Jak si doma vyrobit platinovou hřívu? Vyzkoušené rady od blondýnky

Nosila ji božská MM, Cara Delevingne, Taylor Swift i ženy z klanu Kardashianových. Lesklá a živá platinově blond hříva je silný statement. Ten, kdo ji má, se může stylizovat tu do křehké fantasy bytosti, tu do člena rockové kapely. Toužíte po ní také? Samozřejmě bude nejlepší zajít ke kadeřníkovi, pokud se vám ale z nějakého důvodu nechce, zvládnete to i doma. Jak? Já to dělám už šestým rokem a podělím se s vámi o všechny znalosti a tipy, co jsem za tu dobu nasbírala a vyzkoušela sama na sobě.

Toužíte po platinové hlavě? Než se rozhodnete vyrazit na tu dlouhou pouť, na jejímž konci spočinete s krásnými, lesklými bílými (nebo lehce stříbřitými) vlasy, zvažte několik věcí; bude to stát peníze, budete se muset často dobarvovat, budete se o to muset starat, a i když to uděláte sebelépe, tak či tak si vlasy trochu zničíte. Pokud vám nic z toho nevadí, můžeme pokročit dál.

V tomto bodě bych chtěla uvést, že si vlasy na blond sama doma barvím od roku 2015. Dvakrát jsem si je musela ostříhat na krátko kvůli míře poškození a až teď, v roce 2021, jsem spokojená s jejich barvou i kondicí. Informace, které vám předám, jsem posbírala v průběhu let v diskuzních fórech, ve videích kadeřníka Brada Monda a sama na sobě je otestovala. Kromě obecně platných faktů vám předám několik osobních tipů, berte ale na vědomí, že uvedené tipy fungují na mých středně jemných, rovných, od přírody popelavě blond vlasech. To znamená, že na těch vašich možná něco z toho fungovat nebude.

Zároveň vám domácí přechod na platinovou blond doporučuji pouze v případě, že máte dosud nebarvené nebo alespoň z 80 % odrostlé vlasy. Pokud máte už barvenou, přirozeně hodně tmavě hnědou nebo přímo černou hřívu, radši běžte ke kadeřníkovi. Opravdu.

Článek pokračuje na další straně. >>>