Které seriály v nabídce Disney+ jsou nejlepší? Nechte se inspirovat naším výběrem!

Které seriály v nabídce Disney+ jsou nejlepší? Nechte se inspirovat naším výběrem! Zdroj: Hulu

Detektivka se Selenou Gomez i svět Star Wars: 15 nejlepších seriálů na Disney+

Streamingová služba Disney+ začala v České republice fungovat sice teprve před rokem, z hlediska nabídky seriálů si ale se svými zavedenějšími konkurenty v ničem nezadá. Vedle čerstvých novinek totiž disponuje i legendárními televizními klasikami, které si čas od času všichni rádi připomeneme (a jinde už k vidění nejsou). Vybrali jsme sedm nejlepších aktuálních seriálů a k tomu osm kultovek, jež si na Disney+ můžete právě teď pustit.

Jen vraždy v budově

Charles-Haden Savage (Steve Martin) je herec v důchodu, který už jen vzpomíná na dobu své největší slávy. Oliver Putnam (Martin Short) je broadwayský režisér, který má spoustu nápadů, ale také spoustu dluhů. A Mabel Mora (Selena Gomez) je aspirující mladá umělkyně. Tři svérázné postavičky zdánlivě nespojuje nic – snad jen to, že žijí ve stejném domě a že všichni milují true crime podcasty. Když v jejich bytovce na Upper West Side dojde k vraždě, spojí trio detektivů-amatérů svůj důvtip a nadšení, aby případu přišlo na kloub. Jen vraždy v budově se před několika lety staly příjemným seriálovým překvapením. Krimi thriller s komediálním nádechem okouzlí hereckými výkony a solidním scénářem, ve kterém nechybí chytrý humor ani napětí. V srpnu 2023 měla premiéru už třetí sezóna a na čtvrté se právě začíná pracovat.

Selena Gomez, Steve Martin a Martin Short jako nesourodé trio amatérských detektivů.
Selena Gomez, Steve Martin a Martin Short jako nesourodé trio amatérských detektivů. | Zdroj: Hulu

Andor

Hraných i animovaných seriálů a minisérií ze světa Hvězdných válek je na Disney+ mnoho, jejich kvalita se ale různí. Nade všemi vyčnívá Andor, jehož druhá série bude mít premiéru v roce 2024. Diego Luna září v roli Cassiana Andora, cynického zlodějíčka a podvodníka. My diváci sledujeme, jak prochází jedním morálním dilematem za druhým a postupně se mění v zapáleného vůdce odbojářů vzdorujících všeobjímající totalitě Impéria. Skvěle napsaný scénář dělá z Andora nejlepší novodobý příspěvek do univerza Star Wars a bude vás bavit i v případě, že vás sci-fi jinak vůbec nezajímá.

Andor vás bude bavit, i když vám Hvězdné války jinak nic moc neříkají.
Andor vás bude bavit, i když vám Hvězdné války jinak nic moc neříkají. | Zdroj: Disney+

Neobyčejná

Vítejte ve světě, kde se u všech lidí s úderem osmnáctých narozenin rozvine nějaká superschopnost: u všech kromě už pětadvacetileté Jen (Máiréad Tyers), která má pocit, že za vrstevníky nezaostává jen v tomto ohledu, ale tak nějak úplně ve všem. Naštěstí má kolem sebe skvělé kamarády (Sofia Oxenham, Bilal Hasna a Luke Rollason), kteří ji nenechají upadnout do propasti sebelítosti. Ztracená ve velkém světě a vyzbrojená se Jen vydává na cestu za objevením toho, v čem je výjimečná. Možná ale přijde na něco docela jiného... Britský komediální seriál se sci-fi prvky Neobyčejná působí jako svěží vítr nejen díky neokoukaným hereckým tvářím, ale také originálním námětem. První série měla premiéru letos, druhá vyjde zkraje roku 2024.

Britský seriál Neobyčejná působí jako svěží vítr díky neokoukaným hereckým tvářím.
Britský seriál Neobyčejná působí jako svěží vítr díky neokoukaným hereckým tvářím. | Zdroj: Hulu

Loki

Loki, severský bůh lsti a falše, který na plátně a obrazovce získal tvář Toma Hiddlestona, okouzlil miliony diváků natolik, že po Thorovi a Avengers dostal vlastní seriál. Jeho druhá řada měla premiéru v říjnu 2023. Loki v ní po boku Mobiuse M. Mobiuse (Owen Wilson) stále cestuje prostorem a časem v honbě za svou ženskou verzí (Sophia Di Martino) a záchranou světa – a zůstává u toho neodolatelně přitažlivý navzdory svým zjevným toxic traits. Ale třeba se ještě změní!

Pro Toma Hiddlestona je Loki životní rolí.
Pro Toma Hiddlestona je Loki životní rolí. | Zdroj: Disney+

Medvěd

Mladý šéfkuchař Carmy (Jeremy Allen White) se vrací do rodného Chicaga, kde chce zkušenosti z luxusních restaurací aplikovat na provoz malého bistra s rychlým občerstvením. K lepšímu se ambiciózní mladík s hlavou plnou plánů a nadějí snaží změnit nejen skomírající prodejnu sendvičů, ale i sebe samotného. K dispozici má malou kuchyň, hladové zástupy místních zvyklých na své a sice neotesaný, ale dobrosrdečný personál. Diskutovaný seriálový hit Medvěd, umně balancující mezi komedií a dramatem, příjemně překvapil v roce 2022. Aktuální druhá série, která se na Disney+ objevila v červnu 2023, s kvalitou nijak neklesla. Pokud jste hoještě neviděli, doporučujeme to co nejdřív dohnat!

