Skandinávky vědí, jak být i v zimě chic. Sázejí na tyto svrchníky!

Tento týden probíhá oblíbený Copenhagen Fashion Week. A to vedle přehlídek znamená jediné: je tu pořádná dávka optimistického street stylu! Protože v Kodani je počasí podobné jako u nás – čili zima a sem tam otravný déšť – patří tahle inspirace zároveň k těm praktičtějším.

Únorový fashion week v Kodani je takovým předskokanem velké čtyřky, která si předává žezlo módních týdnů poté – 11. 2. začíná New York a poslední den v měsíci se přesouváme do Paříže. U Kodaně je výhodou, že tam panuje nekompromisní zima, současně ale zdejší street style patří k nejbarevnějším. Umíte si představit lepší vzpruhu v době, kdy – co se módy týče – jedeme na autopilota a denně na sebe bereme spacákové péřovky?

TIP NA VIDEO: Jaké trendy ovládnou letošní jaro?

Kodaňský street style, který vynesl do světa značky jako Ganni, Saks Potts nebo Skall Studio, se nesl přesně v duchu své tradice – nechyběly hravé barevné kombinace ani párování elegantních a outdoorových kousků. Sešly se zde krátké prošívané péřovky i dlouhé elegantní kabáty, klasické lodičky i nejteplejší sněhule, k vidění byly zajímavé pokrývky hlavy jako chlupaté fuzzy hats, balaclavy nebo klapky (!) na uši.

Street style v Kodani
Street style v Kodani

Tím vším však nápadně prostupovala docela nová tendence – snad nikdy nebylo zrovna u Skandinávek k vidění tolik kožených bund, křiváků s beránkem a outfitů v motorkářském stylu. Žádná barevná kůže jako v létě, jen klasické odstíny černé a hnědé, zipy a přezky. Definitivně se potvrdila také zvěst, že comeback oslaví kabelka z počátku tisíciletí – oblíbená City od Balenciagy, které se podle vzhledu říká také Moto Bag a kterou před jednadvaceti lety navrhl Nicolas Ghesquière.

Street style v Kodani
Street style v Kodani

Fotogalerie: Podívejte se na další fotky z kodaňského fashion weeku