Ilustrační fotografie

Ilustrační fotografie Zdroj: Profimedia.cz

Dominantní oči, rty nebo obojí: Jaké jsou trendy v oblasti plesového líčení?

Plesy bývají nejdůležitější společenskou událostí zimy a některé z nich se opírají o nejrůznější tradice či historii. Líčení, které jim přísluší, by nemělo provokovat, ale zároveň je škoda se vzdávat výrazných a netradičních trendy prvků. Přinášíme vám pět tipů, jak si s plesovým make-upem poradit, na co vsadit a jak se stát nepřehlédnutelnou.

Výrazná oční linka

Kromě rtěnky byste těžko hledala něco tak ryze ženského, jako je oční linka. Zvlášť ta, vytvářející tvar kočičích očí. Pokud chcete perfektní líčení, bude tahle klasika tím správným řešením. Linku přizpůsobte tvaru svých očí. Majitelkám zapadlých očí bude slušet spíš tenká varianta, ty z vás, kteří mají mezi nadočnicovým obloukem a víčkem dost prostoru, si zase mohou pohrát s širší linkou. Nezapomeňte zvýraznit také obočí a udělejte tímto z očí prim. Rty ponechte v nude odstínech nebo použijte bezbarvý lesk.

Článek pokračuje v následujících kapitolách. >>>

Pokračování 2 / 5

Rty jako dominanta večera

Červená rtěnka je věčná a dlouze ji představovat nebudeme. Pokud se pro ni rozhodnete, udělejte z ní dominantu svého plesového looku. Dokonale a precizně vykreslené rty totiž pozvednou i ty nejminimalističtější šaty a společně se šperky vytvářejí punc luxusu. Volte červenou, která sedí odstínu vaší pleti, případně si můžete vyhrát s trendem vampy glamour, který sází na rty ve vínovém, švestkovém či rouge noir odstínu. Dokonale budou vypadat hlavně s odhalenou šíjí a vyčesanými vlasy. 

Pokračování 3 / 5

Nahé líčení

Pokud se nalíčená necítíte ve své kůži nebo jsou vaše šaty natolik výrazné a extravagantní, že by se k nim jen horko těžko hledal vhodný make-up, zvolte nahé líčení. Budete se stále cítit slavnostně, ale look vám neubere nic z vaší přirozené krásy. Nude look stojí na perfektně sjednocené pleti, tělových očních stínech a rtěnce, která je co nejvíc podobná vaší přirozené barvě rtů. Obočí učešte kartáčkem a na řasy použijte jen jednu vrstvu řasenky. Co se týče tvářenky, trendem jsou odstíny béžové, hnědé nebo starorůžové.

Pokračování 4 / 5

Oči v barvách ušlechtilých kovů

Kdo sledoval seriál Euphoria, ví, že kamínky, flitry a třpytky všeho druhu jsou stále trendem. Pokud je milujete stejně jako my, ale bojíte se, že nejsou na ples vhodné, volte líčení v barvách drahých kovů. Zlaté, stříbrné i měděné odstíny můžete sladit se šperky, a vytvořit tak efektivní monochromatický look. Nebo můžete vystoupit z komfortní zóny a zvolit zcela odlišný odstín doplňků a líčení. Rty vyplňte matnou nude rtěnkou, která nechá vyniknout oči, případně jděte do pravého opaku s třpytivým či průzračným leskem na rty. Obojí je povoleno!

Pokračování 5 / 5

Výrazné oči i rty

Nejzákladnější pravidlo líčení, které říká, že výrazné mohou být buď rty, nebo pouze oči protentokrát zapomeňte. Plesy a večírky si totiž doslova říkají o výrazný make-up! Pokud máte odvahu zvýraznit na své tváři obě partie, volte odstíny, které k sobě ladí. Ke studenému kouřovému líčení zvolte chladný odstín červené či růžové, naopak k hnědým, zlatým a bronzovým očním stínům volte rtěnky s oranžovým či hnědým podtónem.