Nejstrašidelnější horory na halloweenský večer najdete na Netflixu.

Nejstrašidelnější horory na halloweenský večer najdete na Netflixu. Zdroj: Columbia Pictures

Užijte si Halloween se strašidelným filmem! 10 nejlepších hororů na Netflixu

Bojíte se rádi? Netflix ví, že ano, a proto uživatelům každý rok v říjnu nabízí speciální sbírku hororových filmů a seriálů, aby jim pomohl naladit se na Halloween. Titulů je opravdu hodně, a tak jsme se rozhodli ušetřit vám čas a vybrali jsme ty nejlepší strašidelné snímky, které skutečně stojí za vidění.

Mlha

Malé městečko v Maine zasáhne neobvykle silná bouře. Když se ráno poté výtvarník David Drayton (Thomas Jane) společně se svým synem Billym (Nathan Gamble) vypraví pro zásoby, spolu s dalšími obyvateli Bridgtonu uvízne v místním supermarketu: ten totiž obklopí záhadná neprostupná mlha, v níž číhá něco nebezpečného, co nepochází z tohoto světa. Mlha z roku 2007 je další velmi povedenou adaptací slavné povídky Stephena Kinga. Stojí za ní režisér a scenárista Zelené míle a Vykoupení z věznice ShawshankFrank Darabont. V mysteriózním rámování hororu zkušený tvůrce nabízí napínavý thriller, který zkoumá, jak se lidé různých povah a morálního nastavení chovají v krajních, krizových situacích.

Foto z filmu Mlha (2007).
Foto z filmu Mlha (2007). | Zdroj: Darkwoods Productions

30 dní dlouhá noc

Každý rok se městečko Barrow na severu Aljašky ponoří do tmy během měsíc trvající polární noci. Letošní zima ale přinese něco, co místní obyvatelé nemůžou zastavit... Když místní šerif Eben Oleson (Josh Hartnett) v rámci příprav na nadcházející temnotu zjistí, že město bylo zcela odříznuto od zbytku světa, začne pátrat po tom, kdo přerušil telefonní linky a zničil všechna auta a autobusy. Ani ve snu ho ovšem nenapadne, že za sabotáží stojí skupina krvežíznivých monster, která mají v plánu Barrow zcela ovládnout a povraždit všechny jeho obyvatele. 30 dní dlouhá noc potěší nejen fanoušky upírských hororů, ale také fešného Hartnetta.

Foto z filmu 30 dní dlouhá noc.
Foto z filmu 30 dní dlouhá noc. | Zdroj: Columbia Pictures

Jeho dům

Nedoceněný horor, který tematizuje uprchlickou krizi a hrůzy, jež migranti přicházející do Evropy z válkou sužovaných regionů zažívají nejen během cesty za svobodou, ale i poté, co se jim podaří najít útočiště. Bolovi (Sope Dirisu) a Rial (Wunmi Mosaku) se spolu s jejich dcerou Nyagak (Malaika Abigaba) podařilo utéct z Jižního Súdánu – bohužel, Nyagak se utopila na člunu z Francie do Anglie, kde chtěla rodina začít nový život. Když manželé získají v zemi azyl, nastěhují se do chátrajícího domu na okraji Londýna. Brzy je začne sužovat nejen duch mrtvé dívky, ale i tajemný přízrak, který podle legendy pronásleduje ty, kteří mu něco dluží. Jeho dům opravdu velmi doporučujeme!

Foto z filmu Jeho dům.
Foto z filmu Jeho dům. | Zdroj: Netflix

V pasti

Konec světa jako filmový námět není nijak nový, ve snímku V pasti – jednom z největších hororových hitů posledních let – má ale zajímavou podobu. Jednoho dne lidé po celém světě začnou zničehonic a zdánlivě bez důvodu hromadně páchat sebevraždy. Když vyjde najevo, že je k šílenství dohání pohled na podivné nestvůry, hrstka pohotových přeživších si zaváže oči a v postapokalyptickém světě se rychle naučí pohybovat poslepu. Mezi nimi je i odvážná Malorie (Sandra Bullock), která se spolu se dvěma malými dětmi zoufale snaží dostat do bezpečí. Nervy drásající podívaná až do konce.

Foto z filmu V pasti.
Foto z filmu V pasti. | Zdroj: Netflix

Rozpolcený

Kevin Wendell Crumb (James McAvoy) má problém: skrývá se v něm 23 různých osobností. Muž totiž trpí disociativní poruchou identity v takovém rozsahu, že ani odborníci si s ním neumí poradit. Když unese tři mladé studentky (Anya Taylor-JoyHaley Lu RichardsonJessica Sula), těžko říct, co s nimi vlastně zamýšlí: je ale jasné, že to nebude nic dobrého. Neustále totiž hrozí, že se objeví jeho další, čtyřiadvacátá osobnost, jíž se všechny ostatní bojí... Začíná hra na kočku a myš, v níž dospívající dívky musí prokázat odvahu, ale i schopnost empatie vůči svému zcela nepředvídatelnému vězniteli. Hororový thrillerRozpolcený natočil uznávaný režisér M. Night Shyamalan jako druhou část svojí trilogie Unbreakable.

