Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Oční linka ve fixu, 3INA, 250 Kč
Multifunkční třpytky, Make up for ever, 530 Kč, sephora.cz
Tekuté oční linky, Barry M, 199 Kč
Barevná řasenka, Jeffree Star Cosmetics, 559 Kč
Barevná řasenka, Revolution Relove, 70 Kč
12
Fotogalerie

Aquarius season: Jak se líčí Vodnářky a proč byste se jimi měla inspirovat i vy?

Slunce letos vstoupilo do konstelace Vodnáře už 20. ledna a bude se v ní pohybovat až do 18. února. Lidé narození v tomto znamení jsou ovlivněni dvěma charakterově odlišnými planetami. Z jedné strany je to Saturn, který jim dodává klid a soustředění, na straně druhé se objevuje Uran způsobující vznětlivost, neklid a originalitu. A přesně takové jsou Vodnářky i v oblasti líčení. Málokdy podléhají trendům, za žádnou cenu nechtějí vypadat jako ostatní a často volí make-up, na který by většina žen neměla odvahu. To, že jste se v tomto znamení nenarodila neznamená, že nemůžete období Vodnáře využít k inspiraci a vystoupit ze své kosmetické rutiny. Slibujeme, že nudit se nebudete!

Líčení v odstínech modré

Modrá je barva vody i vzduchu, což vzdušné znamení s vodou v názvu dokonale vystihuje – Vodnáře totiž nikdy nezaškatulkujete do jedné kategorie. Je to také barva moudrosti, důvěry a věrnosti, což jsou vlastnosti jemu vlastní. A i když se to může zdát prvoplánové, lidé narození v tomto znamení k ní skutečně tíhnou a nebojí se s ní experimentovat ani v líčení. Ženy, kterým vládne planeta Uran, rády vyčnívají z davu a svou jedinečnost umějí podtrhnout modrými stíny, linkou či řasenkou. Některé z nich si rády zkusí i extravagantní rtěnku a pak jen dychtivě čekají, jak bude reagovat jejich okolí. Pokud chcete dát modré šanci, ale na tváři by vám přišla až moc extravagantní, zkuste Vodnářkami osvědčený lak na nehty v barvách pomněnek nebo královské modři.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy v manikúře letos letí?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Neviditelné líčení

Jedna stránka tohoto vzdušného znamení je určitě velmi extravagantní a nebojácná. Ta druhá je však často pohodlná a ráda si zakládá na přirozenosti a zdravé zářivé pleti. Vodnářku často potkáte nenalíčenou, a to ne proto, že by nestíhala, ale proto, že to tak chce. Ráda střídá dokonalé a promyšlené líčení s dny, kdy si vystačí s hydratačním krémem a balzámem na rty. Přiznat okolí i sama sobě svou tvář bez nánosu líčidel je osvobozující. A jestli je pro Vodnářku něco extrémně důležité, je to právě potřeba volnosti a možnost rozhodovat se po svém.

Pokračování 3 / 5

Rty ve výrazných barvách

Vodnářky se výrazných rtů nebojí a vůbec je nezajímá, zda se to jejich protějškům líbí, nebo ne. Rtěnky, zvlášť ty tmavé a pigmentované, milují a nenechají si je nikým vzít. Nosí je totiž kvůli sobě, ne kvůli společnosti a už vůbec ne kvůli mužům. Jsou ochotné nosit všechny existující odstíny – od krvavě rudé, přes sytě oranžovou nebo fuchsiovou až po temně fialovou a černou barvu. Vždy odhadnou, k jaké příležitosti se konkrétní líčení hodí, a tak nepůsobí – navzdory své extravagantnosti – nepatřičně nebo vulgárně. 

Pokračování 4 / 5

Extravagantní líčení očí

Vodnářky patří mezi tajemné a nepředvídatelné duše. Tvrdí se, že velkou roli v tom hrají jejich záhadné oči a nepřítomný pohled. Proč toho tedy nevyužít? Pojměte oční víčko jako prostor pro vaši tvořivost a kreativitu, která je ženám narozeným v tomto znamení vlastní, a vytvořte sigrafické linky, kombinujte výrazné barevné stíny s barevnou linkou, lepte kamínky, glitry i třpytky. K extravagantnímu líčení očí však dodržujte pravidlo méně nevýrazných nahých rtů. Zbytečně byste jinak odváděla pozornost od pracného make-upu. Navíc Vodnářka nechce být nevkusná a velmi dobře chápe hranici mezi originalitou a kýčem.

Pokračování 5 / 5

Barevná manikúra

Asi nebude žádným překvapením, že i manikúra odráží rozpolcenost a osobitost Vodnářek, zvláště pak v dny, kdy nemají náladu na výrazné líčení. Ženu narozenou v tomto znamení málokdy uvidíte s nude nebo perleťovým lakem na nehty; je to pro ni ztráta času. Opět platí, že buď využije potenciálu manikúry na maximum a zvolí výrazné barvy, jako je modrá, zelená či černá, nebo nechá nehty čisté, maximálně pokryté vyživujícím bezbarvým lakem. Velká výhoda výrazné manikúry je, že sama o sobě působí jako módní doplněk. I minimalistické a monochromatické outfity pak vypadají promyšleně do posledního detailu, i když jimi nositelka neztratila ani minutu navíc. A to je základní vodnářské know how – tyto ženy totiž vědí, že dokonalost se skrývá v detailech.

Kde koupíte ty nejlepší produkty pro vodnářské líčení?

Ilustrační fotografie
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia.cz
Oční linka ve fixu, 3INA, 250 Kč
Oční linka ve fixu, 3INA, 250 Kč | Zdroj: notino.cz
Multifunkční třpytky, Make up for ever, 530 Kč, sephora.cz
Multifunkční třpytky, Make up for ever, 530 Kč, sephora.cz | Zdroj: Profimedia.cz
Tekuté oční linky, Barry M, 199 Kč
Tekuté oční linky, Barry M, 199 Kč | Zdroj: notino.cz
Barevná řasenka, Jeffree Star Cosmetics, 559 Kč
Barevná řasenka, Jeffree Star Cosmetics, 559 Kč | Zdroj: notino.cz
Barevná řasenka, Revolution Relove, 70 Kč
Barevná řasenka, Revolution Relove, 70 Kč | Zdroj: notino.cz
Paletka očních stínů, Makeup Obsession, 200 Kč
Paletka očních stínů, Makeup Obsession, 200 Kč | Zdroj: notino.cz
Rtěnka, odstín Mystic Plum, Dior, 1210 Kč, sephora.cz
Rtěnka, odstín Mystic Plum, Dior, 1210 Kč, sephora.cz | Zdroj: Profimedia.cz
Rtěnka, odstín 208, Make up for ever, 780 Kč, sephora.cz
Rtěnka, odstín 208, Make up for ever, 780 Kč, sephora.cz | Zdroj: Profimedia.cz
Lak na nehty, Essie, 230 Kč
Lak na nehty, Essie, 230 Kč | Zdroj: notino.cz
Lak na nehty, Nails Inc., 299 Kč
Lak na nehty, Nails Inc., 299 Kč | Zdroj: notino.cz
Lak na nehty, Sephora, 105 Kč, sephora.cz
Lak na nehty, Sephora, 105 Kč, sephora.cz | Zdroj: Profimedia.cz