Boho chic i shiny disco: Tyto trendy v roce 2022 ovládnou kabelky a boty

4. ledna 2022 • 06:00
 • Rok 2022 přivede na scénu módních doplňků několik comebacků a přepíše dosavadní pravidla jejich kombinování.

  Matchy matchy

  Jedním z nejčastějších přehlídkových trendů pro jaro a léto 2022 byla barevná konzistence; a to i v případě doplňků. Návrháři vzkřísili pravidlo, že kabelky a boty mohou být stejného odstínu (módní domy Bottega Veneta a Dior vsadily na crazy oranžovou), hojně se však objevovaly i celozelené, tyrkysové nebo fialové uniformy. Nejvýrazněji tuto tendenci prosazoval módní dům Fendi, který monochromně sladil všechny přehlídkové outfity a kabelky – klidně i do jednotných barevných pruhů.

  TIP NA VIDEO: Seznamte se, tohle je barva roku 2022!
  Barva roku 2022 VIDEO Videohub

  Matchy matchy: Versace Matchy matchy: Versace Autor: Profimedia.cz
  Matchy matchy: Fendi Matchy matchy: Fendi Autor: Profimedia.cz
 • Kyblíčky

  Máte doma kabelku ve tvaru kyblíčku, kterou jste si pořídila někdy kolem roku 2017? Tak ji klidně zase vytáhněte ze svého dust bagu, protože její čas přichází. Překvapivě slaví comeback už po pěti letech – a proč vlastně ne? Jednak zapadá do širšího trendu kabelek do ruky a jednak často mívá i praktický crossbody řemínek, který vám ty ruce uvolní. 

  Kyblíčky: Louis Vuitton Kyblíčky: Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
  Kyblíčky: Michael Kors Kyblíčky: Michael Kors Autor: Profimedia.cz
 • Disco 2000

  Rok 2022 již nepokrytě koketuje s trendy, které ovládaly společnost před dvaceti lety. Módě tehdy dominoval styl popových hvězd a bohatých party girls. Paris Hilton a tehdy ještě neznámá stylistka Kim Kardashian učinily zářez do kolektivní paměti svými metalickými mega kabelkami LV Miroir od Marca Jacobse, kterými završily éru pozlátkového disco stylu. A nyní vše nasvědčuje tomu, že metalické kabelky ve spojení s provokativně pouťovým stylingem se vracejí.

  Disco 2000: Isabel Marant Disco 2000: Isabel Marant Autor: Profimedia.cz
  Disco 2000: Tom Ford Disco 2000: Tom Ford Autor: Profimedia.cz
 • Korzetové šněrování

  Milovnice dekadentní romantiky a historizujících prvků, zpozorněte. Nejenže byly jarní přehlídky plné nejrůznějších korzetů a bustierů přes šaty, trend sexy šněrování postihl i boty. A je to rozhodně pohodlnější než si nechat svázat trup. O to víc, že viktoriánskou manýru v podobě kombinovaného zavazování nebo ozdobných knoflíčků tentokrát doprovází ultra pohodlná masivnější podrážka. 

  Korzetové šněrování: Valentino Korzetové šněrování: Valentino Autor: Profimedia.cz
  Korzetové šněrování: Louis Vuitton Korzetové šněrování: Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
 • Návrat krokodýla

  Další návrat do nedávné minulosti, tentokrát v podobě efektu krokodýlí kůže. Nejde možná o vlajkový trend, který by ponoukal k novým nákupům, ale je to důkaz, že móda se točí nejen po generacích a dekádách, ale klidně už po pěti letech. A pro nás, které jsme tomuto trendu podlehly už dříve, je to signál, že kabelky s elegantním embosovaným vzorem můžeme opět vytáhnout – obzvlášť, když se pod něj podepisují i luxusní brandy jako Balenciaga nebo Fendi. 

  Návrat krokodýla: Balenciaga Návrat krokodýla: Balenciaga Autor: Profimedia.cz
  Návrat krokodýla: Fendi Návrat krokodýla: Fendi Autor: Profimedia.cz
 • Satén

  Satén patří k nejoblíbenějším materiálům posledních let. Stojí za návratem slip dress, mezi každodenní kousky se vyšvihly saténové sukně, ze zbytků pak módní značky šijí třeba látkové gumičky. Botám se však tento delikátní materiál spíš vyhýbal. To se postupně mění s tím, jak na popularitě nabývají značky typu Amina Muaddi, které díky saténu nabízejí celou barevnou škálu střevíčků. Na přehlídkách zase jeho ženskost vyvažovaly masivní spony kolem kotníků

  Satén: Tom Ford Satén: Tom Ford Autor: Profimedia.cz
  Satén: Louis Vuitton Satén: Louis Vuitton Autor: Profimedia.cz
 • Mini, mikro

  A do třetice návrat, který asi nikdo nečekal, neboť jsme se tohoto doplňku v posledních letech nabažily až až. Ale přesto jsou zpátky – mini, nebo spíše mikro kabelky. Dáte to nich maximálně rtěnku, a z hlediska praktičnosti tak jde spíše o šperk než o skutečně funkční doplněk. Na přehlídkách často doprovázely společenské róby, nicméně v některých případech byly samy doprovázeny většími kabelkami, kam nacpete vše ostatní. Mimochodem, trendu dvojích kabelek fandí v seriálu A jak to bylo dál… i Sarah Jessica Parker

  Mini, mikro: Valentino Mini, mikro: Valentino Autor: Profimedia.cz
  Mini, mikro: Versace Mini, mikro: Versace Autor: Profimedia.cz
 • Boho chic

  Slyšíte to cinkání? To jsou ozvěny stylu boho chic, jehož sláva vrcholila před patnácti lety. Tehdejší It girls v čele se Siennou Miller se zamilovaly do všeho, co mělo třásně. Nosily se gladiátorské sandály a vrstvily se gypsy šperky s cinkrlaty a medailonky (třeba Kate Moss si zamilovala mincové řetězy a náušnice značky Ben Amun). Přesně tohle cinkání se ozývalo i v aktuálních kolekcích, jen místo náhrdelníků zdobily zlaté mince (a cvočky) právě ty gladiátorské sandálky.

  Boho chic: Altuzarra Boho chic: Altuzarra Autor: Profimedia.cz
  Boho chic: Valentino Boho chic: Valentino Autor: Profimedia.cz

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy