Trendy svatební účesy 2022: Vsaďte na přirozené lokny nebo klobouk

Hledáte osobitý účes pro vaši nadcházející svatbu, ale nacházíte jen stokrát ohrané drdoly a boho věnečky? Máme pro vás pětici netradičních nápadů, které vezmou veselky tento rok útokem a zaručí, že váš velký den nikdo jen tak nezapomene.

Než se pustíme do přiblížení svatebních vlasových trendů pro rok 2022, pojďme si připomenout pár užitečných věcí, které se vám při výběru účesu a případně i kadeřníka mohou hodit.

Jak zvolit správný účes?

Jistě, hledat inspiraci na internetu není od věci. Myslete při tom ale na to, že by celý svatební den měl primárně odrážet vaši osobnost a nikoho jiného. Ne nadarmo se říká, že když dva dělají totéž, není to totéž. Proč tedy svůj den proměnit v kopii svatby své kamarádky, influencerky nebo celebrity?

TIP NA VIDEO: Jak se měnily svatební účesy v průběhu let?

Při plánování účesu si nejprve tedy ujasněte své preference. Zamyslete se, jak vlasy nosíte během běžných dní. Necháváte je rozpuštěné? Nebo preferujete culík či drdol? Svatba je náročná záležitost a není nic horšího než strávit celý den v účesu, který vám není pohodlný. Zároveň se nesnažte zbytečně vymýšlet složité kombinace, které byste si jinak nikdy na hlavě nevytvořila. Vaše hříva (stejně jako šaty) by měla reflektovat vaši osobnost a měla by s vámi souznít.

Až budete mít v těchto věcech jasno, nastává čas najít kapku inspirace. Prohledejte Instagram, Pinterest, případně se inspirujte následujícími vlasovými trendy, které najdete na dalších stranách tohoto článku. Vytvořte si moodboard a zkuste si v jednoduchosti popsat, jak by vlasy měly vypadat. Tak si ujasníte svou představu a lépe ji poté vysvětlíte i své kadeřnici.

Loading

Na co se připravit před velkým dnem?

Rozhodně není od věci si domluvit s kadeřnicí zkoušku účesu. A nemusí zůstat jen u jednoho setkání. Nejprve se s kadeřnicí můžete sejít a společně účes vymyslet. Poté není od věci si jej znovu vyzkoušet rovnou i s líčením, případně se šaty, pokud je máte k dispozici dříve než den před svatbou.

Při zkoušce účesu se v něm proběhněte, vyzkoušejte pár rázných pohybů, skákejte, tancujte… Tak poznáte, jak se vlasy chovají v pohybu, kterého na svatbě přece jen trochu mít budete. Jen díky tomu zjistíte, že jste si zvolila přesně to, co na svůj velký den budete potřebovat.

Trendy svatební účesy najdete na další straně. >>>

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!