Video placeholde

Drobné kvítí i odvážné barvy: Jak si vybrat kytici na podzimní svatbu?

Svatební kytice by měla odrážet styl šatů nevěsty i celkový charakter svatby. Stejně tak ale může reflektovat období, ve kterém se veselka koná. A právě podzim nabízí jedny z nejzajímavějších kombinací barev i květů vůbec. Jaké letos zvolit?

Než se pustíte do vymýšlení vzhledu kytice, je dobré si nejprve stanovit barevnou paletu, která bude svatbu provázet. Možná jste ji už použila na svatebním oznámení, pořizujete v ní dekorace i šaty pro družičky. Kytice, stejně jako celá květinová výzdoba v místě konání, by pak těmto svatebním barvám měla odpovídat. Dokonce by se měla stát ústředním motivem, který všechny výše zmíněné prvky spojí do jednoho sladěného celku. Inspirace najdete nejen na sociálních sítích spoustu, proč se ale jednou nechtít trochu odlišit? Díky této pětici tipů se vám to podaří.

Zemité tóny

Podzim je většinou spojený s tlumenějšími barvami a tmavšími odstíny. Proč tedy tento fakt nepromítnout i do svatební kytice? Rozhodně to neznamená, že květiny budou působit pochmurně. Sázkou na jistotu bude spojení odstínů vínové nebo tmavší lila se zemitými barvami. Kromě tradiční béžové a krémové se ale nebojte sáhnout také po trendy terakotovém či měděném odstínu. Květinu pak můžete dotvořit bílými růžemi nebo sušeným kvítím či obilím, které se může stát neokoukanou součástí kytice zejména v případě, že svůj velký den ladíte do bohémského venkovského stylu.

TIP NA VIDEO: Květiny se mohou stát i součástí vašeho účesu. Inspirujte se proto ve svatební historii!

Video placeholde

Článek pokračuje na další straně. >>>

Pokračování 2 / 5

Odvážné kombinace

Chcete vystoupit z davu? Letošní svatební trendy vám to umožňují naplno. Do svatebních kytic se totiž opravdu ve velkém dostává jak hravost, tak experimentování s barvami i druhem květin. Obzvlášť oblíbenou je tento rok chytrá kombinace vínové s fialovou, která v pugétu s pomocí několika stonků drobného bílého kvítí vytvoří zajímavý ombré efekt. A pokud se toužíte odlišit i výběrem květin, vsaďte na neokoukanou dvojici: anturii a orchidej.

Pokračování 3 / 5

Hra s texturou

Období podzimu si doslova říká o kombinování čerstvých květin s těmi sušenými. Někteří by sice možná namítli, že není dobré mít v den svatby v ruce mrtvou květinu, i takové asociace se dá ale vyvarovat. Klidně totiž můžete zvolit obilné klásky, makovice či dekorový hit posledních měsíců – sušené traviny, které vám velmi dobře poslouží jako designové pojítko při výzdobě celého svatebního místa.

Pokračování 4 / 5

Uvolněné vázání

Pevně svázané pugéty v posledních letech ustupují více rozevlátým, na volno uvázaným kyticím, které dodávají celému svatebnímu looku na dynamice a vzdušnosti. Dokonalá nedokonalost tak rozhodně není na škodu a navíc poskytne mnohem větší prostor pro zajímavé kombinování jednotlivých květů. Jen mějte vždy na paměti, že během svatby strávíte s kyticí v ruce poměrně dost času. Neměla by tedy být příliš těžká a ani by vám trčící kvítka, lístky či větvičky neměly překážet.

Pokračování 5 / 5

Drobné kvítí

Na velké pivoňky se necítíte a raději byste volila sofistikovanější a snovější kytici? Proč tedy místo ohraných květů nesáhnout po minimalistickém, přitom velmi nápaditém svazku klasického šateru, známého především jako nevěstin závoj? Případně si klidně nechte uvázat objemnější kytici, která bude ale složená jen z drobných kvítků v barvách podzimu.