Dlouhé mikádo, nebo rovná ofina? 7 největších vlasových trendů podzimu | Ženy.cz
 


Dlouhé mikádo, nebo rovná ofina? 7 největších vlasových trendů podzimu

16. srpna 2021 • 06:00
 • Dlouhé mikádo, nebo rovná ofina? 7 největších vlasových trendů podzimu

  V první řadě je nutné zdůraznit, že i během prvních chladnějších měsíců s námi zůstane jak rebelsky sestříhaný shag, tak i záclonková ofina. Oba hity, které známe už z jarní a letní sezóny, ovšem postupně doplní dalších sedm klíčových trendů, z nichž většina je velmi dobře nositelná. Co na ně říkáte? Přesvědčí vás dát vlasům nový nádech?

  Zdá se, že podzim, co se nových střihů a barev týká, zas tak radikální nebude. To ale neznamená, že byste si neměla dopřát dostatečné oživení. Trendy se ponesou především na vlně příjemné, ale nijak přehnané rebélie, která vám pomůže vyniknout. O slovo se ale přihlásí i nedbalá elegance, která nebude vyžadovat zase tolik snahy a času stráveného před zrcadlem.

  TIP NA VIDEO: Osm chyb, které děláte v péči o vlasy
  Osm chyb, které děláte v péči o vlasy VIDEO mojezdravi.cz/ccmixter.org

  Rovně střižená krátká ofina

  Ofina je už od jara asi vůbec největším vlasovým hitem roku 2021. Nejde tedy jinak, než začít právě u ní. Přestože mezi trendy se i nadále bude držet ta bohémská ve stylu herečky Farrah Fawcett, během podzimu se stále častěji budeme setkávat i s verzí, která je střižená zcela rovně, většinou těsně nad úrovní obočí. A skvěle se bude hodit především k dlouhým rovným kadeřím.

  Článek pokračuje na další straně >>>

 • Hřejivá zrzavá

  Existuje vůbec nějaká více podzimní barva? Miluje ji Gigi Hadid i Ashley Benson. Sytě zrzavá barva s tmavšími kořínky, laděnými do mahagonu se bude krásně hodit k posledním teplým paprskům brzy zacházejícího slunce a spadanému, barevnému listí. Pokud budete chtít hledat další inspiraci, pusťte si znovu netflixovský seriál Dámský gambit. Zdá se totiž, že módní i vlasové vlivy z této série budou rezonovat ještě dlouho.

 • Dlouhé mikádo

  Délka pod uši? Jistě, proč ne. Ale nebojte se vlasy spustit ještě o pár centimetrů níž. Letos poletí mikádo zejména v kombinaci s jemnými přirozenými vlnami a samozřejmě i ofinou – a to jak ve verzi „záclonek“, tak ve zmíněné zkrácené variantě s lehce punkovým nádechem.

 • Foilayage

  Co ten prazvláštní název znamená? Ve své podstatě jde o novou verzi oblíbené techniky balayage. Jen s tím rozdílem, že při foilayage se využívají navíc folie, které znáte z klasického melírování a celkově umocňují barevný rozdíl. Výsledkem tak jsou o něco světlejší pramínky než u balayage, zároveň ale působí stále velice přirozeně. A nejlépe technika samozřejmě vynikne v objemných vlnách.

 • Světlé melíry v černých vlasech

  Není to tak dávno, co influencerkám i hvězdám, jako je třeba Dua Lipa, rámovaly tvář na blond obarvené prameny jinak černých vlasů. Teď se tento black and white trend vrací v trochu rozvernější podobě. Obarvit si totiž můžete klidně jen jeden pramen (například v ofině) nebo si vybrat několik ledabylých sekcí po celé hlavě, případně si nechat podbarvit spodní část u krku. Jediným pravidlem letošního barvení totiž je, že žádná pravidla neexistují.

 • Drdol s kudrlinami

  Vlasy stažené do nedbalého drdolu. Tento účes není určen jen pro kocovinová rána či horké dny, kdy byste nejraději neměla vlasy žádné. Na podzim pojede především verze s nespočtem kudrlinek vykukujících podél obličeje i přímo z drdůlku. Zcela jednoduché, bez práce a přitom dost efektní. A pokud přeci jen toužíte po nějakém dalším oživením, nebojte se sáhnout po perlové či zlaté čelence.

 • Vepředu byznys, vzadu party

  Mullet i shag vcházejí do své podzimní verze a jen tak se loučit nehodlají. Pokud jste těmto troufalým střihům přišla na chuť a navíc jste majitelka vlnitých či kudrnatých vlasů, nebojte se tomuto trendu naplno otevřít i v nadcházejících měsících. Neméně dobře ale bude look vypadat i s naopak zcela vyžehlenými a uhlazenými vlasy, kterým bude dominovat krátká, lehce podfouknutá ofina.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Horoskopy