Díky úspěchu medvěda se Jeremy Allen White stal jedním z nejobdivovanějších idolů současnosti.
Díky úspěchu medvěda se Jeremy Allen White stal jedním z nejobdivovanějších idolů současnosti. | Zdroj: Hulu

Starej chlap

Dan Chase (Jeff Bridges) je veterán z Vietnamu a bývalý agent CIA, který už třicet let žije v ústraní a v utajení. Když se do jeho domu vloupá nájemný vrah a Chase ho zabije, pochopí, že před svou krvavou minulostí se neschová: musí se jí postavit a vyřešit ji jednou pro vždy. Má proti sobě ale silné protivníky v čele s vysoce postaveným agentem FBI Haroldem Harperem (John Lithgow), svým odvěkým úhlavním nepřítelem. Seriálový thriller Starej chlap je ideální podívanou pro všechny milovníky napínavých špionážních zápletek. První řada se objevila v roce 2022, druhá je právě ve výrobě a premiéru by snad měla mít již brzy.

Jeff Bridges jako Starej chlap utíkající před vlastní minulostí.
Jeff Bridges jako Starej chlap utíkající před vlastní minulostí. | Zdroj: FX Network

Atlanta

Donald Glover je nejen skvělý herec (a hudebník – znáte jej pod pseudonymem Childish Gambino), ale také výborný scenárista. Důkazem toho budiž Atlanta, jeden z nejlepších seriálů posledních let nejen na Disney+, ale vůbec. Glover v něm ztvárnil hlavní roli Earna, který se spolu se svým bratrancem Alfredem (Brian Tyree Henry), vystupujícím pod aliasem Paper Boi, a jeho podivínským kamarádem Dariem (LaKeith Stanfield) snaží proniknout do světa showbyznysu prostřednictvím rapové scény. V cestě jim kromě konkurence stojí také sociální a ekonomické problémy týkající se rasy, vztahů a rodičovství, chudoby či společenského postavení. Čtyři série jedinečného diváckého zážitku geniálního jak po obsahové, tak po formální stránce.

Atlanta je jedním z nejlepších seriálů posledních let nejen na Disney+, ale vůbec.
Atlanta je jedním z nejlepších seriálů posledních let nejen na Disney+, ale vůbec. | Zdroj: FX Network

Nostalgie v hlavní roli: 8 seriálových klasik, které najdete na Disney+

  • M*A*S*H, 1972 – 1983. Legendární seriál z prostředí armádní nemocnice operující během války v Koreji. Alan Alda jako Hawkeye a řada dalších svérázných charakterů bojuje s krutostí okolního prostředí humorem. Na Disney+ najdete všechny epizody (bohužel kromě dvouhodinového finálového speciálu) s původním televizním dabingem.

  • Simpsonovi, 1989 –2023. Stále nekončící seriál o žluté animované rodince a jejích přátelích a sousedech ze Springfieldu sice téměř neustále běží na Prima Cool, pokud si ale chcete pustit jen svoje oblíbené díly, a navíc právě tehdy, kdy na ně máte náladu, komplet Simpsonovy včetně nejnovějších sezón najdete právě na Disney+. K dispozici tu jsou i Simpsonovi ve filmu a různé sezónní speciály.

  • American Horror Story, 2011 – 2023. Antologie z dílny Ryana Murphyho dala světu víc než jen talent a hezkou tvářičku Evana Peterse. Dvanáct sezón, stejní herci, ale pokaždé jiný strašidelný příběh, který diváky tu zavádí do domu plného duchů, tu do prokletého hotelu a tu do blázince, kde řádí ďábel i sériový vrah. Nejnovější řada měla premiéru letos v září.

  • Jak jsem poznal vaši matku, 2005 – 2013. Mileniální klasika, v níž romantický idealista Ted věčně hledá tu pravou. Pomáhá mu v tom holkař Barney, dobrosrdečný Marshall, moudrá Lily a holka od rány Robin. Sitcom Jak jsem poznal vaši matku bývá často srovnáván s Přáteli, které pro změnu najdete v nabídce HBO Max.

  • Chirurgové, 2005 – 2023. Další televizní kultovka, kterou si na Disney+ můžete pustit celou. Protagonistka romantického seriálu z lékařského prostředí Meredith Grey spolu s týmem lékařů z Grey Sloan Memorial zjišťuje, že medicína ani vztahy nejsou černobílé.

  • Akta X, 1993 – 2001 (2016 – 2018). David Duchovny jako agent Mulder a Gillian Anderson coby agentka Scully vyšetřují případy, se kterými si nikdo jiný nevěděl rady, a tak skončily ve speciální složce Akt-X, nevyřešitelných záhad. Devadesátková klasika naprosto ideální na podzimní binge rewatch.

  • Buffy, přemožitelka upírů, 1997 – 2002. Upíři byli cool dávno před Stmíváním i před Pravou krví – a to díky Sarah Michelle Gellar a její Buffy, náctileté zabíječce krvesajných nemrtvých. Nostalgie jako hrom, která se do dějin seriálového světa zapsala jednou z prvních otevřeně queer postav v mainstreamové televizní produkci.

  • Ve jménu vlasti, 2011 – 2020. Veleúspěšný americký seriál balancující na pomezí politického thrilleru a psychologického dramatu. Agentka CIA Carrie Mathison (Claire Danes) podezírá příslušníka americké námořní pěchoty Nicholase Brodyho (Damian Lewis), že se po letech strávených v zajetí Al-Káidy stal teroristou a špionem.

Další tipy: