Móda z ulic New Yorku: Inspirace Carrie Bradshaw i Samanthou Jones

Jestli je vám líto, že už jste zhlédla všechny díly seriálu A jak to bylo dál…, a máte za sebou i dokument o jeho natáčení, možná pro vás máme malou útěchu. Móda, která si nezadá s tou seriálovou totiž v ulicích New Yorku žije dál – minimálně v rámci uplynulého fashion weeku.

V tomhle „pokračování“ sice neuvidíme Carrie Bradshaw, ale její cool mladou sousedku Lisette. Ano – její představitelka, herečka Katerina Tannenbaum, totiž jako správná Newyorčanka vyrazila na několik přehlídek v rámci místního fashion weeku. Fotografové ji zachytili nejprve v džínách s nízkým pasem, který nejspíš brzy uvidíme všude, a následně v pastelově žlutých šatech návrhářky Ully Johnson. Akci si nenechala ujít ani herečka Sarita Choudhury alias nová kámoška Carrie Seema.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy ovládnou letošní jaro?

Sedm trendů, které budou kralovat na jaře 2022 VIDEO Videohub

Herečka Katerina Tannenbaum
Sarita Choudhury na NYFW

Duch oblíbené fiktivní sloupkařky byl nicméně také přítomen. Kde jinde působí outfit, jemuž dominuje dlouhá tylová sukně, tak samozřejmě, jako právě v New Yorku? Carrie mu ostatně prošlapala cestu důkladně. Kromě krátké tutu sukýnky ve znělce seriálu se variace na tento kousek objevuje i ve dvou epizodách Sexu ve městě a jeho reminiscenci jsme zažili i v A jak to bylo dál… – to když si šla hlavní postava koupit kafe do večerky nedaleko svého apartmánu.

Street style v New Yorku
Street style v New Yorku
Carrie Bradshaw v pokračování And Just Like That Autor: Profimedia.cz

Mimochodem, jestli vám v rebootu slavného seriálu chyběla Samantha Jones a její sexy outfity ve stylu power woman, pak můžete být v klidu. Aktuální street style na ni nezapomněl. Přesně jak to uměla jen ona, i zde byly k vidění výrazné monochromní outfity v odstínech červené a růžové. A ty masivní zlaté šperky by bezesporu také ocenila.

Street style v New Yorku
Street style v New Yorku
Samantha Jones v Sexu ve městě milovala monochromní, ale výrazné outfity

Je fajn vidět, že newyorský street style takto ožívá a znovu nachází svou osobitou tvář. Po letech, kdy kdysi nejdůležitější módní event bojoval nejprve s odlivem velkých jmen a posléze s pandemií, se zdá, že se mu vrací šťáva. Na módních molech na Manhattanu i v Brooklynu se střídala pestrá, ale také relevantní směsice jmen, jako je Proenza Schouler, Christian Cowan, Dion Lee, Altuzarra, Khaite, Eckhaus Latta, Carolina Herrera, Coach, Bevza, Gabriela Hearst, Michael Kors či LaQuan Smith (o jeho přehlídce se hodně mluvilo i proto, že na ní předváděla také teď už expřítelkyně Kanyeho Westa Julia Fox). A jestli k prominenci newyorské módní scény nepřímo přispěl i seriál A jak to bylo dál…, je to vlastně dokonalá symbióza.

Jaké další outfity byly k vidění v New Yorku? Podívejte se do galerie: