Svatební šaty on-line: Letí styl nevěsty na radnici i retro romantika

Podzimní nevěsty, zbystřete. Jestli ještě nemáte vyřešené šaty, máme pro vás několik tipů, jak si je pořídit doslova za pár kliků. Ať už jste duší minimalistka, nebo tíhnete k romantickému stylu, mohly by vás oslovit cool aktuální trendy, které vycházejí z tradice 70. let.

Svatba na podzim má své kouzlo. Věděla to i královna Alžběta II., která se za prince Philipa provdala 20. listopadu 1947. Anebo její vnučka, princezna Eugenie, jež se vdávala 12. října 2018. Vchod do kaple sv. Jiří při hradu Windsor byl tehdy nádherně vyzdobený květinovými aranžemi v barvách zelené s akcenty oranžové a vínové. Eugenie si ve svůj velký den oblékla elegantní svatební róbu britské značky Peter Pilotto, jejíž výstřih na zádech záměrně odhaloval jizvu po operaci páteře – šlo o symbolické poděkování lékařům, kteří se o ni tehdy ve dvanácti letech starali.

TIP NA VIDEO: Jak se učesat na svatbu?

A podzimní nevěstou se nedávno stala i herečka Lily Collins, která šťastnou novinku rozčeřila čekání na novou sérii Emily v Paříži, kde hraje hlavní roli. Pro tento den si vybrala nádhernou róbu od Ralpha Laurena ušitou z francouzské krajky, již korunoval závoj ve formě dlouhé kápě. Vytvořit skvostné šaty zabralo dohromady 200 hodin ruční práce, která zahrnovala i zakomponování všech detailů; například přišití drobných kytiček z kamínků od Swarovského.

Loading

Obě hvězdné róby – jednoduchá a uhlazená i starosvětsky romantická – zastupují dva nejvýraznější proudy ve svatebních trendech posledních let. Pro podzimní nevěsty jsou inspirativní zejména střihy s dlouhými rukávy, ale i řešení dekoltu; překvapivý výstřih na zádech nebo naopak cudný stojáček u krku. Navzdory velkolepým a ručně šitým šatům celebrit a princezen však v poslední době ovládá svatby také určitá civilnost. Ať už vsadíte na vintage romantiku, nebo nadčasový elegantní styl, nemusíte mít nutně bohatou sukni a dlouhou vlečku.

Vracejí se totiž svatební outfity, které k oltáři nosily naše mámy – tedy inspirované 70. léty. Na jedné straně jsou to jednoduché bílé šaty i kostýmky ve stylu Biancy Jagger nebo Carrie Bradshaw, která se nakonec za Božského provdala na radnici. Tento svatební styl, který je chic, moderní a současně vyjadřuje určitý životní nadhled, se skutečně nazývá city hall bride a jeho výhodou je, že ho najdete i v konfekci (podívejte se například na nabídku americké udržitelné značky Reformation nebo britské Rixo).

A na druhé straně slaví comeback vintage krajka, jednoduchá splývavá sukně a nabírané, popřípadě zvonové rukávy. Tento styl je vhodný zejména pro svatby na venkově a sluší mu i nejrůznější květinové věnce do vlasů. Mimochodem obojí – intimní venkovní svatby i květiny ve vlasech – zažily rozkvět právě v sedmdesátkách. I v případě tohoto stylu platí, že se můžete po vysněných šatech porozhlédnout on-line; například ateliér Tvorbou nabízí vysloveně vintage šaty, a to jak ke koupi, tak k zapůjčení.

Loading

Fotogalerie: Nejkrásnější šaty pro podzimní nevěsty, které seženete i on-line

Plánujete svatbu? V našem speciálu najdete praktické rady a přehledný harmonogram příprav pro svatbu v ČR i v zahraničí, v kostele i v lese. Prozradíme, co při obřadu musí zaznít, pomůžeme vybrat nejkrásnější šaty, nejlepší dort a tradiční koláčky. Přidáme tipy pro výběr svatebních oznámení, dekorací, které zajistí atmosféru nebo poradíme, jak zabavit hosty. Nechybí trendy a inspirace ze světových přehlídek a veletrhů. Chcete dokonalou svatbu? S námi to zvládnete!