Zleva: Coperni, Dior, Alaïa

Zleva: Coperni, Dior, Alaïa Zdroj: Profimedia.cz

Bokovky, retro zvony i Y2K džíny: 5 typů kalhot, které budeme nosit v roce 2023

Kalhoty se minimálně v posledním roce staly dominantním kouskem šatníku. Vedle obligátních džín se do popředí dostaly například kapsáče, sportovní, oblekové či kožené modely a regulérní módní kategorií se staly kalhoty na party. Příští rok se ponese ve znamení velkého návratu denimu, současně se očekává definitivní návrat bokovek. Jak to ovlivní kalhotovou módu, které trendy přetrvají a které se můžou stát překvapivým hitem?

Kapsáče de luxe

Cargo kalhoty neboli kapsáče si po dvaceti letech užívají svůj návrat do módy a luxusní přehlídková móda tento comeback jen stvrzuje. Základem jsou široké nohavice, nižší pas a přírodní paleta barev od khaki zelené po safari béžovou. Jestli jste doposud váhali, zda si kapsáče pořídit, odpověď pro rok 2023 je ano. Elegantnější modely totiž budou šlapat na paty i dosud oblíbeným oblekovým kalhotám, na rozdíl od nich však budou častěji vyžadovat kombinace s topy, které rovněž reflektují Y2K módu.

TIP NA VIDEO: Trendy kalhoty pro rok 2023!

Video placeholde

Dior 2
Dior 2 | Zdroj: Profimedia.cz

Coperni 2
Coperni 2 | Zdroj: Profimedia.cz

Fendi
Fendi | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Bumster pants

Tahle zpráva nejspíš nepotěší pamětnice, které už si jednou érou bokových kalhot prošly. Móda však miluje kontroverze, takže s odstupem času – a poněkud paradoxně v době příklonu k tělesné diverzitě – je tu máme zpátky. Bumster pants, jak se bokovkám také říká, uvedl do módy v 90. letech návrhář Alexander McQueen, který snížil pas na hranu nositelnosti; jeho odkaz tudíž nemůže v současných kolekcích chybět. Příznačně se bokovky vrací v podobě elegantních černých kalhot, se kterými debutoval právě i McQueen.

Alexander McQueen
Alexander McQueen | Zdroj: Profimedia.cz

Coperni
Coperni | Zdroj: Profimedia.cz

Courregès
Courregès | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 5

Modrá klasika

Chvíle oddychu pro všechny, kdo se obávají velké módní revoluce. Džíny, které jste si pravděpodobně koupili už během letošního roku, budou patřit k základní výbavě i toho následujícího. Na přehlídkách byly součástí někdy až překvapivě jednoduchých outfitů (nenechte se ale zmást, model Kate Moss na přehlídce Bottega Veneta je ve skutečnosti z kůže). V době návratu ultra sexy Y2K módy jde o příjemný impulz pro všechny milovnice minimalismu, pánského stylu a nadčasové ležérní elegance.

Bottega Veneta
Bottega Veneta | Zdroj: Profimedia.cz

Dior
Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Tory Burch
Tory Burch | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 5

Retro zvony

Někdo si možná ještě ani nezvykl, že se do módy vrátily rozšířené flare nohavice, a návrháři už tlačí na pilu – oživují sedmdesátkové retro zvonáče, za které by se nemuseli stydět ani členové skupiny ABBA. Kolový střih, kanýrové nabírání i disco lesk svědčí o návratu k hravosti a nadsázce. Jednoduché topy nechávají vyniknout okázalost kalhot. Troufáme si předvídat, že tento trend zůstane v kategorii niche; na večírcích, hudebních festivalech typu Coachella, ale i ve společenské módě by však mohl najít uplatnění.

Alaïa
Alaïa | Zdroj: Profimedia.cz

Proenza Schouler
Proenza Schouler | Zdroj: Profimedia.cz

Sacai
Sacai | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 5

Y2K džíny

A zpátky do období přelomu milénia, kdy byly džíny součástí společenských outfitů a nebojácně smývaly hranice mezi diskotékou a filmovým červeným kobercem. Bumster pants v roce 2023 samozřejmě nemohou chybět ani v podobě s výrazným efektem acid seprání, předními puky a flare nohavicemi. Tyto modely dávají vzpomenout na nejeden dvacet let starý outfit – ať už ho nosila Christina Aguilera, nebo vy před maturitou. Stejně jako tehdy to ani nyní jen u kalhot nekončí: denim v outfitech ovládne také topy a doplňky.

KNWLS
KNWLS | Zdroj: Profimedia.cz

Diesel
Diesel | Zdroj: Profimedia.cz

Blumarine
Blumarine | Zdroj: Profimedia.cz