5 způsobů, jak si sama doma vytvořit krásné vlny!

30. ledna 2021 • 06:00
 • 5 způsobů, jak si sama doma vytvořit krásné vlny!

  Vlnité vlasy vypadají vždy upraveně a elegantně, dodají vlasům strukturu a zjemní rysy tváře. Můžete je vytvořit pomocí kulmy, žehličky, solného spreje, ale také třeba přes noc díky speciální úpravě před spaním. Máme pro vás tipy, jak si navlnit vlasy, které zvládne opravdu každý!

  Vlny pomocí kulmy

  Pomocí kulmy si můžete vytvořit nedbalé vlny, ale také uhlazenější účes. Ten vyžaduje natáčení všech pramenů do jednoho směru, a to tak, že se kulma drží svisle u hlavy a pramínky se vedou od obličeje dozadu. Poté se nechají vychladnout (buď volně, anebo zasponkované v „kremroli“) následně se rozpustí a pročešou, čímž se vlnky spojí v jednu. Na závěr se ještě dotvarují a přelakují fixačním sprejem.

  Zásadní rozdíl u vytváření messy vln tkví v tom, že tady se kulma přikládá k hlavě vodorovně a konce se nechávají volné, netvarují se. Chcete-li zároveň docílit většího objemu, je nutné střídat po patrech směry obtáčení. Důvod je prostý, vlnky musí jít proti sobě, aby se nespojily a vytvořily požadovaný rozcuch. S pomocí prstů pak jednotlivé pramínky postupně roztahejte směrem od konečků k hlavě. Pokud byste totiž kadeře prohrabávala klasicky rukama, nejenže byste přišla o objem u kořínků, ale hlavně by se vlasy rozpramínkovaly a už by nepůsobily rozcuchaně.

  Ať už se pustíte do jakýchkoliv vln, vždy platí, že vlasy před kulmováním musíte nastříkat ochranným termo sprejem a nemít v nich žádné stylingové přípravky, jako jsou tužidla, gely nebo laky. 

  Tip: Pravidlo, od jaké úrovně začít vlny točit, je pro každou jiné a záleží na tvaru obličeje. U hodně hubené tváře lze vlnit asi od uší, u kulatého nebo trojúhelníkového obličeje je lepší soustředit se jen na délky, od spodní čelisti níž.

  Naučte se používat kulmu. Je to jednoduché! VIDEO Adam Balažovič

  Další tipy, jak si vytvořit vlny, najdete na další stránce >>

 • Vlny pomocí žehličky

  Krásných vln docílíte také pomocí žehličky. Stačí jen jednoduchý grif dostat do rukou. K tvorbě vln jsou nejlepší žehličky, které mají 3–5 centimetrů vysokou žehlicí plochu. Před samotným natáčením opět, stejně jako v případě kulmy, nezapomeňte na vlasy nanést ochranný přípravek. Samotné natáčení je velmi jednoduché. Secvakněte pramen vlasů zhruba 5 cm od hlavy, otočte žehličkou a pramen protáhněte až do konců. U boční části je pak lepší vytáčet vlasy směrem dozadu, aby se obličej otevíral ven a lokny ho rámovaly.

  Jediné, na co si tak musíte dát pozor, je, abyste nenatáčela všechny prameny stejným směrem, protože pak by výsledek nevypadal přirozeně. Pamatujte, že u natáčení vlasů funguje paradox, že čím méně se snažíte, tím je výsledek lepší.

  Kadeřník radí: Jak si snadno natočit vlasy pomocí žehličky VIDEO Adam Balažovič

 • Plážové vlny

  Pokud nemáte doma žehličku na vlasy ani kulmu a neplánujete si je pořizovat, existuje několik dalších způsobů, jak bez nich docílit krásně vlnitých a upravených vlasů. Oblíbeným letním účesem, který ale rozhodně můžete nosit celoročně, jsou takzvané plážové vlny. Ty si můžete vytvořit hned dvěma způsoby. Když máte více času, nastříkejte solný sprej na délky vlasů, potom nakloňte hlavu na stranu a mačkejte je pomocí prstů. Druhou rukou do nich foukejte fénem s difuzérem. Nastavte si ho na nejnižší teplotu i výkon. To samé opakujte i na druhé straně. Sůl obsažená ve sprejích funguje jako přirozený fixátor, ale pokud chcete, aby vlny opravdu vydržely celý den, přestříkněte je ještě na závěr lakem.

  Pokud chcete efektu plážových vln docílit rychleji, naneste sprej do mokrých vlasů, lehce prameny pomačkejte a nechte je uschnout. Tato jednoduchá metoda však bude fungovat jen ženám, které mají alespoň lehce zvlněné vlasy. V případě, že máte vlasy rovné jako hřebíky, pouhé nastříkaní spreje a pomačkaní prsty pravděpodobně nebude stačit.

  Sexy vlasy jako od moře: Naučíme vás plážové vlny krok za krokem VIDEO Adam BalaŽovič

 • Vlny přes noc

  O tenhle super trik se nedávno podělila na svém Instagramu také Jitka Nováčková. Jedná se o super rychlou, nenáročnou metodu, během které nezatěžujete vlasy žádným horkým vzduchem, a proto se jí říká studené vlny. Stačí si jen připravit k ruce pásek od županu, srolovaný šátek nebo třeba punčocháče a dvě gumičky. Pásek si přiložíte k vlasům jako čelenku a na jedné straně připevníte jakkoliv gumičkou k vlasům. Na druhé straně začněte kolem pásku postupně směrem od obličeje obmotávat vlasy. Nejdříve tenký pramínek, jednou obtočíte, k pramenu přidáte další a takhle pokračujete, dokud nebudete mít celou polovinu vlasů namotanou na pásku. Stejně postupujte i na druhé straně. Na obou koncích vlasy připevněte k pásku gumičkou, aby se v noci nerozpletly. Ráno stačí jen pásek vymotat z vlasů, pročesat je a zafixovat lakem. 

 • Vlny pomocí natáček

  Natáčky jsou možná pro mnohé přežitek, ale nedá se jim upřít, že fungují skvěle! Pokud nechcete vlasy zatěžovat horkým vzduchem, jsou skvělou alternativou, jak dosáhnout kýžených vln. Vlny z natáček jsou ideální například, když se někam chystáte vyrazit odpoledne nebo večer. Ráno si vlasy v klidu umyjete a jen trošku vlhké je natočíte na natáčky, pak už se nemusíte o nic starat. A chvilku před odchodem je rozmotáte, vlasy pročísnete hřebenem nebo jen pomocí prstů, zafixujete lakem a účes je hotový. 

  Tip: Pokud se chystáte pořídit si natáčky, popřemýšlejte, jak široké vlny z nich chcete mít. Prodávají se totiž v různých velikostech. Vybírat pak můžete z pěnových, nahřívacích nebo třeba natáček na suchý zip.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy