Vlasy vyfoukané jako od kadeřníka? Vsaďte na trend z TikToku!

Pokud alespoň trochu sledujete sociální sítě (a zejména pak TikTok), nemohl vám uniknout hit posledních týdnů. Vlasy vám během chvíle promění v dokonalé lokny i v perfektně vyžehlenou hřívu. Řeč je samozřejmě o kulmofénech: dost možná jediném produktu, který vaše hříva právě teď potřebuje.

K hladkému, dokonale bouncy účesu už není potřeba protrpět hodinu před zrcadlem s kulatým kartáčem a fénem v ruce. Stejně tak není nutné se ohánět větou, že hezkou foukanou vám udělá jen kadeřník. Aktuální vlasové trendy zažívají novou vlnu obliby kulmofénů: vysoušečů, které se díky různým nástavcům rázem promění třeba v kulmu či kulatý kartáč a během pár chvil vytvoří krásné přirozené lokny, nebo naopak na kartáč plochý, který vám vlasy pro změnu perfektně vyžehlí.

TIP NA VIDEO: Naučte se vytvořit vlny pomocí žehličky na vlasy

V obchodech je seženete hned pod několika názvy, což se na první dobrou může jevit jako dost matoucí. Jednou jsou tyto produkty označené jako kulmofény či termokartáče, jindy je najdete pod anglickými pojmy hot brush, hair-dryer brush nebo blow-dryer brush. Důležité je vědět, že název vždy znamená totéž. Nemusíte se tedy děsit, že každý z produktů slouží k jiným účelům. Zaměřte se tedy spíše na výběr vhodných nástavců.

Jak kulmofény používat? Úplně stejně, jako kdybyste se šla fénovat klasickým vysoušečem vlasů. Základem je samozřejmě sprej, který vlasy ochrání před teplem. Zároveň nechte svou hřívu alespoň trochu proschnout. Když totiž fén pustíte na zcela mokrou hlavu, vystavíte prameny zbytečně velkému teplotnímu šoku. Dejte jim tedy chvíli oddych a až pak se pusťte do práce. Dobrou zprávou stejně tak je, že kulmofény se hodí pro jakýkoliv typ vlasů.

Loading

Zkušenost přímo z redakce

Kulmofény bych vám nedoporučovala, kdybych s nimi neměla vlastní zkušenost. Před pár týdny jsem si jeden půjčila od kamarádky, jejíž účes jsem nemohla přestat obdivovat. I po dvou dnech od vyfoukání vypadal jako ze salonu. A jelikož máme podobný typ vlasů – tedy hodně silné, husté a vlnité – řekla jsem si, že tomu dám šanci.

Manipulace byla ze začátku trochu krkolomná, neboť na jejím fénu byly šipky pro dva směry natočení vlasů a já nevěděla, jak sladit samonatáčení s vlastním pohybem ruky při fénování. Po chvíli jsem ale na princip přišla a náhle to šlo jako po másle. Bylo skvělé mít jednu ruku volnou a nemuset zápasit s kartáčem, fénem a ještě šňůrou. Výsledek? Do pěti minut byly vlasy hotové a vypadaly skvěle. A stejně jako v případě kamarádky, také u mě zůstaly perfektní i druhý den (kterému předcházel dosti bujarý večer a noc).

Kde sehnat ty nejlepší kulmofény, se dozvíte v galerii: