Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Dokonalé a zcela bez práce: 4 tipy na snadné účesy pro svěží a zdravé vlasy

Jednou začas byste vlasům měli dopřát detox od velkého množství stylingových přípravků, tepelných úprav a každodenního mytí. Chcete mít i během tohoto klidového režimu perfektní účes a zdravé kadeře? Máme pro vás čtyři velmi efektivní nápady, které vyžadují minimum produktů a práce. Nechte se jimi inspirovat!

Změňte směr

Chcete nový účes, ale nechce se vám do invazivní proměny střihu? Umístění pěšinky vám může vytvořit úplně nový vzhled, aniž byste museli ke kadeřníkovi. Pokud ji nosíte celý život uprostřed, zkuste si ji tentokrát udělat na stranu a patku zafixovat lakem na vlasy či ozdobnými sponkami. Patříte naopak na druhou stranu barikády a nosíte celý život pěšinku na stranu? V tom případě je při změně potřeba upravit vlasy hned po mytí, aby neuschly na svém obvyklém místě a účes vám držel přesně tak, jak má.

TIP NA VIDEO: Vyzkoušeli jsme pro vás sérum proti lámání vlasů. Jak to dopadlo?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 4

Den staré vlny

Natáčela jste si předešlý den vlasy, a teď už nesplňují vaši představu o vlnité hřívě? Pokud se vám ještě nechce je mýt, ale ani do nich nechcete znovu zasahovat teplem, máme řešení. Vezměte si na pomoc termofixační sprej a klasické velké natáčky. Začněte na temeni hlavy a „ofinu“ namotejte jako první. Pak už jen pokračujte ostatními částmi okolo obličeje. Důležité je, abyste natáčky namotávala ve správném směru, tedy od tváře směrem ven. Přípravek nechte zaschnout buď přirozeně, nebo, pokud nemáte čas, si můžete vzít na pomoc fén s nízkou teplotou. Nakonec natáčky sundejte, pročešte vlny v předklonu a užívejte si svěží sedmdesátkový vzhled. 

Pokračování 3 / 4

Uhlazený culík

Pokud vaše vlasy nemají den a vy nemáte čas, řešení v podobě uhlazeného culíku vás zachrání téměř vždy. Velmi efektivní je s pěšinkou sčesanou doprostřed. Jestli jej posadíte až na samotný týl, případně jej necháte houpat se trochu výš, je jen na vás. A jak na něj? Vlasy pořádně pročešte kartáčem s přírodními štětinami. Ten je nejen skvěle uhladí, ale štětiny navíc pohltí přebytečný maz a zbytky stylingových přípravků. Vlasy poté učešte do culíku a zafixujte opravdu pevnou gumičkou v barvě vašich kadeří. Pokud chcete, aby tento jednoduchý účes působil perfektně, nechte před fixací jeden pramen volný. Ten omotejte kolem gumičky a zajistěte pinetkou. Délky copu pak stačí v rychlosti přežehlit, a máte účes hodný módních přehlídek. 

Pokračování 4 / 4

Vlnobití bez práce

Dokonale vypadající účes dokážete vytvořit i přes noc, zatímco spíte. Nevěříte? Pamatujete si, když jste jako malá chodila spát s pletenými copánky, abyste ráno měla kudrny? Proč se k tomu nevrátit i teď? Po mytí nechte vlasy trochu proschnout, vmasírujte do nich fixační přípravek a zapleťte je do copu. Pokud chcete tento trik povýšit, pořiďte si speciální sadu na natáčení vlasů, kterou na internetu najdete pod názvem Heatless Hair Curling Set – slibuje vlny, které vypadají, jako byste úpravou strávila hodiny. 

Doporučujeme

Načíst další články