.

. Zdroj: iStock.com

.
.
.
.
.
29
Fotogalerie

Rezervujte včas: 7 míst, kde můžete mít svatební hostinu jako z Pinterestu

Svatební hostina jako z Pinterestu dávno není jen výsadou zahraničních nevěst. Také u nás je slušný výběr krásných a fotogenických míst, která nevyžadují sáhodlouhé úpravy, dekorování, popřípadě zakrývání nevhodných židlí či oranžově vymalovaných zdí. Naopak, jejich interiéry i exteriéry jsou jako stvořené pro moderní svatby, které si libují ve vintage nádechu. Stačí si jen vybrat... A včas zarezervovat!

Zatímco před pár lety bylo Česko zemí, kde se svatby konaly nejčastěji na zámku, nová generace nevěst touží po kosmopolitnějším konceptu a současně větším propojení s přírodou. To umožňují nejrůznější zrekonstruované statky a jejich znovuobjevené stodoly. Dřevěné trámoví krásně souzní s vintage pojetím veselky, stromy v zahradě jsou nádhernou dekorací samy o sobě.

Změnil se i přístup majitelů, kteří dobře vědí, co současné nevěsty očekávají, a mají tak sami v záloze připravené potřebné dekorace nebo stylový nábytek. Kde taková místa najdete a jakou nabízejí kapacitu? Vytipovali jsme jich pro vás 7 včetně jednoho nového unikátního hotelu.

Článek pokračuje na následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 8

Herbarium boutique hotel, Olomouc

Loni zkraje léta otevřel v klidné části Olomouce nový butikový hotel Herbarium, který vás okouzlí nejen vnější, ale i vnitřní zahradou. V prostorách restaurace, která pojme až padesát hostů, se totiž mezi lustry rozprostírá živý kapradinový strop, který navíc stále roste. Nevěsty, které uvažují o moderní svatbě s přírodními prvky, tak budou mít o hlavní dekoraci postaráno. Slavnostní ráz prostoru dodávají tři zrcadla v ozdobných rámech. V zahradě Herbaria může proběhnout obřad a najdete zde také několik krásných zákoutí na svatební focení.

Kapacita: 50 hostů na hostině v restauraci + 30 na terase, 15 lůžek

Pokračování 3 / 8

Dvůr Perlová voda, Budyně nad Ohří

Dvůr Perlová voda nedaleko Litoměřic je místem stvořeným pro velké svatby, kde můžete mít vše na jednom místě. Výhodou je zejména velkorysý prostor restaurace, která se nachází pod cihlovou klenbou a která pojme i svatby nad sto hostů. Pokud hledáte rustikální prostory, přijde vám zase vhod zdejší stodola, kde je možné uspořádat menší hostinu nebo obřad při svíčkách – k tomu vám bude k dispozici místní sbírka starých židlí. Hosté bezesporu ocení také zdejší pivovar (s vlastní varnou), kulečník, posezení u krbu nebo bazén.

Kapacita: 100+ hostů na hostině, 102 lůžek

Pokračování 4 / 8

Husí farma Kalhov, Kalhov

Mezi Humpolcem a Jihlavou se nachází husí farma Kalhov, rodinný podnik, který se z malé restaurace a pořádání husích hodů proměnil i ve vyhledávané místo pro svatby. Jestli toužíte po neformálním místě, které má své kouzlo, pak jste tu správně. Obřad se může konat na zatravněném dvoře, k focení jako kulisa dobře poslouží zdejší kamenné zdivo či dřevěná vrata. Prostory restaurace jsou příjemně střídmé, mírně skandinávský nádech jim dodávají černá kamna s naskládanými polínky, světle dřevěné podbití a černé nebo červené židle.

Kapacita: 50+ hostů na hostině, 38 lůžek

Pokračování 5 / 8

Náš mlýn, Ochoz

Náš mlýn, který se nachází na západ od Olomouce, ocení zejména budoucí novomanželé dbající na udržitelnost. Podobné principy samozřejmě můžete dodržet i jinde, nicméně právě zde jsou zakázané ohňostroje i plastové konfety, zato vám rádi zapůjčí dekorace, které tak aspoň nejsou na jedno použití. Ale pojďme k prostorám, jež kombinují původní a moderní zástavbu inspirovanou Skandinávií. Na hostinu je určená zejména prostorná stodola s velkými okny, nicméně je třeba využít externí catering. Spát můžete v jedné z dřevěných chatiček (jedna z nich má dokonce prosklenou střechu).

Kapacita: 60–80 hostů na hostině, 20 lůžek

Pokračování 6 / 8

Villa 603, Příbor

V Beskydech na okraji města Příbor najdete nenápadnou vilu z přelomu 19. a 20. století, která z terasy nabízí úchvatný výhled na Lašsko (zámek Hukvaldy a beskydské pahorky). Jestli z tohoto regionu pocházíte nebo k němu máte vztah a zároveň plánujete menší svatbu, neváhejte. K dispozici vám na hostinu bude rustikální stodola s masivními odkrytými trámy, kovaným lustrem, kulatými dřevěnými stoly a výhledem do krajiny, půjčují tu jukebox, vychladí vám pivo a pro romantické chvíle připraví vyhřívanou lázeň v sudu. Catering je třeba zajistit externě.

Kapacita: 20–40 hostů na hostině, 16 lůžek

Pokračování 7 / 8

Na Kmíně, Obříství

Jižně od Mělníka (a tudíž nedaleko Prahy) se nachází romantický statek Na Kmíně, kde pradědeček současné majitelky skutečně pěstoval kmín. Dnes je ideálním místem na velké svatby, ať už chystáte elegantní nebo rustikální pojetí. Obřad se můžete konat v rozkvetlé zahradě, ale pár kroků od objektu se nachází i odsvěcený kostel. Největším hitem je ovšem zdejší velkokapacitní stodola, která pojme až 400 hostů. Dekorace a stylový nábytek k zapůjčení jsou samozřejmostí, stejně jako catering od prověřených dodavatelů.

Kapacita: 400 hostů na hostině, 31–33 lůžek

Pokračování 8 / 8

Po.Spolu, Mokrovraty

Bílá stodola, jabloňový sad, stáje, louka a spousta romantických zákoutí – to všechno vám bude k dispozici ve vsi Mokrovraty u Dobříše čili asi čtyřicet minut od Prahy. Koncept Po.spolu funguje teprve rok, nicméně rozhodně stojí za pozornost, protože esteticky uspokojí i ty nejnáročnější nevěsty. Však vlastně kvůli nim vznikl. Zatím je tohle okouzlující místo cílem pro focení nejrůznějších foto editorialů, ale proč neproměnit sen v realitu?

Kapacita: 100 hostů na hostině