Boty, které miluje každá Francouzka, ovládnou podzim. Propadnete jim také?

2 min čtení

2 min čtení

Jen nazujete a jdete. Kouzlu balerín propadl už kdekdo. Jsou praktické, patří mezi základy obdivovaného francouzského stylu a navíc jsou jako dělané pro nadcházející přechodné období. Které modely letos letí nejvíc a kde sehnat ty nejkvalitnější kousky, v nichž vás nebudou nohy bolet ani po celém dni?

U balerínek je klíčová kvalita. Mnohé modely totiž často disponují extra tenkou, plochou podrážkou, která nevěstí nic dobrého pro vaši klenbu. Pokud tedy hledáte pár, který vydrží dlouho a odchodíte v něm všechny cesty do práce a třeba i procházky po městě, není od věci si připlatit a pořídit si skutečně osvědčený, ideálně kožený model s tlustší podrážkou, která přežije mnohé. A stejně tak neuškodí pořídit si do bot sadu ortopedických vložek. Nejde sice o žádnou stylovou záležitost, vaše nohy vám za ně ale poděkují. Tímto je nutné praktické info u konce a můžeme se posunout ke konkrétním botkám, které si oblíbily nejen ženy potulující se ulicemi Paříže.

TIP NA VIDEO: Nosila je Audrey i Bardotka. Odhalte historii balerín.

Balerínám již od loňska dominují dva hlavní trendy. Prvním z nich je vůbec ten nejzákladnější tvar s kulatou špičkou, stužkovým lemem a drobnou mašlí. Tento klasický balerínkový vzhled vzal v poslední době fashion obchody útokem – jen s tím rozdílem, že už i méně udržitelné módní řetězce si konečně zakládají na tom, aby byly boty vyrobené z pravé kůže.

Loading

Druhým výrazným trendem jsou pak baleríny kombinující ryzí minimalismus s pečlivým zpracováním a vzhledem částečně vycházejícím z mokasínů. Takové kousky pak mají často podstatně uzavřenější nárt a buď zcela ostrou, či naopak do čtverce oříznutou špičku.

Loading

Tím ale rozhodně nekončíme. Do tvaru balerín tento podzim promluví ještě jeden významný vliv – roztomilé lakovky Mary Jane vyznačující se minimálně jedním tenkým páskem přes nárt. Výhodou těchto bot je, že nejsou nikdy zcela ploché; vždy mají alespoň centimetr či dva vysoký podpatek, který nohu posune do mnohem příjemnější polohy. Ty nejlepší kousky najdete u osvědčených francouzských značek Carel a Jonak Paris. A pokud vám french chic styl nedá spát, sáhněte rovnou po páru v lesklé červené barvě. Jasnější definici pařížské módy totiž jen tak nenajdete.

Loading
Loading