.

.

Nalíčená, nenalíčená: 6 pravidel každé Francouzky, díky kterým budete très chic

O pověstném francouzském šarmu toho bylo napsáno už mnoho, a i když se může zdát, že se jedná o klišé, pravda je, že Francouzky mají vždy perfektní make-up. A nenechme se zmýlit – rozhodně to není tím, že by používaly mnoho líčicích produktů nebo následovaly aktuální trendy. Zkrátka jen vědí, co jim sluší, co zakrýt a co naopak vytáhnout do popředí. Vzhledem k tomu, že Francie je také domovem mnoha tradičních kosmetických značek, jako je například L’Oréal, Guerlain nebo Clarins, dává smysl, že Francouzi jsou v oblasti krásy zkrátka kovaní.

Skin care je nejlepší make-up

Francouzky se nenarodily s dokonalou pletí, tedy určitě ne všechny. Tajemství dokonalého líčení u nich začíná a končí u péče o pleť, neboť vědí, že žádný make-up nevypadá na nezdravé pleti vzhledně. O pokožku je tak potřeba opravdu pečovat hlavně pomocí kvalitních produktů a masáží nebo face jógy. Estetické zákroky totiž odkládají, co nejvíc je to možné, a na botox chodí nejdřív kolem čtyřicítky. 

TIP NA VIDEO: Jak se dokonale odlíčit v pěti krocích?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Červená rtěnka je modla

Ano, tento fakt asi není pro nikoho překvapením. Červená rtěnka zkrátka má a bude mít v kosmetických taštičkách Francouzek speciální místo. Pandemie sice na chvíli přístup k červeným rtům změnila kvůli nošení roušek, ale i přesto si je Francouzka vědoma faktu, že z rudých úst oči nikdo nespustí.

Pokračování 3 / 6

Řasenku nanášejí vždy s rozumem

Make-up francouzských žen nikdy nepůsobí dokončeně, přestože jako celek vypadá perfektně. Všechny se totiž naučily jedno pravidlo: zamaskovat použití líčidel. Proto i řasenku nanášejí primárně na vrchní řasy, a to jen v jedné vrstvě. Chtějí si totiž oči zvýraznit, ale zároveň nesnesou ten pocit, kdy někdo pozná, že se líčily. 

Pokračování 4 / 6

Krycí make-up u nich nenajdete

V momentě, kdy věnujete své skin care tolik pozornosti jako právě Francouzky, nechcete zakrýt všechnu svou snahu obarveným krémem, který vytvoří na pleti masku. Místo toho raději volí lehké základy, jako je kvalitní hydratační krém a rozjasňující CC. Ten totiž dokáže vyrovnat tón pleti bez ohledu na to, v jakém se momentálně nachází stavu. Dokáže skrýt začervenání a projasnit pleť. Na oblast kolem očí a nosu pak používají legendární korektor Touche Éclat od YSL, a to kdykoli během dne, když potřebují tvář maličko osvěžit.

Pokračování 5 / 6

Jeden produkt, tři využití

Líčení by nemělo zabrat mnoho času a k tomu se váže také minimum produktů. Kvalitní rtěnku tak francouzské ženy používají na líčení celého obličeje. Dokážou s ní totiž kromě rtů perfektně zvýraznit také tváře nebo oční víčka. Výsledkem je make-up, který je nejen rychlý, ale také très chic! Hledejte všestrannou a nositelnou rtěnku – ideálně v odstínu do hněda nebo starorůžova – a vytvořte perfektní monochromatický vzhled. 

Pokračování 6 / 6

Žádná francouzská manikúra

Francouzky zpravidla nosí nehty zastřižené, čisté a jednoduše nalakované, ale ani na to si nijak zvlášť nepotrpí. Proto je francouzská manikúra skutečným oxymóronem. Stejně jako na perfektním líčení si totiž zakládají i na dokonalých nehtech, nesmí však být poznat, že jejich úpravou strávily mnoho času. Právě z toho důvodu je pracná francouzská mani zcela mimo hru.