Trendy inspirace na svatební účesy pro rok 2022.

Trendy inspirace na svatební účesy pro rok 2022. Zdroj: Instagram @cintiapjasso

Trendy inspirace na svatební účesy pro rok 2022.
Trendy inspirace na svatební účesy pro rok 2022.
.
Trendy inspirace na svatební účesy pro rok 2022.
Trendy inspirace na svatební účesy pro rok 2022.
41
Fotogalerie

Trendy svatební účesy 2022: Vsaďte na přirozené lokny nebo klobouk

Hledáte osobitý účes pro vaši nadcházející svatbu, ale nacházíte jen stokrát ohrané drdoly a boho věnečky? Máme pro vás pětici netradičních nápadů, které vezmou veselky tento rok útokem a zaručí, že váš velký den nikdo jen tak nezapomene.

Než se pustíme do přiblížení svatebních vlasových trendů pro rok 2022, pojďme si připomenout pár užitečných věcí, které se vám při výběru účesu a případně i kadeřníka mohou hodit.

Jak zvolit správný účes?

Jistě, hledat inspiraci na internetu není od věci. Myslete při tom ale na to, že by celý svatební den měl primárně odrážet vaši osobnost a nikoho jiného. Ne nadarmo se říká, že když dva dělají totéž, není to totéž. Proč tedy svůj den proměnit v kopii svatby své kamarádky, influencerky nebo celebrity?

TIP NA VIDEO: Jak se měnily svatební účesy v průběhu let?

Video placeholde

Při plánování účesu si nejprve tedy ujasněte své preference. Zamyslete se, jak vlasy nosíte během běžných dní. Necháváte je rozpuštěné? Nebo preferujete culík či drdol? Svatba je náročná záležitost a není nic horšího než strávit celý den v účesu, který vám není pohodlný. Zároveň se nesnažte zbytečně vymýšlet složité kombinace, které byste si jinak nikdy na hlavě nevytvořila. Vaše hříva (stejně jako šaty) by měla reflektovat vaši osobnost a měla by s vámi souznít.

Až budete mít v těchto věcech jasno, nastává čas najít kapku inspirace. Prohledejte Instagram, Pinterest, případně se inspirujte následujícími vlasovými trendy, které najdete na dalších stranách tohoto článku. Vytvořte si moodboard a zkuste si v jednoduchosti popsat, jak by vlasy měly vypadat. Tak si ujasníte svou představu a lépe ji poté vysvětlíte i své kadeřnici.

Na co se připravit před velkým dnem?

Rozhodně není od věci si domluvit s kadeřnicí zkoušku účesu. A nemusí zůstat jen u jednoho setkání. Nejprve se s kadeřnicí můžete sejít a společně účes vymyslet. Poté není od věci si jej znovu vyzkoušet rovnou i s líčením, případně se šaty, pokud je máte k dispozici dříve než den před svatbou.

Při zkoušce účesu se v něm proběhněte, vyzkoušejte pár rázných pohybů, skákejte, tancujte… Tak poznáte, jak se vlasy chovají v pohybu, kterého na svatbě přece jen trochu mít budete. Jen díky tomu zjistíte, že jste si zvolila přesně to, co na svůj velký den budete potřebovat.

Trendy svatební účesy najdete na další straně. >>>

Pokračování 2 / 6

Perlová mánie

Pearlcore vládne roku 2022 na plné čáře, a tak není divu, že se jeho vliv dostává i do svatební sféry. Letos perly najdete téměř na všech doplňcích pro nevěstu. Ve vlasech pak nejlépe vyniknou v podobě netradiční perlové čelenky. Klidně ale můžete zvolit i variantu perlových sponek nebo nalepovacích kamínků, které krásně pozvednou třeba elegantní uhlazený drdol.

Pokračování 3 / 6

Tak trochu jiná mašle

Už vás nebaví okoukané boho účesy, které v posledních letech byly k vidění skoro na každé svatbě? Vůbec se vám nedivíme! Pusťte se proto do něčeho nového, co osloví jak majitelky rovných kadeří, tak vln. Pokud milujete zaplétané vlasy, případně sepnuté pramínky na temeni, požádejte kadeřnici, aby vytvořila efektní mašli nebo uzel přímo z vašich vlasů. Kadeře pak nechte zcela přirozené, další příkrasy a doplňky již nebudou potřeba.

Pokračování 4 / 6

Možná se tak narodila…

Žádná změna vaší běžné textury vlasů. Rovné nechte rovnými, vlnité vlnitými, kudrnaté kudrnatými. Postupně vcházíme do doby, kdy jsou přirozené, nijak nepřikrášlované vlasy ceněné mnohem víc než složité účesy. A to platí i o svatbách. Nechte si tedy vlasy spuštěné, pouze je zafixujte tak, aby vám vydržely po celý den. Uvidíte, že přirozenost vám bude slušet a hlavně nebudete muset během svatby řešit, zda je každý pramen na svém místě a jestli vám náhodou někde nečouhá sponka.

Pokračování 5 / 6

Netradiční doplněk

Hit mezi svatebními doplňky? Bílý klobouk se širší krempou. Zdá se, že netradiční svatební prvky budou stále nabírat na významu, a nelze tomu než tleskat. Veselek jako přes kopírák už bylo až až. A věřte, že nevěstu v klobouku si jen tak někdo nesplete. Můžete k němu přidat také jednoduchý závoj, perfektně ale bude vypadat i sám o sobě. A navíc se vám rozhodně v šatníku neztratí ani po vašem velkém dni.

Pokračování 6 / 6

Jako hollywoodská hvězda

Když vlny, tak opravdu pořádné! Pokud chcete mít na svatbě vlasy rozpuštěné, zároveň ale svému looku chcete dodat trochu glamu, není lepší inspirace než u starých hollywoodských hvězd. Pompézní vlny jsou letos trendem i v účesech na běžné nošení, na svatbu se ale přece jen hodí ještě o něco víc. Pro extra efekt si nechte učesat pěšinku na bok, případně do vlasů přidejte jemné kvítí (nejlépe poslouží klasický šater latnatý neboli nevěstin závoj).