Zdroj: Instagram @sarah.corbettwinder, @catlpatterson a @rebeccaferrazwyatt

Zdroj: Instagram @sarah.corbettwinder, @catlpatterson a @rebeccaferrazwyatt

& Other Stories, 89 eur, stories.com / Zdroj: Archiv firem
Baum und Pferdgarten, 229 eur, baumundpferdgarten.com / Zdroj: Archiv firem
Arket, 79 eur, arket.com / Zdroj: Archiv firem
Batsheva, 7322 Kč, batsheva.com / Zdroj: Archiv firem
Balzac Paris, 145 eur, balzac-paris.fr / Zdroj: Archiv firem
56
Fotogalerie

Na trh i do práce: Nejkrásnější šaty z aktuálních kolekcí, které už dýchají jarem

Pozvolné oteplování přináší náladu na sezonní obměnu šatníku. A pro řadu z nás možná znamená také první návrat k šatům. Jaké se letos budou nosit? Přinášíme vám pět nejzásadnějších trendů a spolu s nimi i padesát tipů, kde podobné kousky seženete.

Květované

Ne, Mirando Priestly, bez květin na jaře by to zkrátka nešlo. Návrháři se letos zamilovali především do 3D ozdob a korsáží, nicméně každodennímu stylu bude i nadále vévodit tradiční květinový vzor, jaký byl k vidění například na přehlídce značky AZ Factory. Střihy jsou opravdu variabilní a na své si přijdou jak milovnice midi, tak i mini délek. Spolu s nimi se vrátí i oblíbené prvky jako balonové rukávy, hranaté výstřihy a kanýry. Menším updatem pak může být patchwork dvou až tří různých vzorů.

TIP NA VIDEO: Jaké šaty poletí v roce 2023?

Video placeholde

AZ Factory
AZ Factory | Zdroj: Profimedia.cz

Další trendy najdete v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Barevné úpletové

Také úpletové šaty mají v jarní módě své nezastupitelné místo, ať už máme na mysli žebrované úplety (takzvané ribbed dress), nebo průsvitnější šifon. Dříve všudypřítomné prostřihy však postupně sesazují z trůnu zajímavější vzory umíchané z výrazných barev, které působí až psychedelickým dojmem. Tyhle šaty zkrátka fungují jako energetická vzpruha po dlouhé zimě, navíc si skvěle rozumí s cool svrchníky, jako je třeba černý kožený trenčkot.

Stine Goya
Stine Goya | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Šaty přes kalhoty

Sezonní novinkou může být nejen střih, ale i styling. Zejména pro chladnější jarní dny se bude hodit vrstvení šatů přes kalhoty včetně džínů. Ideálním kouskem pro tyto módní hrátky budou volné asymetrické kousky, jako byly k vidění na přehlídce Loewe, šaty s transparentními vrstvami, které byste se jinak zdráhala nosit na nahé nohy, a košilové šaty, které stačí nechat ve spodní části rozepnuté.

Loewe
Loewe | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Babydoll

Mini šaty se v posledním roce staly zdatnou konkurencí pro do té doby neotřesitelné midi délky. Newyorský street style nedávno potvrdil, že nejoblíbenějším střihem je v tomto směru roztomilý babydoll, který se po druhé světové válce postupně vyvinul z dámských nočních košilek. Nesmrtelný styling tomuto střihu pak v 90. letech vtiskl grunge v čele s Courtney Love, nejznámější představitelkou stylu kinderwhore, která babydoll šaty kombinovala s drsnými rockovými prvky.

Maison Cleo
Maison Cleo | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Cudná romantika

Skandinávská módní vlna dala světu vlastní pojetí jarních šatů, obohacené o romantizující prvky, jako jsou holčičí mašle nebo puritánské límce, a zkombinované se zcela protichůdnými doplňky – například s ugly sneakers. A i když se trendy postupně posouvají směrem k estetice Y2K diskotéky, aktuální přehlídky (jako například značky Lovechild 1979) jsou důkazem, že tento módní styl má stále co nabídnout.

Lovechild 1979 / Zdroj: Profimedia.cz
Lovechild 1979 / Zdroj: Profimedia.cz

Doporučujeme

Načíst další články