Foto z filmu Rozpolcený.
Foto z filmu Rozpolcený. | Zdroj: Universal Pictures

Gerald's Game

Gerald (Bruce Greenwood) a Leslie (Carla Gugino) jsou manželský pár, který chce okořenit svůj sexuální život, a tak vyrazí na odlehlou chatu, kde partneři chtějí vyzkoušet nové praktiky. Když Gerald dostane infarkt a na místě umírá, zůstává Leslie pevně připoutaná k pelesti a zcela osamocená. Žena okamžitě zpanikaří, to nejhorší má ale teprve přijít: opuštěná uprostřed ničeho bez možnosti útěku musí v ohlušujícím tichu čelit přízrakům vlastní minulosti. Traumatické vzpomínky na dětství i na problematický vztah s Geraldem lze jen těžko zastavit, Leslie je ale musí ovládnout, aby se dokázala osvobodit a nepřišla při tom o rozum. Gerald's Game je povedenou filmovou adaptací novely Stephena Kinga, za níž stojí talentovaný hororový tvůrce Mike Flanagan.

Foto z filmu Gerald's Game.
Foto z filmu Gerald's Game. | Zdroj: Netflix

Eli

Jedenáctiletého Eliho sužuje záhadná nemoc, se kterou si lékaři nevědí rady a která chlapci brání žít normální život. Proto ho rodiče pošlou do izolované kliniky, kde by mu experimentální léčba snad mohla pomoci. Eli ale brzy zjistí, že v odlehlém domě se děje něco podivného. Začne zpochybňovat nejen svoje vnímání reality, ale i důvěru ve vlastní rodiče. O co v téhle instituci vlastně jde? Eli je příjemná hororová jednohubka s překvapivým twistem a Sadie Sink v malé vedlejší roli.

Foto z filmu Eli.
Foto z filmu Eli. | Zdroj: Netflix

Tajemství smrti slečny Neznámé

Nenechte se odradit českým distribučním názvem velice povedeného britského hororu z roku 2016. Tajemství smrti slečny Neznámé (v originále The Autopsy of Jane Doe) si většinu času vystačí s jednou místností, dvěma koronery – otcem (Brian Cox) a synem (Emile Hirsch) – a jednou neidentifikovanou mrtvolou krásné mladé ženy. Režisér André Øvredal dokázal i s tak úsporným arsenálem vystavět napínavý příběh, v němž do poslední chvíle netušíte, co se doopravdy děje. Pomáhá tomu i stopáž, která nepřesáhne 90 minut.

Foto z filmu Tajemství smrti slečny Neznámé.
Foto z filmu Tajemství smrti slečny Neznámé. | Zdroj: IFC Films

The Ritual

Parta kamarádů vyrazí na výpravu do švédské divočiny, aby uctila památku kamaráda, který byl o několik měsíců dříve zavražděn při loupežném přepadení. Kvůli počasí se muži rozhodnou sejít z vyznačené cesty a pokusí se najít zkratku skrze hustý les. V něm ale narazí na podivné totemy a zvláštní znamení vyřezaná do kmenů stromů. V noci je začnou sužovat noční můry, a navíc mají pocit, že je někdo – nebo něco – neustále pozoruje. The Ritual je britský snímek z roku 2017, který nese prvky klasického folk hororu: izolovaní protagonisté se ocitají v neznámé krajině, kde logiku a moderní technologie přebíjí lidové pověsti a pohanské zvyky.

Foto z filmu The Ritual.
Foto z filmu The Ritual. | Zdroj: Entertainment One

Holka z livechatu

Pokud jste někdy uvažovali o kariéře na OnlyFans, horor Holka z livechatu (v originále Cam) vás z toho rychle vyvede. Alice (Madeline Brewer) je hvězda erotických stránek, kde se jednotlivé dívky předhánějí v počtu fanoušků a lajků. Alice je svým hodnocením na webovkách posedlá, a tak pro své sledující vymýšlí stále více šokující live shows: v rámci jedné dokonce nafinguje vlastní sebevraždu. Jednoho dne jí ovšem účet ukradne dvojnice. Zoufalá Alice se snaží pracně budovaný profil získat zpět, přitom si ale začíná uvědomovat, že ta druhá není jen tak ledajaká žena. A možná to dokonce ani není člověk.

Foto z filmu Holka z livechatu.
Foto z filmu Holka z livechatu. | Zdroj: Netflix

Další tipy: