Jak vyzdobit svatební bránu? Vsaďte na barevné neony a romantiku

Jsou nedílnou součástí většiny svateb, zároveň ale platí za důležitý symbol velkého dne. Svatební brána neboli slavobrána totiž představuje předěl mezi svobodným životem a manželstvím. Způsobů, jak ji vyzdobit a jak by vůbec měla vypadat, je nespočet. Který styl bude ten váš?

V minulosti byla podoba slavobrán víceméně daná. Po mnoho let tak téměř každou svatbu zdobila vyšší zaoblená konstrukce, posetá růžovými nebo bílými květy. Dnes se ovšem možnosti designu výrazně posouvají, a tak je skutečně z čeho vybírat. Poslední roky na svatbách dominují především geometrické tvary bran, zejména pak šestiúhelník, případně úzký vysoký trojúhelník. Na oblíbenosti těchto tvarů se nemění nic ani letos, stále častěji ale můžeme vidět také čistě kruhové brány, které jsou celé poseté květy, zelenými listy, případně velice oblíbenými travinami a sušenými květy.

TIP NA VIDEO: Květy nemusíte použít jen na výzdobu, ale i do vlasů. Inspirujte se svatebními účesy z historie!

Není to ale jen květinová výzdoba, která dělá slavobránu jedním z nejvýraznějších prvků svatby. Toto místo totiž po obřadu může nabýt zcela nového využití – často se slavobrána během odpoledne nebo večera mění na stylový fotokoutek, případně se u ní po vyřknutí osudového „Ano“ může vystavit svatební dort.

Loading
Loading

Proto při vymýšlení jejího vzhledu rozhodně není na škodu vzít v potaz také osvětlení. Bránu můžete vyzdobit buď závěsnými světýlky, nebo cestu k ní olemovat lucernami. Pro fajnšmekry, kteří se nebojí svému velkému dni dát skutečně osobitý ráz, se poté nabízí možnost na bránu umístit vlastní neonový nápis. Efekt bude maximální, je ale potřeba počítat s vyšší cenou.

Loading
Loading

Nikde ovšem není psáno, že svatební brána musí být vždy jen z pevné konstrukce. Pokud si nepotrpíte na tradice a nelpíte na symbolice, svůj obřad klidně uspořádejte u rustikální, světýlky a květinami ozdobené zdi, která zároveň bude skvělým místem pro fotografování. Stejně tak ale můžete obřadní místo ozdobit pouze vyššími vázami s květinami a už se dál nezabývat jakoukoliv konstrukcí nad hlavou. A jestli plánujete obřad v přírodě mezi stromy, bránu si vytvořte tak, že větve stromů omotáte látkou, kterou necháte po stranách padat až na zem.

Inspiraci na to, jak si vyzdobit slavobránu, najdete v naší galerii:

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!