Jako plážová diva nebo mořská panna: 5 způsobů, jak si doma vytvořit krásné vlny

3 min čtení

3 min čtení

Vlnité a kudrnaté vlasy patří k létu stejně jako pohodová dovolená strávená u moře. Vašemu looku dodají letní bohémský nádech, nenucenou eleganci, a dokonce umí decentně zjemnit rysy vaší tváře. A co víc, letos jdou zcela ruku v ruce s hlavním beauty trendem sezóny mermaidcore, který se inspiruje vzhledem mořských panen. Jak na objemnou hřívu? Krásné lokny si můžete vytvořit pomocí kulmy, žehličky, solného spreje i díky krátké přípravě před spaním.

Vlny pomocí kulmy

Pomocí kulmy si můžete vytvořit nedbalé vlny, ale také uhlazenější účes. Ten vyžaduje natáčení všech pramenů do jednoho směru, a to tak, že se kulma drží svisle u hlavy a pramínky se vedou od obličeje dozadu. Poté se nechají vychladnout (buď volně, anebo zasponkované v „kremroli“), následně se rozpustí a pročešou, čímž se vlnky spojí v jednu. Na závěr se ještě dotvarují a přelakují fixačním sprejem.

TIP NA VIDEO: Jak si pomocí trojkulmy vytvořit jemné vlny?

Zásadní rozdíl u vytváření messy vln tkví v tom, že v jejich případě se kulma přikládá k hlavě vodorovně a konce se nechávají volné, netvarují se. Chcete-li zároveň docílit většího objemu, je nutné střídat po patrech směry obtáčení. Důvod je prostý, vlnky musí jít proti sobě, aby se nespojily a naopak vytvořily požadovaný rozcuch. S pomocí prstů pak jednotlivé pramínky postupně roztahejte směrem od konečků k hlavě.

Ať už se pustíte do jakýchkoliv vln, vždy platí, že vlasy před kulmováním musíte nastříkat ochranným termo sprejem a nemít v nich žádné stylingové přípravky včetně tužidla, gelu nebo laku.

Loading

Další tipy, jak si vytvořit vlny, najdete v následujících kapitolách. >>>