Svatební účesy – inspirace podle typu svatby a délky vlasů | Ženy.cz
 


Romantické svatební účesy, minimalistické, jednoduché přírodní nebo květinové

25. března 2018 • 06:00
• Foto: istock.com

Vybrat si účes na svůj velký den není nic jednoduchého. Drdol, rozpuštěné vlasy, květinový věnec nebo ozdobné sponky. Ideální je sladit účes s celou svatbou a samozřejmě je třeba se řídit i tím, co nám nejvíce sluší. 

Trendy

Pokud máte představu o svých svatebních šatech, můžete se pustit do výběru účesu. Jako první zmapujte aktuální trendy, které bývají každou sezónu velmi různorodé, takže si na své přijde opravdu každá z nás. Kdybychom chtěly populární svatební účesy popsat jedním slovem, hodilo by se "ledabylost". Ale pokud toužíte po dokonale uhlazeném složitém drdolu a jste přesvědčená, že je to přesně to, co vám sluší, rozhodně od svého vysněného účesu neustupujte. 

Trendy hovoří jasně, stejně jako loni, tak i letos budou velmi oblíbené přirozeně navlněné vlasy, copy a copánky, ledabylé drdoly, květinové i štrasové ozdoby. Novinkou jsou saténové nebo sametové mašle, které zdobí nízko posazený culík, ale také látkové čelenky, které nosí třeba vévodkyně Kate. 

Ať už se rozhodnete pro drdol nebo nenápadný copánek v rozpuštěných vlasech, nepouštějte se do toho sama. Účes ve svatební den si nechte učesat od šikovné kamarádky nebo ideálně od kadeřnice, kterou si dostatečně předem objednáte a před svatbou k ní zajdete na zkoušku.

Základem většiny svatebních účesů jsou přirozeně navlněné vlasy, se kterými se pak dál pracuje. Pokud máte vlasy dlouhé alespoň na ramena, nemusíte se bát, že by nastal nějaký problém. I z delšího mikáda se dá vyčarovat objemný drdol. Navíc existuje spoustu kadeřnických pomůcek, třeba jako výplně různých tvarů i odstínů, které dodají objem a dají se jednoduše zamaskovat. 

Účesy podle tvaru obličeje

Oválný obličej

Ženy s oválným obličejem se pyšní symetrickými rysy a také tím, že jim většinou sluší všechny střihy vlasů i účesy. Pokud máte oválný obličej právě vy, zapřemýšlejte třeba nad falešným culíkem, který jiným tvarům obličeje nesedí. Vy si můžete díky souměrnosti dovolit i pěšinku uprostřed. 

Kulatý obličej

Pro kulatý obličej jsou typické široké lícní kosti a stejná výška obličeje jako jeho šířka. Ženám s kulatým obličejem nejvíce sluší dlouhé rozpuštěné vlasy s pěšinkou na straně hlavy. Pokud přeci jen zatoužíte po sepnutých vlasech, nechte podél obličeje a na pár dalších místech ležérně rozpuštěné a lehce navlněné pramínky. 

Trojúhelníkový (srdcový) obličej

Máte úzkou čelist a naopak tváře a čelo širší? Sluší vám ofina i patka na stranu a rozpuštěné, lehce navlněné vlasy. 

Čtvercový obličej

Široké čelo a hranatá, nápadná čelist. Sluší vám objemnější svatební účesy, ale také uhlazené, díky kterým vyniknou vaše výrazné rysy. Pokud zvolíte rozpuštěné vlasy, rozhodně je navlňte. Rovné jako hřebíky vám nelichotí!

Vlasové ozdoby

Nejoblíbenější ozdobou dělanou přímo z vlasů jsou nejrůznější druhy copů a copánků. Můžete si nechat z copu splést krásnou čelenku nebo jen několika drobnými copánky ozdobit drdol.

Další velmi oblíbenou ozdobou jsou živé květiny, které dohromady s copánky a navlněnými vlasy vytváří ležérní a jednoduchý, ale přesto tolik efektní účes. Můžete vsadit na věnce z živých květin, sponky s umělými kvítky nebo třeba jen jeden květ z vaší kytky připevnit mezi záplavu loken.

Kromě květin jsou samozřejmě v kurzu i jiné ozdoby. Pokud si potrpíte na třpyt, vsaďte na štrasové spony a sponečky, kterými můžete jen tak ležérně připnout libovolný pramínek nebo jimi ozdobit obvod drdolu. Nezapomeňte ani na letošní novinky v podobě látkových mašlí a čelenek. 

Inspiraci můžete najít v naší galerii. Favority si vytiskněte nebo uložte do telefonu a poraďte se se svou kadeřnicí, který je pro váš tvar obličeje, barvu vlasů a celkový styl svatby ideální. Nakonec vám kadeřnice na míru vytvoří třeba kombinaci třech vámi vybraných účesů tak, aby vám dokonale sedla. 

Nejkrásnější svatební účesy:

Fotogalerie

1 fotografie

Zajímají vás nejnovější svatební trendy z přehlídek, tipy na nejkrásnější šaty, účesy, kytice, chcete inspiraci na nejromantičtější místa, kde se vdávat a kdy a co je potřeba zařídit? To vše a mnohem více inspirace a užitečných informací najdete v našem speciálu Dokonalá svatba. Naplánujte si s námi vaši svatbu snů!

Jdi na homepage Zpět na začátek

Dokonalá svatba

Plánování a harmonogram Svatební inspirace Cena svatby Místo svatby Svatební tradice Svatební šaty Svatební účesy Snubní prstýnky Svatební kytice

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámenídekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!

 

Horoskopy