Zdroj: Profimedia.cz

Zdroj: Profimedia.cz

Nadčasové a kvalitní: Kabelky ve stylu quiet luxury, do kterých se vyplatí investovat

Trendy přicházejí a odcházejí, jestli by ale něco ve vašem šatníku mělo odolávat módním výstřelkům, jsou to kabelky. Investice do designového kousku je samozřejmě velké rozhodnutí, pokud ale zvolíte správný model, bude vám sloužit celý život. Které kabelky jsou natolik kvalitní a nadčasové, že je unosíte i za deset dvacet let?

Ceny Birkin a Kelly Bag každým rokem stoupají do stále větších výšin, a pokud nejste zrovna módní influencerka nebo vášnivá módní sběratelka jako Kim Kardashian či Cardi B, s největší pravděpodobností vám zůstanou zapovězené. Skvělou zprávou ale je, že módní svět zná spoustu dalších ikonických modelů, jejichž ceny i dostupnost se stále alespoň částečně drží zemského standardu.

TIP NA VIDEO: Jak se změnil vzhled kabelek za posledních 100 let?

Video placeholde

Přestože teď možná máte instagramový feed zahlcený trendy kabelkami jako Prada Moon nebo Triangle, nenechte se jejich současnou slávou strhnout. Pokud se rozhodnete udělat velký módní krok a skutečně zainvestujete do designového kousku, rozhodně se řiďte radou dvakrát měř, jednou řež a raději než po aktuálním fashion výstřelku sáhněte po elegantní klasice ve stylu quiet luxury, která vás nezklame ani s přibývajícími roky. Abychom vám případné nakupovací dilema ulehčily, vybraly jsme pro vás šestici modelů, za které bychom daly ruku do ohně.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 7

Fendi Baguette

Ikonická bagetka vloni oslavila čtvrt století na módní scéně a poslední dobou se opět řadí mezi nejžádanější modely na trhu. Obzvlášť velký zájem zaznamenávají vintage kousky z konce 90. a začátku nultých let, které se vyznačují nezaměnitelnými barvami a vzory. Jestli ale radši dáváte přednost nadčasové klasice v černé nebo krémové kůži, Baguette vaše tužby s radostí splní.

Pokračování 3 / 7

Dior Lady Dior

Poprvé byla světu představena v roce 1994, o skutečný otisk v historii i současnosti módy se ale zasloužila princezna Diana. Kabelka se totiž původně jmenovala Chouchou (ve francouzštině miláček), svůj název Lady Dior získala až dva roky po svém uvedení na trh právě kvůli Lady Di, pro kterou se tento model stal neoddělitelnou součástí. Dnes je vysoká poptávka jak po vintage kouscích v neutrálních barvách, tak po módním updatu, který odpovídá požadavkům dnešní doby.

Pokračování 4 / 7

Saint Laurent Le 5 à 7

Čeká tuto drobnou elegantní kabelku na rameno podobně zářný osud jako slavnou birkinku? Je to možné, Le 5 à 7 se totiž řadí mezi kabelky s jedním z nejvyšších investičních potenciálů, který můžete za pár let pořádně zúročit. Její kouzlo spočívá v minimalistickém zpracování a kvalitní černé kůži, které z této kabelky dělají nadčasový model odolávající jakýmkoliv trendovým výstřelkům. Její úsporná velikost zase zajistí, že vám bude dělat ideálního společníka do divadla nebo na romantické rande.

Pokračování 5 / 7

Gucci Jackie 1961

Poprvé světlo světa spatřila už v 50. letech 20. století. Tehdy ale nesla jméno Fifties Constance. Vše se změnilo poté, co byla Jackie Kennedy vyfotografována, jak se touto kabelkou chrání před objektivy dotěrných paparazzi. Kabelka pak byla přejmenována po této významné majitelce a dodnes patří mezi klíčové doplňky italského módního domu. Model Jackie si na konci 90. let oblíbil i tehdejší kreativní ředitel Gucci Tom Ford, který ji v aktualizované verzi vrátil na přehlídková mola. O deset let později totéž udělala i Frida Giannini a vše k dokonalosti dotáhl v roce 2020 Alessandro Michele, který – jako ostatně vše za svého působení v Gucci – proměnil kabelku v moderní kult.

Pokračování 6 / 7

Bottega Veneta Cassette

Italský dům je známý především pro svou typickou proplétanou kůži zvanou Intrecciato. Na kabelce Cassette, která byla pojmenována po svém obdélníkovém tvaru, je ovšem toto ikonické zpracování podstatně zvětšené. Díky provedení sahajícímu od neutrálních odstínů po trendy barvy se z kabelky stala nadčasová záležitost, která bude vypadat nádherně i za několik desetiletí. V posledních letech značka představila také polstrovanou verzi, která působí naducanějším, až obláčkovým dojmem. Který model vás upoutá víc, je zcela na vás.

Pokračování 7 / 7

Loewe Puzzle

Kabelka Puzzle patří mezi nejlepší modely, které britský návrhář Jonathan Anderson za svého působení v módním domu Loewe předvedl. Netradičně zpracovaný kousek vynikající geometrickými prvky se od roku 2015, kdy byl uveden na trh, stal kultem, který dodnes vyhledávají ženy i muži po celém světě. Kabelka zákazníky baví také širokou škálou barev a netradičními kombinacemi odstínů, které z ní umí udělat skutečný statement kousek.