Účesy pro podzimní svatbu: Vsaďte na minimalismus i velké čelenky

11. září 2021 • 06:00
 • Není pochyb o tom, že podzimní svatby mají obrovské kouzlo. Počasí je sice občas nevyzpytatelné, ale spadané listí a atmosféra pestrobarevné přírody udělají váš den nezapomenutelným. Proč tedy do podzimního nádechu nesladit i svatební účes? Zkuste vsadit na přírodní doplňky i výrazné čelenky, které vám pomohou se odlišit od všech ostatních nevěst.

  Žádný svatební look není kompletní bez perfektního účesu. A tím nemyslíme dokonale vyžehlené či naopak uměle navlněné vlasy. Perfektní svatební účes poznáte tak, že souzní se stylem šatů, s tématem svatby a že se v něm nevěsta po celý svůj velký den bude cítit naprosto přirozeně, protancuje v něm klidně celou noc a nebude muset každou chvíli odbíhat do koupelny kvůli úpravě padajících pramenů.

  TIP NA VIDEO: Jak se měnily svatební účesy v průběhu let?
  Jak se měnily svatební účesy v průběhu let? VIDEO youtube.com_Allure/BPŽ

  Podzimní svatby jsou, alespoň co se vlasů týká, mnohem jednodušší. Teploty klesají, tudíž není potřeba oproti letním slavnostem řešit, zda vám v účesu nebude moc horko a zda vydrží v původním stavu po celou dobu veselky. Proč se tedy omezovat na již ohrané drdoly? Zkuste místo toho dát prostor hře s přirozeně rozpuštěnou hřívou, ofinou i doplňky.

  Jako inspiraci vám proto přinášíme pětici nápadů, mezi kterými si vyberete, ať už jsou vaše vlasy rovné, vlnité, dlouhé či krátké. 

  Článek pokračuje na další straně. >>>

 • Jako královna

  Na svatebních instagramových účtech ze zahraničí je najdete pravidelně, v Česku jsou ale k vidění stále jen zřídkakdy. Řeč je o korunkových čelenkách, které dokáží váš svatební outfit vynést do nebeských výšin. Nepředstavujte si ale kýčovité kousky, které byly hitem na sklonku 90. let. Trendem jsou výrazné špičaté a většinou zlaté kousky, které z vás udělají královnu slunce i sebejistou vládkyni. Nádherně vypadají s rozevlátými šaty i éterickými krajkovými modely, doplněnými o závoj.

 • Pro milovnice minimalismu

  Jednoduchý dlouhý cop, culík stažený efektním přírodním provázkem či nízko položený uhlazený drdol s bílou stuhou? Elegance a minimalismus se na svatbách nosí, a co si budeme povídat, v takovýchto účesech se rozhodně budete v záplavě jinak populárních vln rozhodně vyjímat. Příprava vlasů vám navíc nezabere dlouhou dobu a ani údržba během dne nebude potřeba. Co více si ve svůj Den D přát?

 • Dary přírody

  Podzimní lesy a louky jsou plné barevného listí i plodů, které se mohou stát hezkou součástí účesu. Myslet můžete ve velkém – výrazné věnečky plné květin, listů, obilí i drobných větviček jsou stále oblíbenou součástí bohémsky laděných svateb. Spoustu parády ale udělají i drobné detaily, třeba barevné lístky vpletené do copu či drobná podzimní kvítka zakomponovaná do drdolu. Vždy zároveň myslete na to, aby tento účesový prvek ladil i s vaší kyticí, barvou líčení i celkovým barevným pojetím svatby. 

 • Zcela přirozeně

  Proč své vlasy namáhat náročnými účesy, když jim můžete na své svatbě dát maximální prostor vyniknout v celé jejich přirozené kráse? Proč se stydět za svou zcela rovnou hřívu? Nebo proč naopak nenechat své kudrliny dělat si, co zrovna chtějí? Přirozená hříva je na svatbách k vidění stále častěji a nelze tomu nic jiného než tleskat.

  Stačí dodat kapku objemu a zvýraznit texturu. Případně můžete ještě přidat také jednu bohémskou klasiku – dva splétané copánky, které se vzadu spojí v jeden. A pokud máte ofinu, rozhodně nepřemýšlejte o tom, co s ní provést nebo jak se jí zbavit. Nechte ji tak, jak ji nosíte normálně. Vypadat bude perfektně v kombinaci se závojem i bez něj.

 • V hlavní roli doplňky

  Zvolila jste jednoduchý, přirozený účes, ale přeci jen byste celkovému looku chtěla dodat trochu šťávy? Zaměřte se na vlasové doplňky, které jsou vždy sázkou na jistotu, zejména pokud vám na skříni visí minimalistická svatební róba. Kromě jemných zlatých i perlových čelenek, které jsou evergreenem, jenž nikdy nevyjde z módy, můžete zkusit ozdobení copu či ohonu korálky či perličkami nebo zvolit netradiční bílý fascinátor, který se stane neokoukanou náhradou klasického závoje.

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy