Které účesy vyzkoušet v nasledujících měsících?

Které účesy vyzkoušet v nasledujících měsících? Zdroj: Profimedia.cz, Instagram / @mimi.orere

Inspirace na rychlé jarní účesy.
Inspirace na rychlé jarní účesy.
Inspirace na rychlé jarní účesy.
Inspirace na rychlé jarní účesy.
44
Fotogalerie

Od culíku po hravé doplňky: 7 rychlých účesů pro jarní dny

S novou sezónou se pojí nejenom chuť obohatit šatník o nové kousky, ale také více experimentovat s vlasy. A přestože se letošní trendy nesou hlavně v duchu nedbalé elegance, výsledné kreace vás budou bavit a navíc je budete mít hotové za pár minut. Které účesy budou stát za vyzkoušení v nadcházejících týdnech?

Vsaďte na ofinu

Vlasy sahající těsně pod uši jsou hitem roku. Jak je ale upravit? Nejlepší je nosit k nim ofinu – ať už tu hustou, zastřiženou do lehkého obloučku, nebo záclonkovou, kdy necháte střed čela volný. Do vlasů při tom přidejte trochu pěny pro objem, a pokud jsou vaše lokny od přírody vlnité, vyfoukejte je po umytí přes difuzér. Mikádo tak získá na zcela novém pojetí, které spíše než na dokonalost sází na přirozené vlastnosti vašich vlasů.

TIP NA VIDEO: Které účesy ovládnou letošní rok?

Video placeholde

Článek pokračuje na další straně. >>>

Pokračování 2 / 7

Nadčasová klasika

Bob s ofinou z předešlé kapitoly pro vás není to pravé ořechové? Nevadí! Druhou oblíbenou variantou je jednoduché mikádo, jehož jedna strana je zastrčená za ucho. Nejde o žádnou složitou vlasovou kreaci: jednoduše hřívu upravte tak, jak jste zvyklá, a lokny případně zafixujete lakem, aby vám v jarním větříku nepoletovaly. Tento účes je vhodný zejména pro ženy, které mají rády vlasy pryč z čela, ale i pro milovnice patky, která o sobě po dlouhé pauze dává znovu vědět.

EXTRA TIP: Na pomoc si můžete vzít sadu velkých (a klidně i barevných) sponek, které zajistí, že vlasy zůstanou tam, kde mají, a zároveň celý look ozvláštní.

Pokračování 3 / 7

Čelenky se vrací

Přirozená textura vlasů bez jakýchkoliv úprav včetně kulmování a žehlení je klíčovou esencí letošních jarních trendů. Pokud ale toužíte svou rozpuštěnou hřívu nečím ozvláštnit, vsaďte na čelenku. Zatímco v předešlých letech se oblibě těšily hlavně tenké modely, letos o zábavnou a hlavně maximalistickou opulenci není nouze. I proto jsou právě teď největším hitem široké čelenky s perlami, případně ty zdobené třpytivými kamínky.

Pokračování 4 / 7

V hlavní roli gumička scrunchie

Bohémské drdoly à la ptačí hnízdo byly obrovským trendem okolo roku 2010 a teď se vracejí, i když v podstatně umírněnější podobě. Na pomoc si proto vezměte velkou látkovou scrunchie gumičku, pomocí níž vytvořte ledabylý drdol co nejvýše na temeni hlavy. Pokud vám sem tam nějaké pramínky vylezou, nevadí. Stejně tak z gumičky vytáhněte sekci vlasů v oblasti spánků tak, jak to vidíte na fotce níže. Hotovo máte doslova za pár sekund a účes vám vydrží celý den.

EXTRA TIP: Drdol nejprve omotejte pevnější gumičkou a až poté na ni nasaďte scrunchie jako ozdobu.

Pokračování 5 / 7

Největší hit sezóny

Přirozené dlouhé vlasy s ofinou jsou absolutně nejžádanějším účesem tohoto roku. Opět platí pravidlo vlasy nekulmovat ani nežehlit; maximálně podpořit jejich přirozenou texturu lehkým produktem pro objem, který je ale tolik nezatíží. Z ofiny poté volte tu, která je vám nejpříjemnější; dlouhé lokny se nosí jak v kombinaci s retro variantou ofiny, tak s tou odlehčenou, prostříhanou, pod níž může vaše čelo dýchat a nezpotí se.

EXTRA TIP: Pokud vás baví, když má váš look punc rebelství, vlasy si nechte sestříhat do shagu či takzvaného wolf cut střihu, kdy jsou jednotlivé vrstvy vlasů postupně seřezané břitvou. K takovému stylingu se pak bude nejvíc hodit rovně střižená ofina končící už nad obočím.

Pokračování 6 / 7

Romantický look

Rozverný šedesátkový účes udělá spoustu parády hlavně v kombinaci s romantickými šaty, halenkami s velkými límečky a kardigany. Znovu: není potřeba v něm hledat jakoukoliv vědu. Na pomoc si vezměte dva prameny v oblasti spánků, které vzadu na hlavě spojíte gumičkou či sponkou, případně vezměte celou vrchní část vlasů, lehce ji natupírujte a vzadu na hlavě ji sepněte do culíku.

Pokračování 7 / 7

Jednoduchý evergreen

Říká se, že v jednoduchosti je krása, a v úpravě vlasů to letos platí dvojnásob. Proto spoustu parády uděláte i s jednoduchým culíkem či drdolem sepnutým v oblasti týla. Vršek hlavy pak nechte co nejvíce uhlazený. Pro extra efekt můžete místo klasické gumičky přidat mašli, případně si ji vytvořit ze dvou pramenů z culíku.