Černé linky? Nuda! Jak vytvořit nejzábavnější líčení očí tohoto roku?

2 min čtení

2 min čtení

Kočičí oči budou už navždy evergreenem, léto si ale zaslouží trochu barev! Vezměte si proto k ruce barevnou oční linku nebo tužku a rozjeďte na svých víčkách vlastní uměleckou improvizaci. Na rozdíl od černé klasiky totiž toto trendy výrazné líčení nevyžaduje tolik preciznosti.

Za poslední dva roky se pozornost make-up artistů a všech beauty nadšenců přenesla k oblasti očí. Výrazně k tomu přispělo povinné nošení roušek a respirátorů, které zcela smazalo význam rtěnky, i současný popkulturní svět v čele se seriálem Euforie. Po vzoru jeho protagonistek jsme si na oči začali aplikovat perly, kamínky i glitterové stíny, zatímco rty jsme pod vlivem Y2K trendů jen rychle přetřeli bezbarvým leskem. Líčení očí se proměnilo v makeupovou dominantu – a dokazuje to i současná obliba barevných experimentů s očními linkami.

TIP NA VIDEO: Podívejte se na rozhovor s make-up artistkou Koki

K té přispívá i to, že kvůli nim nemusíte hned ovládat umění beauty insiderů, kteří během chvíle vytvoří dokonale symetrickou oční linku nebo náročné kouřové líčení. Základem úspěchu je láska k barvám a chuť zkoušet nové věci.

Způsobů, jak se do líčení očí pomocí barevné tužky pustit, je několik. Pokud milujete klasické kočičí linky, bude nejjednodušší prostě vyměnit černou barvu za jakýkoliv sytý nebo pastelový odstín, případně můžete barvy zkombinovat a vytvořit dvojitou linku. Tady už nicméně bude potřeba pevná ruka a kapka líčící zručnosti. Velmi dobře též vypadá, když horní víčko nalíčíte jakýmkoliv výrazným stínem a spodní linku řas podmalujete barevnou tužkou, kterou pak jemně rozetřete doztracena.

Loading
Loading
Loading

Tím ale výčet možností nekončí. Vůbec se totiž nemusíte omezovat jen na tradiční linku u řas na horním víčku. Na očích můžete malovat všelijaké geometrické tvary a zkoušet netradiční barevné kombinace tekutých linek a matných očních stínů. Osobitost je v líčení stále klíčovější, a tak se rozhodně nemusíte starat, zda bude líčení na obou očích stoprocentně souměrné. Hravost a nápad se cení víc.

Loading
Loading
Loading