Street style v Kodani

Street style v Kodani Zdroj: Profimedia.cz

Džínový rok 2023: Denim se bude nosit od hlavy až k patě, kreativitě se meze nekladou

Rok 2023 můžeme bez přehánění definovat jako rok denimu. Tento materiál se podle reportu analytické platformy Tagwalk objevil na více než polovině přehlídek pro nadcházející sezónu. Zahrnuje to i takzvané total denim looks – čili džínovinu od hlavy až k patě. Historie samozřejmě zná své momenty, kdy se denim nosil tímto způsobem (vzpomínáme, Britney a Justine!), nicméně letos to návrháři myslí opravdu vážně a plošně. Jakým konkrétním způsobem se denim bude nosit?

Kapsáče

Kdo si letos pořídí džínové kapsáče, získá hned dva trendy kousky v jednom. Denim a oblíbený praktický prvek („Má to kapsy!“) totiž patří k nejzásadnějším trendům roku 2023. Jednou se těmto kalhotám možná budeme znovu smát, nicméně nyní zkusme zavřít obě oči a přijmout fakt, že dvě boční kapsy jsou jen základ – tři a více jsou fashion.

TIP NA VIDEO: Top second handy v Praze, které musíte navštívit

Video placeholde

Gestuz
Gestuz | Zdroj: Profimedia.cz

Givenchy
Givenchy | Zdroj: Profimedia.cz

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 8

Co-ord sety

Co-ord sety topů a sukní se staly hitem letních dovolených a nyní po této cestě kráčí i denim. Ten vás možná nezavede na romantická korza a do pobřežních restaurací, ale na večírky určitě. Denimové sety kalhot a topů jsou zřetelným odkazem k módě přelomu milénia, kdy džíny, samozřejmě značkové a náležitě sexy, nemohly chybět v šatníku žádné party girl.

Dion Lee
Dion Lee | Zdroj: Profimedia.cz

Genny
Genny | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 3 / 8

Patchwork kabáty

Denim nepatří k nejudržitelnějším materiálům a letos se ve velké míře vrací i díky trendu upcyklace. Dalším způsobem, jak ze starších kousků udělat nové, je patchwork, který rovněž nechyběl na jarních přehlídkách. I zde platí, že denimu se v roce 2023 nelze „přejíst“ a i takto výrazné modely můžete směle kombinovat s džínami.

Tomorrow Denim
Tomorrow Denim | Zdroj: Profimedia.cz

Tod's
Tod's | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 4 / 8

Sukně

Džínová sukně o sobě dává vědět už nějaký ten pátek. Perfektně zapadá do konceptu nostalgie po nultých letech, kdy se nosily dlouhé bokové sukně a k nim cropped trička. Z hlediska tohoto přehledu patří ke konzervativnějším trendům, nicméně ani zde se kreativitě meze nekladou. Platí, že čím víc vintage, patchwork nebo vnějších kapes, tím víc 2023.

Altuzarra
Altuzarra | Zdroj: Profimedia.cz

Rejina Pyo
Rejina Pyo | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 5 / 8

Mikro sukně

Ultra krátká skládaná minisukně se loni stala módním hitem díky značce Miu Miu. Ta se letos posouvá jiným směrem, nicméně sukně si dál žije svým životem – a jiní návrháři se rozhodli, že by jí slušel denim. Malé skládané modely s nízkým pasem navazují na stávající trend školních uniforem a především na odkaz zběhlé rebelky ve stylu Britney Spears.

Dion Lee
Dion Lee | Zdroj: Profimedia.cz

KNWLS
KNWLS | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 6 / 8

Cropped bundy

Letošní rok zasáhne obecnější trend cropped svršků a džínové bundy nemohou chybět. V přehlídkovém stylingu se často pojily s bokovými džínami, aby vynikl nástup (staro)nové siluety akcentující odhalené břišní partie. Současně ale zapadají do aktuálních tendencí upcyklovat oversize kousky na zkrácené – žádoucí jsou nezačištěné lemy i nejrůznější díry či ozdoby.

Ganni
Ganni | Zdroj: Profimedia.cz

Philipp Plein
Philipp Plein | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 7 / 8

Bunda přes kalhoty

Denim on denim on denim… je trend, který při kreativním stylingu může vypadat třeba jako na fotkách níže, v praxi si lze samozřejmě podobně přes džíny uvázat ještě bundu. Možná to není kdovíjak objevné, nicméně je to jasný signál i směrem k zákazníkům, aby se nebáli nakládat s denimem nápaditě – třeba i zajímavým vrstvením nebo tím, že si bundu uvážou naopak.

Burberry
Burberry | Zdroj: Profimedia.cz

Courregės
Courregės | Zdroj: Profimedia.cz

Pokračování 8 / 8

Fúze

Napůl džíny, napůl třeba kožené kalhoty – i takové kreace byly k vidění na přehlídkách pro jaro 2023. Je to další důkaz, že denim pro návrháře představuje surový materiál, se kterým si letos mohou dělat opravdu, co chtějí. Jediným mantinelem je udržitelnost, i ta nás ale zavádí do nepoznaných kombinací. Končí díky tomu éra jednoho stylu, jakým byly třeba skinny jeans?

Stella McCartney
Stella McCartney | Zdroj: Profimedia.cz

Jacquemus
Jacquemus | Zdroj: Profimedia.cz