Zleva: Acne Studios, Coperni, Fendi

Zleva: Acne Studios, Coperni, Fendi Zdroj: Profimedia.cz

Brýle bez obrouček a květinové korsáže: Jaké šperky a doplňky poletí na jaře?

Po šatech, kalhotách, botách a kabelkách se tentokrát podíváme, jaké se na jaře a v létě budou nosit šperky a další módní doplňky. Ani v tomto případě nebudou chybět trendové návraty do roku 2000. Na své si přijdou také minimalistky a milovnice přírody. A dočkáme se také prvních ozvěn stylu boho chic, který kulminoval okolo roku 2008.

Saténové kšiltovky

Módě kšiltovek ještě neodzvonilo, naopak – pro rok 2023 se návrháři rozhodli je ještě vyšperkovat delikátním materiálem. Saténové kousky se objevily na přehlídkách Etro a Fendi. Druhý jmenovaný módní dům dokonce přidal i referenci na oblíbenou kabelku Fendi Baguette v podobě malé kapsičky.

TIP NA VIDEO: Top second handy v Praze, které musíte navštívit

Video placeholde

Fendi
Fendi | Zdroj: Profimedia.cz

Etro
Etro | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 9

Ozdobné záušnice

Záušnice neboli náušnice, které se nasazují na ušní boltec, na jarních přehlídkách připomínaly zdobené prsteny. Kdo má pro tyto ozdůbky slabost, ten se letos může podívat po výraznějším kousku, který kombinuje zlato a kamínky nebo perlové či korálkové clustery. Klidně si kupte takové náušnice dvě, ale pamatujte, že v tomto případě se nosí pouze na jednom uchu.

Givenchy
Givenchy | Zdroj: Profimedia.cz

Zimmermann
Zimmermann | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 9

Y2K brýle

Tytam jsou časy, kdy jsme na wishlist dávali kočičí brýle s retro obroučkami od značky Celine. Letošní rok se opět naplno noří do Y2K trendů, což s sebou přináší sportovně tvarovaná barevná skla a absenci obrouček. Ikonou je v tomto směru princezna Anne, která svoje elegantní královské outfity už léta doplňuje brýlemi Adidas.

GCDS
GCDS | Zdroj: Profimedia.cz

Coperni
Coperni | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 9

Transparentní šperky

Plasty všude, kam se podíváš – platí to bohužel nejen o stavu planety, ale také o současných módních trendech, kde se transparentní umělá hmota prolíná s čirou krásou skla, a vznikají tak nejen boty s průhlednými platformami a podpatky, ale také šperky, které si berou inspiraci z křišťálových lustrů a foukaného skla.

Stella McCartney
Stella McCartney | Zdroj: Profimedia.cz

Dries Van Noten
Dries Van Noten | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 9

Tenké pásky

Móda bokových kalhot vrací do hry funkcionalitu pásků – netřeba kalhoty svazovat ničím výrazným, stačí symbolická pojistka v podobě ležérního tenkého pásku. Ostatně rok 2023 definitivně posvětí trend vylézajícího spodního prádla. Dámský tenký pásek navíc poutavě kontrastuje s módou nízkých širokých kalhot, které letos naprosto převládnou.

MM6 Maison Margiela
MM6 Maison Margiela | Zdroj: Profimedia.cz

Etro 2
Etro 2 | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 9

Masivní půlkruhy

Zpátky k náušnicím, které si na přehlídkách pro jaro a léto 2023 říkaly o pozornost už zdálky. Vedle dlouhých řetízkových, které laškovně šimrají ramena (Chanel, Vivienne Westwood), se často objevovaly i masivní kompaktní kovy v podobě „štítů“ nebo půlkruhů. Vzpomeňte si na to, až budete hledat finální doplněk pro svůj minimalistický outfit.

Missoni
Missoni | Zdroj: Profimedia.cz

Saint Laurent
Saint Laurent | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 9

Poklady z moře

Jedním z témat, která se objevovala napříč přehlídkami, byla voda. Cecilie Bahnsen svou kolekci nazvala We Are Water a otevřeně se jí věnovala také značka Botter (vzpomeňme na rukavice z kondomů naplněných vodou, které se staly jedním z virálních momentů pařížského fashion weeku). A k motivům moře se návrháři vraceli také v případě šperků. Nechyběly mušlové náhrdelníky i drobné korály nahrazující zlaté přívěsky.

Acne Studios
Acne Studios | Zdroj: Profimedia.cz

Dior
Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 9

Korsáže

Dalším hojně zastoupeným prvkem byly květiny (zejména ve 3D podobě), které zdobily nejen šaty, ale i saka. I díky svému umístění ze všeho nejvíc připomínaly svatební korsáže. Na tento mikrotrend lze mimochodem nahlížet také jako na první vlaštovku ohlašující comeback výrazných látkových a porcelánových broží.

Acne Studios 2
Acne Studios 2 | Zdroj: Profimedia.cz

Prada
Prada | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 9 / 9

Záplavy řetězů

Opulentní řetězové chokery se objevovaly už v podzimních přehlídkách, s jarem návrháři jen přidávají vrstvy. Současně tím avizují velký návrat boho chic šperků v podobě dlouhých řetězů s eklektickými přívěsky a gypsy medailonky. Jestli je ve své šperkovnici dosud máte, teď nastává čas tyto kousky oprášit – během letní festivalové sezony určitě najdou uplatnění.

Chanel
Chanel | Zdroj: Profimedia.cz

Blumarine
Blumarine | Zdroj: Profimedia.cz