Vůně sexuality, nových začátků i 60. let: 15 nejkrásnějších parfémů pro jarní dny

1 min čtení

1 min čtení

Jaro je období nových začátků, přívalu energie a (snad) i chuti do života. To si žádá nejen protřídění šatníku a kosmetické taštičky, ale také vhodnou přípravu skrz výběr parfémů. Na nadarmo se totiž říká, že právě vůně umí navodit správnou atmosféru a pomůže vytvořit nové vzpomínky. Dali jsme proto dohromady výběr 15 parfémů, mezi nimiž najdete absolutní novinky (v čele s „posvátnou mlhou“ od Kate Moss) i osvědčenější kusy, které uspokojí nos milovníků lehkosti i smyslné dřevitosti. A nechybí ani tipy na gurmánské vonné zážitky vyrobené přímo v Česku.

Když se řekne spojení jarní parfém, mnohým nejspíš naskočí lehké květinové, případně ovocné tóny. Jenže ne všechny vůně lze jednoduše dělit podle ročních období. Zejména v niche segmentu – na něž se primárně zaměřujeme i v tomto článku – dlouhodobě platí, že se s příchodem jara objeví klidně i těžší dřevité či gurmánské vůně a naopak v zimě se na trh dostanou jemné kompozice plné květin.

TIP NA VIDEO: Co o našem partnerovi vypovídá jeho vůně?

Důvod se nabízí sám – skuteční milovníci parfémů nemění vůni podle období, spíše se postupem času zabydlují ve vonném segmentu, který sedí k jejich charakteru a životnímu stylu, a prozkoumávají ho do hloubky. Navíc člověk je tvor věčně nespokojený, a tak není divu, že nás o to víc během jara uspokojí nostalgie po zimě strávené u krbu a na podzim nás zase spíše osloví atmosféra polibku pod rozkvetlými sakurami schovaná do jediného flakonu.

V našem redakčním výběru najdete 15 novinek i několik již pár měsíců prověřených stálic, z nichž každá v sobě ukrývá zajímavý příběh i odkaz. Bude jen na vás, zda dáte přednost parfému, který vzdává hold rokenrolu a 60. létům, vůni připomínající vysedávání v pařížské čajovně, mlze vytvořené jednou z nejslavnějších modelek světa, nebo esenci, která vás vystřelí na rozverný obláček z cukrové vaty koupené na pouti.