Móda z ulic New Yorku: Takovou energii fashion metropole už léta nezažila

3 min čtení

3 min čtení

Září tradičně ožilo nejen novým školním rokem, ale také módou – a virtuální prezentace poprvé po dvou letech zůstávají jen pouhou vzdálenou vzpomínkou. Naopak! Kdo trpí na FOMO, musel mít při sledování dění v rámci letošního podzimního newyorského fashion weeku opravdu velké pnutí. V následujícím článku shrnujeme to nejpodstatnější – ale také ten nejlepší street style z NYFW.

Kdo si během pandemie myslel, že to po ní fashion weeky budou moci zabalit, jelikož se většina dění přirozeně a pohodlně přesune do online prostředí, se nemohl mýlit víc. New York Fashion Week se letošní zářijovou edicí vrátil v plné síle, a dokonce v lepší formě než před covidem. Tehdy se totiž potýkal s odlivem zajímavých návrhářů, kteří raději odcházeli prezentovat své kolekce do Evropy (například Thom Browne nebo Proenza Schouler) a s vlažným zájmem evropských nákupčích.

TIP NA VIDEO: Podívejte se, jak vypadal podzimní Mercedes-Benz Prague Fashion Week očima redakce Ženy.cz

Kdysi nejdůležitější fashion week tak na pár let ztratil jasnou identitu a trochu se hledal. Nakonec mu paradoxně pomohlo i hnutí Black Lives Matter, které ho posunulo nejen k větší diverzitě, ale i tvůrčí autenticitě. K prominenci newyorské módní scény pak loni velkou měrou přispěl i comeback seriálu Sex ve městě v podobě volného pokračování A jak to bylo dál…, jehož vliv probleskoval jarním street stylem. Nostalgie zkrátka pomáhá a vzpomínání na nultá léta se bez Upper East Side neobejde. A nyní? Kdo ze slavných nebyl tento týden v New Yorku, ten zkrátka nebyl. Podívejte se, jaké události hýbaly zdejší scénou.

Jaké události hýbaly NYFW? Čtěte v následujících kapitolách. >>>