5 způsobů, jak si sama doma vytvořit krásné vlny!

Vlnité vlasy vypadají vždy upraveně a elegantně, dodají vlasům strukturu a zjemní rysy tváře. Můžete je vytvořit pomocí kulmy, žehličky, solného spreje, ale také třeba přes noc díky speciální úpravě před spaním. Máme pro vás tipy, jak si navlnit vlasy, které zvládne opravdu každý!

Vlny pomocí kulmy

Pomocí kulmy si můžete vytvořit nedbalé vlny, ale také uhlazenější účes. Ten vyžaduje natáčení všech pramenů do jednoho směru, a to tak, že se kulma drží svisle u hlavy a pramínky se vedou od obličeje dozadu. Poté se nechají vychladnout (buď volně, anebo zasponkované v „kremroli“) následně se rozpustí a pročešou, čímž se vlnky spojí v jednu. Na závěr se ještě dotvarují a přelakují fixačním sprejem.

Zásadní rozdíl u vytváření messy vln tkví v tom, že tady se kulma přikládá k hlavě vodorovně a konce se nechávají volné, netvarují se. Chcete-li zároveň docílit většího objemu, je nutné střídat po patrech směry obtáčení. Důvod je prostý, vlnky musí jít proti sobě, aby se nespojily a vytvořily požadovaný rozcuch. S pomocí prstů pak jednotlivé pramínky postupně roztahejte směrem od konečků k hlavě. Pokud byste totiž kadeře prohrabávala klasicky rukama, nejenže byste přišla o objem u kořínků, ale hlavně by se vlasy rozpramínkovaly a už by nepůsobily rozcuchaně.

Ať už se pustíte do jakýchkoliv vln, vždy platí, že vlasy před kulmováním musíte nastříkat ochranným termo sprejem a nemít v nich žádné stylingové přípravky, jako jsou tužidla, gely nebo laky.

Tip: Pravidlo, od jaké úrovně začít vlny točit, je pro každou jiné a záleží na tvaru obličeje. U hodně hubené tváře lze vlnit asi od uší, u kulatého nebo trojúhelníkového obličeje je lepší soustředit se jen na délky, od spodní čelisti níž.

Další tipy, jak si vytvořit vlny, najdete na další stránce >>