námětu se nyní vrátili tvůrci Will Graham a Abbi Jacobson a pro Amazon Prime Video natočili stejnojmenný, osmidílný seriálový remake dojemného příběhu. Jak to dopadlo, zjistíme na Primu už 12. srpna.

Foto ze seriálu Velké vítězství (2022).