Hledáte nový seriál? Tyto tituly z Netflixu neprávem zapadly.

Hledáte nový seriál? Tyto tituly z Netflixu neprávem zapadly. Zdroj: Netflix

Ve stínu hitů: 15 skvělých seriálů na Netflixu, které neprávem zapadly

Wednesday, Stranger Things, Koruna, Sexuální výchova nebo třeba Bridgertonovi. Netflix se gigantem mezi streamingovými službami stal i díky seriálovým hitům z vlastní produkce. V jeho nabídce ale najdete i spoustu seriálů, jimž se navzdory kvalitě nedostává tolik pozornosti. Vybrali jsme ty nejzajímavější, které jsou na Netflixu tak trochu schované, vaši pozornost si ovšem rozhodně zaslouží.

One Piece

Nemusíte být ani dítě a ani fanoušek japonských kreslených příběhů, aby vás bavila live action adaptace populární mangy One Piece. Dobrodružství mladého piráta Monkey D. Luffyho (Iñaki Godoy) a jeho party kamarádů se Netflixu povedlo na obrazovku převést zábavně a poměrně věrně předloze. Titulní hrdina se žene za legendárním pokladem a v patách má nejen konkurenci z řad pirátstva, ale i proslulého lovce mořských vlků Roronou Zora (MackenyuArata). První sezóna sklidila nadšené ohlasy, druhá se právě chystá a premiéru bude mít v roce 2025.

Novinka One Piece nadchla diváky i kritiky.
Novinka One Piece nadchla diváky i kritiky. | Zdroj: Netflix

Vidím vás

Poté, co se Brannockovi (Naomi Watts, Bobby Cannavale, Isabel Gravitt a Luke David Blumm) nastěhují do vysněného domu v New Jersey, začnou rodinnou idylku narušovat nepříjemné dopisy, které píše někdo, kdo si říká Pozorovatel. Seriál Vidím vás je inspirován skutečným napínavým a těžko uvěřitelným případem stalkingu a původně měl být pouze minisérií. Po diváckém úspěchu úvodních sedmi epizod se ale tvůrce pořadu Ryan Murphy (který stojí například za Dahmerem nebo antologií American Horror Story) rozhodl námět přepracovat a příběh rozšířit: druhá sezóna by měla mít premiéru v roce 2024.

Seriál Vidím vás je inspirován skutečnými událostmi.
Seriál Vidím vás je inspirován skutečnými událostmi. | Zdroj: Netflix

Hříšná duše

Dalším počinem, který měl být původně jednorázovou záležitostí, ale díky kvalitě a zájmu diváků si nakonec vysloužil celé čtyři série, je antologie Hříšná duše. První řada, v níž (vůbec poprvé ve své kariéře) v hlavní roli zářila Jessica Biel, měla premiéru v roce 2017. Sledujeme v ní sedmadvacetiletou Coru Tannetti, jež během víkendového odpoledne u jezera zničehonic popadne nůž a ubodá mladého muže. Jejího případu se ujímá detektiv Ambrose (Bill Pulman), který se nechce smířit s jasným přiznáním a jednoznačnými výpověďmi očitých svědků a snaží se dobrat odpovědi na otázku, proč to Cora udělala. Jednotlivé řady seriálu zpracovávají pokaždé jiný případ, vzájemně je propojuje právě postava odhodlaného vyšetřovatele.

Pro Jessicu Biel byl part Cory první hlavní rolí kariéry.
Pro Jessicu Biel byl part Cory první hlavní rolí kariéry. | Zdroj: Netflix

Noční agent

Mladý agent FBI Peter Sutherland (Gabriel Basso) je nasazen na noční službu k nouzové lince v Bílém domě. Náhodou přitom objeví spiknutí přímo v sídle hlavy Spojených států, které má kořeny v samotném vedení americké bezpečnostní služby. Nechtěně se tak dostává do víru intrik a neví, komu může věřit. Při snaze odhalit a usvědčit vlastizrádce pak jde o život nejen jemu, ale i jeho blízkým. Překvapivě dobrý akční thriller Noční agent měl na Netflixu premiéru v březnu 2023, na rok 2024 se chystá druhé série.

Gabriel Basso v Nočním agentovi bojuje za vlast i o svůj život.
Gabriel Basso v Nočním agentovi bojuje za vlast i o svůj život. | Zdroj: Netflix

Sweet Tooth: Chlapec s parožím

Svět budoucnosti, společnost zničená pandemií. Populace téměř vyhynula a nahradila ji nová rasa mutantů, kteří mají lidské i zvířecí rysy. Patří mezi ně i devítiletý Gus (Christian Convery), napůl chlapec a napůl jelen. Když nečekaně zemře Gusův otec, vydává se hoch po stopách své matky: jeho jedinou stopou je fotografie ženy, na níž je napsáno Colorado. Začíná tak nebezpečná poušť divočinou, během níž Gus potkává nové přátele, ale i řadu nebezpečí. SeriálSweet Tooth: Chlapec s parožím je adaptací úspěšné grafické novely Jeffa Lemireho. Objevte jeho magické univerzum v dobrodružném fantasy dramatu pro malé i velké. Druhá série měla premiéru v dubnu 2023.

