Hippie styl, třásně i vlivy Y2K módy: Jak se obléknout na hudební festival?

3 min čtení

3 min čtení

Festivaly jsou ideální příležitostí popustit uzdu módní fantazii a být kýmkoliv chcete. Toužíte nechat promluvit svého vnitřního rockera? Žádný problém! Anebo dáte přednost rozvernému oblečení plnému třpytek či třásní? Jak je libo! Přestože na hudebních akcích se kreativitě meze nekladou, existuje několik prvků, které u jejich návštěvníků můžeme vídat pravidelně. Které to jsou? A jak se vlastně po dvouleté kulturní pauze na festival obléknout?

Letní festivalová móda čerpá pravidelně inspiraci ze dvou velkých akcí. Sezónu v dubnu otevírá Coachella, která se koná v Sonorské poušti v Kalifornii. Není tajemstvím, že tato událost je především atrakcí pro celebrity a influencery, kteří na ni spíše než kvůli hudebním zážitkům vyráží pro posílení publicity. Díky tomu je ovšem právě Coachella rok co rok přehlídkou nejnovějších trendů, které jsou mnohdy prezentované ve skutečně explicitních kreacích. Je plná barev, radosti a naplno vám ukáže, jaké kousky se za pár týdnů, nejpozději měsíců objeví v nabídce většiny fashion řetězců.

TIP NA VIDEO: Móda z 90. let se vrací. Které kousky by vám neměly chybět?

Alessandra Ambrosio a Ludi Delfino na festivalu Coachella 2022.
Návštěvnice festivalu Coachella 2022.
Návštěvnice festivalu Coachella 2022.

Na druhé straně pak stojí britský festival Glastonbury. Zatímco pro Coachellu se symbolem stalo velké ruské kolo a sluncem zalitá pláň, pro anglickou akci, která se tradičně koná na konci června, jsou zase typické rozblácené louky a známé osobnosti v čele s Kate Moss a Alexou Chung, oblečené v holínkách Hunter, khaki parce či koženém křiváku a spěchající na vystoupení The Libertines nebo Arctic Monkeys.

Kate Moss s bývalým partnerem Petem Dohertym na Glastonbury v roce 2005.
Kate Moss s bývalým manželem Jamiem Hincem na Glastonbury v roce 2013.
Kate Moss s bývalým manželem Jamiem Hincem na Glastonbury v roce 2014.
Alexa Chung s bývalým partnerem Alexem Turnerem z kapely Arctic Monkeys na Glastonbury v roce 2008.
Alexa Chung na Glastonbury v roce 2015.

Oba tyto nejen pro módu klíčové hudební festivaly pravidelně udávají trendy, které posléze mnozí s radostí vynášejí i na lokální scéně. Zatímco Coachella nám letos v dubnu vyslala vzkaz, že se u stage neobejdeme bez háčkovaných crop topů, třásňových šatů a odhalené kůže ve stylu módy z přelomu milénia, na britskou módní předpověď si ještě budeme muset pár týdnů počkat.

Jelikož se ale festivalová sezóna v Česku nezastavitelně blíží (ve středu 15. června ji otevře hradecký Rock for People), není od věci si připomenout, které fashion prvky byste si už teď mohli připsat na svůj seznam potřebností. Bez ohledu na letošní trendy z Coachelly či Glastonbury se vám následující kousky budou bezesporu hodit.

Které módní kousky si sbalit s sebou na festival? To se dozvíte v následujících kapitolách. >>>