.

.

.
.
.
.
.
12
Fotogalerie

Aquarius season: Jak se líčí Vodnářky a proč byste se jimi měla inspirovat i vy?

Slunce letos vstoupilo do konstelace Vodnáře už 20. ledna a bude se v ní pohybovat až do 18. února. Lidé narození v tomto znamení jsou ovlivněni dvěma charakterově odlišnými planetami. Z jedné strany je to Saturn, který jim dodává klid a soustředění, na straně druhé se objevuje Uran způsobující vznětlivost, neklid a originalitu. A přesně takové jsou Vodnářky i v oblasti líčení. Málokdy podléhají trendům, za žádnou cenu nechtějí vypadat jako ostatní a často volí make-up, na který by většina žen neměla odvahu. To, že jste se v tomto znamení nenarodila neznamená, že nemůžete období Vodnáře využít k inspiraci a vystoupit ze své kosmetické rutiny. Slibujeme, že nudit se nebudete!

Líčení v odstínech modré

Modrá je barva vody i vzduchu, což vzdušné znamení s vodou v názvu dokonale vystihuje – Vodnáře totiž nikdy nezaškatulkujete do jedné kategorie. Je to také barva moudrosti, důvěry a věrnosti, což jsou vlastnosti jemu vlastní. A i když se to může zdát prvoplánové, lidé narození v tomto znamení k ní skutečně tíhnou a nebojí se s ní experimentovat ani v líčení. Ženy, kterým vládne planeta Uran, rády vyčnívají z davu a svou jedinečnost umějí podtrhnout modrými stíny, linkou či řasenkou. Některé z nich si rády zkusí i extravagantní rtěnku a pak jen dychtivě čekají, jak bude reagovat jejich okolí. Pokud chcete dát modré šanci, ale na tváři by vám přišla až moc extravagantní, zkuste Vodnářkami osvědčený lak na nehty v barvách pomněnek nebo královské modři.

TIP NA VIDEO: Jaké trendy v manikúře letos letí?

Video placeholde

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Neviditelné líčení

Jedna stránka tohoto vzdušného znamení je určitě velmi extravagantní a nebojácná. Ta druhá je však často pohodlná a ráda si zakládá na přirozenosti a zdravé zářivé pleti. Vodnářku často potkáte nenalíčenou, a to ne proto, že by nestíhala, ale proto, že to tak chce. Ráda střídá dokonalé a promyšlené líčení s dny, kdy si vystačí s hydratačním krémem a balzámem na rty. Přiznat okolí i sama sobě svou tvář bez nánosu líčidel je osvobozující. A jestli je pro Vodnářku něco extrémně důležité, je to právě potřeba volnosti a možnost rozhodovat se po svém.

Pokračování 3 / 5

Rty ve výrazných barvách

Vodnářky se výrazných rtů nebojí a vůbec je nezajímá, zda se to jejich protějškům líbí, nebo ne. Rtěnky, zvlášť ty tmavé a pigmentované, milují a nenechají si je nikým vzít. Nosí je totiž kvůli sobě, ne kvůli společnosti a už vůbec ne kvůli mužům. Jsou ochotné nosit všechny existující odstíny – od krvavě rudé, přes sytě oranžovou nebo fuchsiovou až po temně fialovou a černou barvu. Vždy odhadnou, k jaké příležitosti se konkrétní líčení hodí, a tak nepůsobí – navzdory své extravagantnosti – nepatřičně nebo vulgárně. 

Pokračování 4 / 5

Extravagantní líčení očí

Vodnářky patří mezi tajemné a nepředvídatelné duše. Tvrdí se, že velkou roli v tom hrají jejich záhadné oči a nepřítomný pohled. Proč toho tedy nevyužít? Pojměte oční víčko jako prostor pro vaši tvořivost a kreativitu, která je ženám narozeným v tomto znamení vlastní, a vytvořte si grafické linky, kombinujte výrazné barevné stíny s barevnou linkou, lepte kamínky, glitry i třpytky. K extravagantnímu líčení očí však dodržujte pravidlo méně nevýrazných nahých rtů. Zbytečně byste jinak odváděla pozornost od pracného make-upu. Navíc Vodnářka nechce být nevkusná a velmi dobře chápe hranici mezi originalitou a kýčem.

Pokračování 5 / 5

Barevná manikúra

Asi nebude žádným překvapením, že i manikúra odráží rozpolcenost a osobitost Vodnářek, zvláště pak v dny, kdy nemají náladu na výrazné líčení. Ženu narozenou v tomto znamení málokdy uvidíte s nude nebo perleťovým lakem na nehty; je to pro ni ztráta času. Opět platí, že buď využije potenciálu manikúry na maximum a zvolí výrazné barvy, jako je modrá, zelená či černá, nebo nechá nehty čisté, maximálně pokryté vyživujícím bezbarvým lakem. Velká výhoda výrazné manikúry je, že sama o sobě působí jako módní doplněk. I minimalistické a monochromatické outfity pak vypadají promyšleně do posledního detailu, i když jimi nositelka neztratila ani minutu navíc. A to je základní vodnářské know how – tyto ženy totiž vědí, že dokonalost se skrývá v detailech.

Kde koupíte ty nejlepší produkty pro vodnářské líčení?

.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.