Základy šatníku 2022: 6 (staro)nových kousků, které musíte mít

I když jako základy šatníku označujeme nadčasové kousky, které můžeme nosit po mnoho let, pojďme si upřímně říct, že ani jim se nevyhýbá působení aktuálních trendů. Co by tedy nemělo chybět ve vaší startovací módní výbavě pro rok 2022?

Předpovídat, co se bude nosit, je tak trochu věštění z křišťálové koule a současně sázka na jistotu. Rozhodují o tom nejen trendy z přehlídek, ale i menší značky, kterým se skrze influencery podaří oslovit instagramové či tiktokové publikum (aktuálně například mezi slavnými influencerkami letí kožené kousky od Ivany Mentlové), a ovlivňuje to také nálada ve společnosti (skončí letos pandemie, nebo nás čeká další rok v pohodlných úpletech?).

TIP NA VIDEO: Jak pečovat o vlněný svetr, aby dlouho vydržel?

Nalijme si čistého vína – tyhle základy šatníku nejsou v pravém slova smyslu nadčasové, naopak mají vyslat jasný signál, že víte, co se právě teď nosí. Stále však platí, že jsou univerzální a snadno kombinovatelné, a to i s tím, co již ve skříni máte. Zkrátka takový capsule šatník pro rok 2022. Co by v něm nemělo chybět? Aby to bylo zajímavější, shrneme pro vás nejen trendy z přehlídek, ale i ty, které známe z loňska a letos budou rovněž relevantní.

Rozhodně můžete počítat s dlouhými koženými kabáty a trenčkoty, nadále se budou objevovat ležérní kalhotové obleky i sexy flare kalhoty. Milovnice pánských svetrů se zipy nebo výstřihy do V mohou být rovněž klidné a malý comeback zažijí i saténové sukně. Co se týče topů, vsaďte na přiléhavé úplety nebo rovnou body. A prostřihy či Y2K vzory také nebudou mimo.

Loading
Loading
Loading
Loading

Jaké základy šatníku diktují přehlídky pro jaro a léto 2022? Dozvíte se v následujících kapitolách. >>>