Street style v Kodani

Street style v Kodani Zdroj: Profimedia.cz

Základy šatníku pro rok 2023: 6 (staro)nových kousků, které musíte mít

I když jako základy šatníku označujeme nadčasové kousky, které můžeme nosit po mnoho let, pojďme si upřímně říct, že ani jim se nevyhýbá působení aktuálních trendů. Co by tedy nemělo chybět ve vaší startovací módní výbavě pro rok 2023?

Béžový trenčkot

Starý dobrý béžový trenčkot se vrací, i když ve skutečnosti samozřejmě nikam nezmizel. Naposledy se objevil v jarních kolekcích Dior, Givenchy, Louis Vuitton, Valentino Khaite, Courregès a pochopitelně Burberry, a to v té nejklasičtější střihové podobě. O zajímavý update se pokusil návrhář Jonathan Anderson v kolekci Loewe, který v souladu s trendem zkracování předvedl supermini trenčkot a současně vyslal signál, že oversize není vždy nutnost.

TIP NA VIDEO: Jak nosit trenčkot i v zimě? Inspirujte se outfity podle stylistky Gabriely Zimové

Video placeholde

Courregès 2
Courregès 2 | Zdroj: Profimedia.cz

Loewe
Loewe | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 6

Kožená bunda v pánském stylu

Kožený křivák má doma asi každý, nicméně v posledních letech jeho sláva pohasínala vedle trendu elegantních kožených trenčkotů a sak à la Rachel Green. I to se postupně mění. S rokem 2023 se na přehlídky vrací oversize bundy pánského střihu v sympaticky omšelé podobě, které navazují na módu kožených bomberů. Pravda však je, že kožená móda nadále zůstává rozmanitá a každý si může vybrat, jaký střih je jeho srdci nejbližší – šlápnout vedle skoro nelze.

Courregès
Courregès | Zdroj: Profimedia.cz

Coperni
Coperni | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 6

Tílkové šaty z úpletu

Úpletové šaty vládnou šatníkům už několikátou sezónu a jejich obliba tím nijak netrpí. Naopak – stále nás baví pro svou pohodlnost a univerzální využití. Návrháři navíc v poslední době čím dál častěji upouštějí od komplikovaných prostřihů, které se s úpletovými materiály pojí, a navracejí se k jednodušším podobám. V nadcházejících měsících tak využijete třeba přiléhavé tílkové midi šaty s rozparkem ve stylu kolekce Michael Kors nebo kodaňské značky The Garment.

Michael Kors
Michael Kors | Zdroj: Profimedia.cz

The Garment
The Garment | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 6

Široké džíny

Baggy střih kalhot začal do módy pronikat loni díky generaci Z a nyní se přelévá do módního mainstreamu. Základem jsou široké dlouhé nohavice, které se dají v případě potřeby i ohrnout, nižší pas ve stylu boyfriend cut a v případě džín i klasicky modrý odstín. V denimové smršti, která se na nás valí s nadcházející sezónou, půjde o příjemně nekomplikovaný kousek, který se rozhodně vyplatí zařadit do šatníku, pokud ho tam ještě nemáte.

Sakks Pots
Sakks Pots | Zdroj: Profimedia.cz

Dior
Dior | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 6

Basic cropped top

Rok 2023 se ponese ve znamení návratu bokových střihů, který s sebou automaticky vede i comeback zkrácených topů. Sousloví basic bílé tričko tak v módě nyní znamená něco jiného než před pěti lety, kdy byly žádoucí spíše volné pánské střihy. Už loni se do módy začala vracet mikro trička, která vypadají, jako by se srazila v pračce, a tento trend bude pokračovat. V bílé, černé nebo tělové podobě půjde o základní kousek ke kalhotám i sukním.

Coperni 2
Coperni 2 | Zdroj: Profimedia.cz

Sunnei
Sunnei | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 6

Klasický kalhotový kostým

Po éře oversize blazerů a oblekových kalhot se o pozornost hlásí jednoduchý kalhotový kostým. Na přehlídkách Bottega Veneta či Akris byly k vidění tmavé modely s delším, mírně projmutým sakem a kalhotami ke kotníkům. Žádné upcyklované cropped sako nebo široké dlouhé nohavice, které ovládaly uplynulé sezóny, ale devadesátková klasika, kterou by ve svém emancipovaném období ocenila i princezna Diana. A vy ji zase oceníte jako univerzální základ šatníku pro celé spektrum společenských akcí.

Bottega Veneta
Bottega Veneta | Zdroj: Profimedia.cz

Akris
Akris | Zdroj: Profimedia.cz