Bra friendly: Tílka a šaty na ramínka, pod která pohodlně schováte podprsenku

2 min čtení

2 min čtení

Také dáváte v letních vedrech přednost krátkým rukávům před tílkem, protože vám vadí vykukující ramínka od podprsenky? Už nemusíte! K mání jsou totiž topy i šaty s dostatečně širokými nebo šikovně umístěnými ramínky, která všechny části podprsenky bez problému zakryjí. A tento módní článek je věnován právě jim – vyberete si?

Z letmého pohledu na nabídku e-shopů nebo na účty módních influencerek se může zdát, že podprsenka do současné módy příliš nepatří. Nebo se alespoň tak všichni tváří. Veškeré letní topy i šaty bývají striktně prezentovány bez vrchního spodního prádla, ať už bra friendly jsou, nebo ne. Realita je však často jiná a mnohé ženy si neumějí představit, že by bez podprsenky opustily dům. V případě letního oblečení se tak mohou cítit limitované, přinejmenším pokud nechtějí vystavovat na odiv ramínka, což bylo donedávna vnímáno jako faux pas (nebo přinejmenším rušivý element, který kazí outfit).

TIP NA VIDEO: Jaké šaty jsou letos nejvíc v kurzu?

To se nyní možná začne měnit díky filmovému festivalu v Cannes, kde herečky Scarlett Johansson a Sydney Sweeney svými společenskými modely zažehly jiskru nového trendu: vykukujících podprsenek (minimálně v případě Johansson jde o záměrnou součást šatů z vintage kolekce módního domu Prada). Po korzetech, které čerpaly inspiraci z 80. let a éry Vivienne Westwood či Jeana-Paula Gaultiera, nebo třpytivých kalhotkách, jež dominovaly poslední přehlídce Miu Miu, tak jde o další důkaz, že spodní prádlo dráždí módní tvůrce i stylisty k tomu, aby přepisovali dosavadní pravidla.

Loading

Možná že díky Johansson nebo Sweeney se vrátí i trend přiznaných ramínek od podprsenky, nicméně pokud mu neholdujete, máme pro vás výběr tílek a šatů na ramínka, která je spolehlivě zakryjí. Při nákupech je třeba brát v potaz i tvar podprsenky, jaký nosíte – třeba romantická bralette si bude více rozumět s hranatým výstřihem, který s ramínky svírá pravý úhel. Podprsenka, jež v dekoltu opisuje oblouk, pro změnu lépe splyne s kulatým výstřihem tílka. Pozor je však potřeba si dát i na zadní stranu – většina ramínek u tílek mívá na zádech tvar alespoň trochu projmutý ve stylu racer back, popřípadě vás může překvapit celkově hlubší výstřih. Naproti tomu se jako bezpečná varianta nabízí přiléhavá verze takzvaného muscle tee – topu s trapézovým střihem ramínek, který nemá výstřih vpředu ani vzadu.