Sweet Tooth: Chlapec s parožím je dobrodružnou podívanou pro malé i velké.
Sweet Tooth: Chlapec s parožím je dobrodružnou podívanou pro malé i velké. | Zdroj: Netflix

Srdcerváči

Více než slušná alternativa k Sexuální výchově: tak se dá popsat seriál Srdcerváči, který vychází z internetového komiksu mladé autorky Alice Oseman. Virálním hitem se stal díky své pestrosti, otevřenosti a citlivosti, s níž zpracovává témata, jež řeší současní queer teenageři. V centru dění stojí trochu stydlivý Charlie (Joe Locke), který se nedávno vyoutoval před celou školou. Když se zamiluje do pohledného Nicka (Kit Connor), hvězdy školního sportovního týmu, zbývá jediná otázka: líbí se i on Nickovi? Extrémně feel good podívaná, která zahřeje u srdce. Venku jsou dvě série, třetí se právě natáčí a vyjde v roce 2024.

Srdcerváči vás pohladí po duši.
Srdcerváči vás pohladí po duši. | Zdroj: Netflix

Světlo a stíny

Alina Starkov (Jessie Mei Li) z království Ravka je sirotek a kartografka pracující pro armádu. Jen náhodou zjistí, že má zvláštní magické schopnosti, a ne jen tak ledajaké. Je totiž takzvaná Grisha: vyvolená, která dokáže smířit dobro a zlo a sjednotit svět – anebo jej zničit, pokud se přidá na špatnou stranu. Když se rozkřikne, co je Alina zač, musí se smířit nejen se svou novou identitou, ale také se zachránit před těmi, kdo by se jí chtěli zbavit nebo ji využít pro své vlastní zájmy, v čele s démonickým generálem Kiriganem (Ben Barnes). Světlo a stíny je dalším dobrodružným fantasy seriálem podle úspěšné knihy z produkce Netflixu. K vidění jsou zatím první dvě řady, výroba dalších dílů zatím potvrzena nebyla.

Ben Barnes je jako démonický generál Kirigan úžasný.
Ben Barnes je jako démonický generál Kirigan úžasný. | Zdroj: Netflix

Humor i napětí: Dalších 8 super seriálů na Netflixu

  • Manifest, 2018 – 2022. Pasažéři letu číslo 828 bezpečně přistanou po nečekaných turbulencích. Na letišti ale zjistí šokující věc: během jejich cesty na zemi uběhlo pět let a oni byli celou dobu považováni za mrtvé. Nesourodá skupina spojená zvláštní hrou osudu se musí vyrovnat s novou realitou a zároveň přijít na to, co se jim to vlastně stalo.

  • Řád, 2019 – 2020. Aby pomstil smrt své matky, přidává se vysokoškolák Jack (Jake Manley) k tajnému spolku, který ovládá magii. Odhalí tak nejen hluboko pohřbená rodinná tajemství, ale i odvěký boj probíhající mezi černokněžníky a vlkodlaky. 

  • Holky z Derry, 2018 – 2022. Čtveřice kamarádek (Saoirse-Monica Jackson, Louisa Harland, Nicola Coughlan, Jamie-Lee O'Donnell) a bratranec James (Dylan Llewellyn) zažívá strasti i slasti dospívání na konci 90. let a na pozadí severoirského konfliktu.

  • Cobra Kai, 2018 – 2023. Neskutečně zábavná lahůdka pro ty, kdo v dětství milovali Karate Kid. Seriál na kultovní filmovou sérii přímo navazuje: hrdiny v původním hereckém obsazení doplňují čerstvé hvězdy, vrací se staří nepřátelé i staré křivdy – to vše v rytmu karate.

  • Top Boy, 2019 – 2023. Autentické drama sleduje osudy dvou mladých dealerů (Ashley Walters a Kane Robinson) z východního Londýna. Skvěle vykreslená atmosféra prostředí současných gangů obchodujících s drogami, perfektní herecké výkony a parádní soundtrack.

  • Ruská panenka, 2019 – 2022. Emancipovaná Nadia (Natasha Lyonne) slaví narozeniny a nedá se říct, že by byla úplně spokojená jak s večírkem, tak ani se svým životem. Když ji na ulici srazí taxík a ona se místo na pitevně ocitne živá a zdravá zpátky v koupelně na začátku osudného večera, zjistí, že dokáže cestovat v čase. Znamená to, že jí vesmír dává druhou šanci? Anebo je za tím něco úplně jiného?

  • Politik, 2019 – 2020. Payton (Ben Platt) vždycky věděl, že se jednou stane prezidentem Spojených států. Nejprve ale musí přežít to nejzrádnější politické období ze všech: střední školu.

  • Jednotky vesmírného nasazení, 2020 – 2022. Steve Carell jako armádní generál a John Malkovich coby výstřední vědec v komediálním seriálu spojí síly, aby vedli americký boj o vesmírný prostor.

Další tipy:

Doporučujeme

Načíst další články