Nemáte čas na dlouhou kosmetickou péči? Vyzkoušejte skinimalismus!

Sbohem, dvanáctikroková rutino! Nánosy make-upu i pečujících produktů nahrazuje touha po přirozenosti, kvalitě a udržitelnosti. A nejde o žádný chvilkový trend, ale o současný přístup stále většího počtu lidí po celém světě. Co přesně tento kosmetický minimalismus obnáší?

Průzkum známé sociální sítě Pinterest odhadl, že rok 2021 bude patřit přirozenému vzhledu pleti, která je pevná, zářivá a krásná, aniž by musela pohltit nespočet zkrášlujících produktů. A zdá se, že se tato predikce skutečně naplnila. Dokládá to i fakt, že mezi nejčastější beauty hesla, která lidé po celý rok vyhledávali na internetu, se dostaly dotazy jako: jak přirozeně docílit zářivé pleti, cviky obličejové jógy, domácí skin care, maska z aloe vera a přirozený make-up na každý den.

TIP NA VIDEO: 11 účinných omlazovacích cvičení pro obličej

A není se čemu divit, pandemický rok plný lockdownů výrazně proměnil náš přístup k péči o pleť. Zavřené salóny udělaly své, a naše pozornost se tak začala upírat hlavně k domácím procedurám a celkové jednoduchosti, rychlosti a minimalismu, který s pomocí malého počtu produktů dokáže naší pleti dát všechny potřebné živiny. A tak se zrodil pojem, který najdete zejména pod anglickým označením skinimalism, tedy pleťový minimalismus.

Proměňující se tendence v péči o pleť ale můžeme pozorovat nejen u nadšenců do kosmetiky, ale také u samotných firem. Stále větší důraz se klade na jednoduché a zároveň velmi kvalitní složení pleťových produktů. Chemické složky stále více nahrazují ty přírodní a stejně tak se ve znamení udržitelnosti a ochrany přírody proměňují také kosmetické obaly, které jsou stále častěji vyrobené z recyklovaných i recyklovatelných plastů, případně jsou kompletně bezobalové.

Jak se pustit do kosmetického minimalismu? To se dozvíte na další straně >>>